Bozović - Pavicević, Basa, Savić, Zverotić - Jovanović (65. Kasalica), Volkov, Vukcević (71. Peković), Drincić (84. Dzudović) - Jovetić, Vucinić
Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Borysiuk (69. Murawski), Polanski - Błaszczykowski, Obraniak, Grosicki (46. Mierzejewski) - Lewandowski (90. Saganowski)
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
95 min. - Jovetić strzela nad poprzeczką
91 min. - Błaszczykowski rusza z kontą ale akcja traci impet, ostatecznie Lewandowski kończy akcję słabym strzałem zza pola karnego
89 min. - groźnie atakują Czarnogórcy ale nie kończą akcji strzałem
79 min. - szybka kontra Polaków jednak nie zakończona strzałem na bramkę
75 min. - Lewandowski nie trafia dobrze w piłkę w dogodnej sytuacji w polu karnym
73 min. - Obraniak dostaje czerwoną kartkę za atak bez piłki na zawodnika Czarnogóry
69 min. - czerwona kartka dla obrońcy Czarnogóry Pavicevicia

68 min. - Drincić strzela z ostrego kąta z rzutu wolnego ale Tytoń piąstkuje
62 min. - Vucinić strzela niecelnie z rzutu wolnego po zagraniu ręką Wasilewskiego
59 min. - Wasilewski strzela z rzutu wolnego niecelnie
58 min. - Lewandowski faulowany tuż przed linią pola karnego
56 min. - Jovetić w sytuacji sam na sam pudłuje
55 min. - Mierzejewski zdobywa bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska, dośrodkowywał Obraniak
52 min. - Lewandowski strzela z przewrotki po błędzie bramkarza Czarnogóry ale obrońca wybija z linii bramkowej
50 min. - Jovetić strzela z linii pola karnego ale zostaje zablokowany
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
48 min. - Vucinić strzela bramkę z rzutu rożnego
44 min. - Grosicki strzela z daleka bardzo niecelnie
39 min. - Lewandowski wbiega w pole karne ale strzela nad bramką
32 min. - Polanski strzela bardzo niecelnie zza pola karnego
27 min. - wyrównanie dla Czarnogóry po strzale z dystansu Drincicia
25 min. - Czarnogórcy strzelają bramkę ze spalonego
19 min. - technicznie strzela Vukcević ale niecelnie
16 min. - Vucinić otrzymuje żółtą kartkę za faul na Tytoniu
12 min. - Grociski strzela w światło bramki ale zbyt lekko
10 min. - pseudokibice Czarnogóry rzucają racami i petardami w Tytonia ale sędzia nie przerywa meczu
6 min. - Błaszczykowski strzela bramkę z rzutu karnego strzelając w lewą stronę bramki
5 min. - rzut karny dla Polski, do piłki podchodzi Błaszczykowski,
Zapowiedź spotkania

Czarnogóra - Polska

Kiedy odbędzie się mecz Czarnogóra Polska?
Mecz Czarnogóra Polska obędzie się 7 wrzesnia 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Czarnogóra Polska?
Mecz Czarnogóra Polska ropocznie się o godzinie 20:30 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Czarnogóra Polska?
Miejscem rozegrania meczu Czarnogóra Polska będzie w mieście Podgorica na Czarnogórze.

Kto przeprowadzi transmisję z meczu Czarnogóra Polska?
Mecz nie będzie transmitowany w TVP, będzie go można obejrzeć w systemie PPV, koszt jaki musi ponieść abonent to 20 złotych. Brak transmisji w stacji ogólnodostępnej rodzi poważną dyskusję o misji telewizji publicznej oraz o cenach za transmisje meczów reprezentacji Polski. Głos w tej sprawie zabrała również KRRiT.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

Czarnogóra zajmuje obecnie czterdzieste ósme miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2012 w grupie G drużyna zajęła drugie miejsce. Czarnogóra w eliminacjach do Euro 2012 zanotowała trzy zwycięstwa, 3 remisów i 2 porażek strzelając 7 bramek i tracąc 7. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 37.5 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 37.5 remisem i 25 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 103 minut a traciła co 103 minut.

Polska zajmuje obecnie pięćdziesiąte szóste miejsce w rankingu FIFA. Polska nie uczestniczyła w eliminacjach do Euro 2012 ponieważ była współgospodarzem turnieju. Podczas meczów grupy A Euro 2012 Polska zremisowała z Grecją i Rosją oraz przegrała decydujący o awansie mecz z Czechami i ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Skład reprezentacji Polski został w pełni ogłoszony po drugiej kolejce spotkań w polskiej ekstraklasie. Selekcjoner Czarnogóry również podał już kadrę swojego zespołu na mecz z Polską oraz San Marino. Do kadry Polski powraca po długiej przerwie Tomasz Kuszczak w miejsce Wojciecha Szczęsnego.