Mecz Polska Mołdawia, 11 września 2012, Stadion Miejski we Wrocławiu - eliminacje MŚ 2014

Składy
Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Polanski, Borysiuk (76. Krychowiak), Mierzejewski (71. Sobiech) - Saganowski (46. Sobota), Lewandowski
Namasco - Armas, Epureanu, Ivanov (73. Onica), Golovatenco - Covalciuc, Gatcan, Suvorov (81. Alexeev), Patras (46. Ovseannicov) - Picusciac, Racu
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
91 min. - Krychowiak strzela z dystansu ale niecelnie
90 min. - Tytoń broni pewnie mocny strzał
84 min. - Polacy strzelają bramkę ale sędzia dopatruje się spalonego
82 min. - Błaszczykowski dośrodkowuje do Sobiecha a ten głową strzela niecelnie
81 min. - Wawrzyniak strzela bramkę głową po długim słupku zgrywając piłkę wstrzeloną przez Błaszczykowskiego
79 min. - Błaszczykowski podaje w tempo do Piszczka a ten dośrodkowuje ale zostaje zablokowany
77 min. - silny strzał Lewandowskiego w polu karnym broni bramkarz
73 min. - Wasilewski strzela bramkę ale ze spalonego
72 min. - Sobiech strzela na bramkę, ale jego strzał zostaje zablokowany, rzut rożny
70 min. - Borysiuk strzela z dystansu ale niecelnie
70 min. - Mierzejewski strzela mocno z ostrego kąta, bramkarz wybija piłkę przed siebie
59 min. - Piszczzek strzela mocno z ostrego kąta ale niecelnie
55 min. - Wasilewski dostaje żółtą kartę a Mołdawia ma rzut wolny, na szczęście po podaniu w pole karne sędzie odgwizduje spalonego
51 min. - Błaszczykowski otrzymał prostopadłe podanie, ten zdołał dośrodkować na piąty metr ale obrońca wybija na rzut rożny
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
33 min. - rzut karny dla Polski za faul na Piszczku, Błaszczykowski strzela z 11 metrów na 1:0!
15 min. - strzał zawodnika Mołdawii broni Tytoń
8 min. - Mołdawia ma rzut wolny, Tytoń broni z trudem piłkę
Zapowiedź spotkania

Polska - Mołdawia

Kiedy odbędzie się mecz Polska Mołdawia?
Mecz Polska Mołdawia obędzie się 11 wrzesnia 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Mołdawia?
Mecz Polska Mołdawia ropocznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Mołdawia?
Miejscem rozegrania meczu Polska Mołdawia będzie Stadion Miejski w mieście Wrocław.

W spotkaniu nie zagra Ludovic Obraniak, który w pierwszym meczu eliminacji przeciwko Czarnogórze dostał czerwoną kartkę. W jego miejsce został powołany Artur Sobiech. Bilety na mecz Polska Mołdawia można nabywać do 9-go września 2012 roku poprzez serwis kupbilet.pl. Ceny kształtują się od 40 do 120 złotych.

Mecz będzie można obejrzeć jedynie po dokonaniu dodatkowej opłaty 20 złotych podobnie jak w przypadku meczu z Czarnogórą. Mecz z Czarnogórą wykupiło tylko 50 tysięcy osób.

PZPN określił wysokość premii za awans do MS2014. Polacy w przypadku awansu dostaną osiem milionów złotych do podziału. Ciekawe czy to dodatkowo zmotywuje Biało-Czerwonych przed meczem z Mołdawią.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie pięćdziesiąte szóste miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisów i 2 porażek strzelając 24 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut.

Mołdawia zajmuje obecnie 141 miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie C drużyna zakończyła na 5 miejscu. Mołdawia w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 3 razy, 3 meczów zakończyła remisem i zanotowała 6 porażek strzelając 12 bramek i tracąc 19. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 25 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 25 remisem i 50 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 90 minut a traciła co 57 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 w grupie drużyna zajęła miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2012 zanotowała zwycięstw, remisów i porażek strzelając bramek i tracąc . Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, remisem i porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co minut a traciła co minut.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie E drużyna zakończyła na 5 miejscu. Mołdawia w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 3 razy, 0 meczów zakończyła remisem i zanotowała 7 porażek strzelając 12 bramek i tracąc 16. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 30 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 0 remisem i 70 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 75 minut a traciła co 56 minut.