Euro 2024 wiadomości

Polska przegrała z Ukrainą

22 marca 2013
Reprezentacja Polski grając na Stadionie Narodowym przegrała z Ukrainą 1:3. Po 7. minutach Ukraina prowadziła już dwoma bramkami co zdeterminowało przebieg spotkania w kolejnych minutach.
Po przespanym początku Polacy przejęli inicjatywę i kolejne minuty pierwszej połowy były dobre w naszym wykonaniu. W 18 minucie zdołaliśmy strzelić bramkę kontaktową ale w końcówce pierwszej połowy dostaliśmy bramkę do szatni ścinającą z nóg.

W drugiej połowie gra reprezentacji Polski nie wyglądała już dobrze. To goście stwarzali groźniejsze sytuacje i tylko dobrej postawie Artura Boruca w bramce zawdzięczamy, że nie straciliśmy więcej bramek.

Po porażce nasza sytuacja w grupie mocno się skompikowała. Faworyci grupy czyli Czarnogóra i Anglia wygrały swoje spotkania.

Polska - Ukraina 1:3 (1:3)
Bramki: Łukasz Piszczek (18) - Andrij Jarmołenko (2), Ołeh Husiew (7), Roman Zozula (45).
Żółte kartki: Daniel Łukasik - Rusłan Rotań, Denys Harmasz, Taras Stepanienko.
Widzów: 55 565.
Sędziował: Pavel Kralovec (Czechy).

Polska: Artur Boruc; Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Sebastian Boenisch; Daniel Łukasik (59. Ludovic Obraniak), Grzegorz Krychowiak; Jakub Błaszczykowski, Radosław Majewski (76. Łukasz Teodorczyk), Maciej Rybus (46. Jakub Kosecki); Robert Lewandowski.

Ukraina: Andrij Piatow; Artem Fedecki, Jewhen Czaczeridi, Ołeksandr Kuczer, Wiaczesław Szewczuk; Ołeh Husiew (90+3. Mykoła Moroziuk), Rusłan Rotan, Taras Stepanenko (60. Anatolij Tymoszczuk), Andrij Jarmołenko, Denys Harmasz (90+2. Roman Bezus); Roman Zozula.