Euro 2024 wiadomości

Polska zremisowała z Mołdawią

8 czerwca 2013
Reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią 1:1 w meczu grupy H eliminacji mistrzostw świata. Biało-czerwoni poważnie zredukowali swoje szanse na awans do mistrzostw świata.
Biało-czerwoni rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Już w 7. minucie Robert Lewandowski idealnie podał do Jakuba Błaszczykowskiego a ten nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi Mołdawii otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach swoich szans nie wykorzystali między innymi Bartosz Salamon, Adrian Mierzejewski czy Maciej Rybus.

Reprezentanci Mołdawii nie ograniczali się jednak tylko do obrony. Kiedy mogli ruszali z szybkimi atakami, których nie potrafili skutecznie zablokować polscy obrońcy. W 37. minucie po fatalnych błędach w obronie Bordian zagrał do Sidorenco, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał Artura Boruca. Mołdawianie mieli szanse na objęcie prowadzenia, po strzale Bordiana niepewnie interweniował Boruc, ale biało-czerwonych w ostatniej chwili uratował Bartosz Salamon.W kolejnych minutach Polanski, Błaszczykowski i Lewandowski w dogodnych sytuacjach nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polacy mieli dużo szczęścia. Krychowiak źle przyjmuje piłkę po wyrzucie Boruca i w polu karnym ostro interweniuje ratując sytuację i przy okazji faulując Gatcana. Na szczęście hiszpański sędzia spotkania nie odgwizdał rzutu karnego.

W drugiej połowie wynik spotkania nie uległ zmianie. Coraz słabsze ataki Polaków skutecznie niwelowali gospodarze od czasu do czasu kontratakując. Strata punków w Kiszyniowie oznacza zredukowanie szans na awans do finałów mistrzostw świata do minimum. Po sześciu meczach Polska ma na koncie zaledwie 9 punktów. Mołdawia zajmuje przedostatnie miejsce z pięcioma punktami.

Mołdawia - Polska 1:1 (1:1)
Bramki: Eugen Sidorenco 37 - Jakub Błaszczykowski 7
Żółte kartki: Alexandru Antoniuc, Alexandru Gatcan (Mołdawia)
Sędzia: Fernando Teixeira Vitienes (Hiszpania).

Mołdawia: Stanislav Namasco; Igor Armas, Victor Golovatenco, Alexandru Epureanu, Vitalie Bordian (71-Eugen Cebotaru); Artur Ionita, Alexandru Gatcan, Alexandru Antoniuc (82-Gheorghe Ovseannicov), Alexandru Dedov, Alexandru Suvorov (74-Alexandru Pascenco), Eugen Sidorenco.

Polska: Artur Boruc; Artur Jędrzejczyk, Bartosz Salamon, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak; Eugen Polanski (79-Artur Sobiech), Grzegorz Krychowiak; Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski (62-Piotr Zieliński), Maciej Rybus (64-Jakub Kosecki); Robert Lewandowski.