Klub:
Dinamo Zagrzeb
Wzrost/waga:
183 / 76
Ognjen Vukojević, (ur. 20 grudnia 1983 w Bjelovarze), chorwacki piłkarz, występujący na pozycji środkowego pomocnika. Jego atrybuty fizyczne to 183 cm i 76 kg. Porozumiewa się po chorwacku i flamandzku. Zawodnik jest uważany za jednego z bardziej utalentowanych piłkarzy młodej generacji chorwackich piłkarzy. Vukojević występuje z numerem 20 na koszulce.

Zawodnik podpisał z najbardziej utytułowanym chorwackim zespołem, Dinamo Zagrzeb, kontrakt aż do roku 2011, co oznacza, że w stołecznym zespole będzie grał jeszcze przez 5 lat. Sezon ten był świetny dla Dinama, które powróciło na tron mistrzowski, zdobywając tytuł i urządzając wielką fetę na stadionie Maksimir po końcowym zwycięstwie w tabeli z przewagą aż 11 punktów nad ekipą NK Rijeka. Radość była tym większa, że udało się pognębić wielkiego przeciwnika ze stadionu Poljud czyli Hajduk Split, który zajął dopiero 5 miejsce w tabeli. Kompletną klapą był jednak start w Pucharze Chorwacji, gdzie po wyeliminowaniu swojego filialnego klubu, HAŠK Zagrzeb 8:0, Dinamo przegrało w rezerwowym składzie z drugoligowym zespołem NK Naftaš Ivanić 1:2. W następnym sezonie Dinamo wystartowało w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, gdzie w pierwszej rundzie zdemolowali litewski zespół Ekranas Poniewież, w Poniewieżu wygrywając 4:1, po golach Marijana Buljata, Davora Vugrineca i Eduardo, i na Maksimirze triumfując 5:2, gdzie hat-tricka zaliczył Goran Ljubojević. Warto zauważyć, że w drugim spotkaniu gola na 4:1 zdobył Vukojević. Później jednak marzenia o Lidze Mistrzów z głów "Modrich" wybił Arsenal Londyn, który na Maksimirze triumfował 3:0, po golach Cesca Fàbregasa i Robina van Persie. Na Emirates Stadium było tylko trochę lepiej, bo drużyna Dinama prowadziła 1:0 po golu Eduardo w 12 minucie, jednak potem w 77 minucie do wyrównania doprowadził Fredrik Ljungberg, a w 90 minucie zwycięstwo dał francuski rezerwowy Mathieu Flamini. Ogółem Vukojević wystąpił w 6 spotkaniach zespołu, nie zdobywając żadnego gola.

Sezon 2006/2007 rozpoczął się dosyć dobrze dla Dinama, które na dzień 4 listopada 2006 jest liderem w tabeli ligi chorwackiej. Ponadto tuż przed rozpoczęciem sezonu Dinamo dołożyło kolejne trofeum do klubowej gabloty, był to Superpuchar Chorwacji wywalczony po zwycięstwie nad zespołem NK Rijeka 4:1. Vukojević wystąpił na razie w 8 meczach, ale nie udało mu się zdobyć żadnego gola. Nie powiodło się zespołowi "Niebieskich" w Pucharze UEFA, gdzie z marzeń o fazie grupowej wyleczył ich francuski zespół AJ Auxerre, a konkretnie polski napastnik, Ireneusz Jeleń. W meczu na Maksimirze Dinamo przegrało 1:2, a jednego z goli dla Auxerre zdobył właśnie Jeleń. Na stadionie lAbbe Deschamps Auxerre zwyciężyło 3:1, a Jeleń zdobył aż 2 gole. Kontaktowego gola zdobył Eduardo w 61 minucie z rzutu karnego.