Karol Bruckner - Czechy - Trener drużyny

Karol Bruckner
Nazywany wielkim strategiem (velký
stratég), jest jednym z najbardziej znanych czeskich trenerów.
W latach 80. i 90. wyrobił sobie markę solidnego trenera ligowego. Trzykrotnie prowadził Sigmę Ołomuniec i potrafił doprowadził tego czeskiego średniaka do wicemistrzostwa kraju oraz dobrego wyniku w Pucharze UEFA w roku 1993.
W 1997 roku został selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Czech, z którą w 2000 roku zdobył wicemistrzostwo Europy. W tamtej drużynie grało wielu zawodników, którzy dziś są filarami dorosłej reprezentacji (Petr Čech, Marek Jankulovski, Roman Tyce, Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi, czy Marek Heinz). W finałowym meczu młodzi Czesi ulegli Włochom 1:2, tracąc bramkę na kilka minut przed końcem spotkania.
W 2002 roku zastąpił Jozefa Chovanca na stanowisku selekcjonera pierwszej reprezentacji. Zdobył dużą sympatię kibiców oraz olbrzmi szacunek wśród obserwatorów po Euro 2004, gdzie prowadzona przez niego drużyna grała skutecznie i bardzo widowiskowo, i przez wielu była typowana do roli zwycięzcy turnieju. Czesi pechowo (bramka stracona w dogrywce w 106 minucie) przegrali w półfinale, a mistrzostwo niespodziewanie zdobyli ich pogromcy - Grecy. Po meczu grupowym z Holandią, gdzie dzięki udanym decyzjom kadrowym i taktycznym jego drużyna potrafiła ze stanu 0:2 wyprowadzić wynik na zwycięskie 3:2, okrzyczany został trenerską indywidualnością.
W listopadzie 2005 roku po wygraniu dwumeczu barażowego z Norwegią (1:0, 1:0) Czesi po raz pierwszy od powstania samodzielnego państwa awansowali do Mistrzostw Świata.

Artykuły

Zobacz relację z losowania grup Euro 2012 przeprowadzonego w Kijowie 2 grudnia 2011 roku
Losowanie par barażowych Euro 2012
Zobacz relację z losowania par barażowych do Euro 2012 przeprowadzonego w Krakowie 13 października 2011 roku.
Mecze reprezentacji Polski w 2010 roku
Zobacz relacje z meczów reprezentacji Polski.
Losowanie grup eliminacji Euro 2012
Zobacz relację z losowania grup eliminacji do Euro 2012 przeprowadzonego w Warszawie 7 lutego 2010
Losowanie grup MS2010
Zobacz relację z losowania grup Mistrzostw Świata RPA 2010 przeprowadzonego w Kapsztadzie 4 grudnia 2009
Mecz Polska-Rumunia
Zobacz relację z pierwszego meczu pod wodzą Franciszka Smudy z Rumunią, Warszawa, 14 listopada 2009.
Mecz Czechy-Polska
Zobacz relację z meczu eliminacji do MS2010, weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!
Mecz Słowenia-Polska
Mecz Polska-Irlandia Północna
Mecz Polska-Grecja
Mecz Irlandia Północna-Polska
Mecz Polska-Serbia
Mecz Irlandia-Polska
Mecz Polska-Czechy

Czechy


Czechy - mecze Euro 2012


Czechy - mecze Euro 2008

| data | gospodarz | wynik | gość |
|---|---|---|---|
| 2008-06-07 |
Szwajcaria
|
0 - 1 |
Czechy
|
| 2008-06-11 |
Czechy
|
1 - 3 |
Portugalia
|
| 2008-06-15 |
Turcja
|
3 - 2 |
Czechy
|

Na skróty

Stadion Narodowy - plan miejsc w podziale na sektory
Koko Koko Euro Spoko - posłuchaj hymnu reprezentacji Polski!
Stadion Narodowy - zdjęcia z jesieni 2011 roku
Stadion w Poznaniu - galeria
Zdjęcia Pucharu Henri Delaunay'a
Stadion we Wrocłaniu - galeria
Stadion Narodowy - zdjęcia z dnia otwarcia
Euro 2012 - Grupy
Stadion Narodowy Nocą
Losowanie Euro 2012

Ranking FIFA maj 2012

| Poz | kraj | punkty |
|---|---|---|
| 1 | Hiszpania | 1442 |
| 2 | Niemcy | 1345 |
| 3 | Urugwaj | 1309 |
| 4 | Holandia | 1207 |

Ostatnie wyniki reprezentacji Polski


Polska

Łotwa

Polska

Portugalia



Ostatnie mecze

Skład reprezentacji Polski na Euro 2012
Sprawdź skład reprezentacji Polski na Euro 2012 jaki wybierze selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda.
mecz Polska - Bośnia i Hercegowina
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Bośnia i Hercegowina, 16 grudnia 2011 rozegranego w Turcji.
Euro 2012 baraże
Zobacz wyniki Euro 2012 baraże, Spotkania rewanżowe baraży o Euro 2012.
mecz Polska - Węgry
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Węgry 15 listopada 2011, Poznań.
mecz Polska - Włochy
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Włochy 11 listopada 2011, Wrocław.
Mecz Polska - Meksyk
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Meksyk 2 września 2011, Warszawa.
Mecz Polska - Niemcy
Zobacz relację z meczu towarzyskiego Polska - Niemcy 6 września 2011 rozegranego na PGE Arena w Gdańsku.
Mecz Polska - Francja
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Francja 9 czerwca 2011, Warszawa.
Mecz Polska - Argentyna
Zobacz bramki i relację z meczu Polska - Argentyna rozegranego w Warszawie 5 czerwca 2011.

Rabona strzelona przez Wojciecha Szczęsnego podczas zgrupowania reprezentacji Polski przygotowującej się w Austrii do Euro 2012. zobacz
Bramka Wojciecha Szczęsnego zdobyta podczas zgrupowania w Lienz w Austrii gdzie Polska kadra przygotowuje się do meczów Euro 2012. Rabona, czyli strzał dokonany przy pomocy ruchu nogi kopiącej za nogą... zobacz
Oficjalna piosenka Euro 2012 - Oceana - Endless Summer zobacz
Oficjalny hymn reprezentacji Polski wybrany 2-go maja 2012 drogą SMSową.
Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna,
Że tu dla nas wszyst... zobacz

Partnerzy

Citroen Saxo LPG Lublin Szukasz miejskiego taniego auta? Sprawdź ofertę sprzedaży Citroena Saxo z Lublina z LPG!
All about Euro 2012 draw, if you seek for hottest news, stats and results from Euro 2012 draw you must see this site!




Hiszpania
Niemcy
Urugwaj
Holandia


