Irlandia
Ranking FIFA: 47
Miejsce pobytu: Hotel Sheraton w Sopocie
Historia:
Pierwszy nieoficjalny mecz reprezentacja Irlandii rozegra艂a 18 lutego 1882 roku. W Belfa艣cie gospodarze przegrali z Angli膮 0:13. Na prze艂omie XIX i XX wieku w irlandzkich szko艂ach grano w tzw. futbol gaelicki, rodzim膮 odmian臋 pi艂ki no偶nej z elementami rugby, który w Irlandii jest znany do dzi艣. Futbol gaelicki pojawi艂 si臋 na Zielonej Wyspie ju偶 w XVI wieku. Pi艂ka no偶na przez d艂ugie lata nie by艂a w Irlandii popularna. Oprócz futbolu gaelickiego górowa艂 nad ni膮 tak偶e hurling, dyscyplina b臋d膮ca przodkiem wspó艂czesnego hokeja na trawie. ... wi阠ej
Selekcjoner reprezentacji Irlandii:
Giovanni Trapattoni
Data urodzenia: 1939-03-17
Giovanni Trapattoni (ur. 17 marca 1939 w Cusano Milanino) – w艂oski trener i by艂y pi艂karz. ... wi阠ej
Gwiazda reprezentacji Irlandii:
Robbie Keane
Data urodzenia: 1980-07-08
Wzrost / waga:
Pozycja: Napastnik
Klub: Aston Villa
Robbie Keane (ur. 8 lipca 1980) to irlandzki pi艂karz wyst臋puj膮cy na pozycji napastnika. Aktualn... wi阠ej

Irlandia - wiadomo禼i

19 listopada 2013
Reprezentacja Polski zremisowa艂a w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Poznaniu z Irlandi膮 0:0. Gra kadrowiczów by艂a niewiele lepsza od wyst臋pu ze S艂owakami.
7 lutego 2013
Mimo przewagi w pierwszej po艂owie i wyrównanej gry w drugiej po艂owie to Irlandczycy strzelili po jednym golu w ka偶dej po艂owie i zwyci臋偶yli 2:0 w meczu Irlandia Polska.
6 lutego 2013
Waldemar Fornalik poda艂 wyj艣ciowy sk艂ad na mecz Irlandia Polska. W bramce stanie od pierwszej minuty Artur Boruc.
3 lutego 2013
Waldemar Fornalik wybra艂 sze艣ciu reprezentantów wyst臋puj膮cych w meczu Rumunia Polska, którzy pojad膮 do Dublina na mecz Irlandia Polska. S膮 to: Piotr Celeban, Szymon Paw艂owski, Daniel 艁ukasik, Pawe艂 Wszo艂ek, Jakub Wawrzyniak oraz Przemys艂aw Ka藕mierczak.
18 czerwca 2012
Mario Balotelli jak wczoraj Cristiano Ronaldo przerwa艂 dzi艣 na Stadionie Miejskim w Poznaniu swoj膮 z艂膮 pass臋 i przyczyni艂 si臋 do wygranej W艂och w ramach ostatniej kolejki grupy C Euro 2012. W艂osi wygrali dzisiaj 2:0 z Irlandi膮 i dzi臋ki korzystnemu dla nich wynikowi drugiego meczu awansowali do 膰wier膰fina艂u z drugiej pozycji.
14 czerwca 2012
Reprezentacja Hiszpanii wysoko pokona艂a walecznych Irlandczyków 4:0. Mimo ambicji i woli walki przez pe艂ne 90. minut Irlandczycy nie byli w stanie podj膮膰 równorz臋dnej walki z obro艅cami tytu艂u.
10 czerwca 2012
Do dru偶yny chorwackiej nale偶y jak na razie rekord w najszybciej zdobytej bramki na Euro 2012. Ju偶 w 3. minucie spotkania obj臋li prowadzenie w meczu z Irlandi膮. Ostatecznie Chorwacja wygra艂a z Irlandi膮 3:1.
5 czerwca 2012
W Budapeszcie odby艂 si臋 mecz towarzyski pomi臋dzy pi艂karskimi reprezentacjami Irlandii i W臋gier. Spotkanie to zako艅czy艂o si臋 remisem 0:0.
30 maja 2012
Selekcjoner reprezentacji Irlandii Giovanni Trapattoni og艂osi艂 ostateczny sk艂ad Irlandii na Euro 2012. Do kadry zosta艂 powo艂any Paul Green.

27 maja 2012
Reprezentacja Irlandii pokona艂a Bo艣ni臋 i Hercegowin臋 1:0 w meczu towarzyskim rozegranym w sobot臋 w Dublinie.
8 maja 2012
Selekcjoner pi艂karskiej reprezentacji Irlandii Giovanni Trapattoni og艂osi艂 23-osobowy sk艂ad na Euro 2012. Najwi臋kszymi gwiazdami w kadrze Trapattoniego s膮 Damien Duff oraz napastnik Robbie Keane.
29 lutego 2012
Czesi w wyjazdowym meczu towarzyskim zremisowali z Irlandi膮 1:1. Czechy s膮 grupowymi rywalami Polski w grupie A Euro 2012.

Anglia
Mecz W艂ochy Anglia zobacz relacj臋, statystyki i bramki z meczu, 11 lipca 2021, Euro 2021.
Mecz Anglia Dania
7 lipca 2021,

Anglia
1:1

Dania
Mecz Anglia Dania zobacz relacj臋, statystyki i bramki z meczu, 7 lipca 2021, Euro 2021.
Mecz W艂ochy Hiszpania
6 lipca 2021,

W艂ochy
1:1

Hiszpania
Mecz W艂ochy Hiszpania zobacz relacj臋, statystyki i bramki z meczu, 6 lipca 2021, Euro 2021.
Mecz Ukraina Anglia
3 lipca 2021,

Ukraina
0:4

Anglia
Mecz Ukraina Anglia zobacz relacj臋, statystyki i bramki z meczu, 3 lipca 2021, Euro 2021.