Euro 2024 wiadomości
Norweg będzie sędziował mecz Polska-Niemcy
6 czerwca 2008
Norweski sędzia 41-letni Tom Hennig Ovrebo będzie prowadził niedzielne spotkanie Euro 2008 pomiędzy Polską a Niemcami w Klagenfurcie.
Drugie spotkanie podopiecznych trenera Leo Beenhakkera - z Austrią 12 czerwca w Wiedniu poprowadzi Anglik Howard Webb.
Lista arbitrów, którzy sędziować będą dwanaście meczów grupowych:
sobota, 7
czerwca 2008 - grupa A:
Szwajcaria - Czechy Roberto Rosetti (Włochy)
asystenci: Alessadro Griselli i Paolo Calcagno (obaj Włochy), techniczny: Stephane Lannoy (Francja)
Portugalia - Turcja Herbert Fandel (Niemcy)
asystenci: Carsten Kadach i Volker Wezel (Obaj Niemcy), techniczny: Viktor Kassai (Węgry)
niedziela, 8 czerwca 2008 - grupa B:
Austria - Chorwacja Pieter Vink (Holandia)
asystenci: Adriaan Inia i Hans Ten Hoove (obaj Holandia), techniczny: Kristinn Jakobsson (Islandia)
Niemcy - Polska Tom Henning Ovrebo (Norwegia)
asystenci: Geir Age Holen i Erik Raestad (obaj Norwegia), techniczny: Craig Thomson (Szkocja)
poniedziałek, 9 czerwca 2008 - grupa C:
Rumunia - Francja Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (Hiszpania)
aystenci: Juan Carlos Yuste Jiminez i Jesus Calvo Guadamuro (obaj Hiszpania), techniczny: Olegario Benquerenca (Portugalia)
Holandia - Włochy Peter Froejdfeldt (Szwecja)
asystenci: Henrik Andren i Henrik Andren (obaj Szwecja), techniczny: Damir Skomina (Słowenia)
wtorek, 10 czerwca 2008 - grupa D:
Hiszpania - Rosja Konrad Plautz (Austria)
asystenci: Egon Bereuter i Markus Myr (obaj Austria), techniczny: Grzegorz Milewski (Polska)
Grecja - Szwecja Massimo Busacca (Szwajcaria)
asystenci: Matthias Arnet i Stephane Cuhat (obaj Szwajcaria), techniczny: Ivan Bebek (Chorwacja)
środa, 11 czerwca 2008 - grupa A:
Czechy - Portugalia Kyros Vassaras (Grecja)
asystenci: Dimitris Bozatzidis i Dimitris Saraidaris (obaj Grecja), techniczny: Kristinn Jakobsson (Islandia)
Szwajcaria - Turcja Lubos Michel (Słowacja)
asystenci: Roman Slysko i Martin Balko (obaj Słowacja), techniczny:Damir Skomina (Słowenia)
czwartek, 12 czerwca 2008 - grupa B:
Chorwacja - Niemcy Frank de Bleeckere (Belgia)
aysystenci: Peter Hermans i Alex Verstraeten (obaj Holandia), techniczny: Stephane Lannoy (Francja)
Austria - Polska Howard Webb (Anglia)
asystenci: Darren Cann i Mike Mullarkey (obaj Anglia), techniczny: Viktor Kassai (Węgry)
Lista arbitrów, którzy sędziować będą dwanaście meczów grupowych:
sobota, 7
czerwca 2008 - grupa A:
Szwajcaria - Czechy Roberto Rosetti (Włochy)
asystenci: Alessadro Griselli i Paolo Calcagno (obaj Włochy), techniczny: Stephane Lannoy (Francja)
Portugalia - Turcja Herbert Fandel (Niemcy)
asystenci: Carsten Kadach i Volker Wezel (Obaj Niemcy), techniczny: Viktor Kassai (Węgry)
niedziela, 8 czerwca 2008 - grupa B:
Austria - Chorwacja Pieter Vink (Holandia)
asystenci: Adriaan Inia i Hans Ten Hoove (obaj Holandia), techniczny: Kristinn Jakobsson (Islandia)
Niemcy - Polska Tom Henning Ovrebo (Norwegia)
asystenci: Geir Age Holen i Erik Raestad (obaj Norwegia), techniczny: Craig Thomson (Szkocja)
poniedziałek, 9 czerwca 2008 - grupa C:
Rumunia - Francja Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (Hiszpania)
aystenci: Juan Carlos Yuste Jiminez i Jesus Calvo Guadamuro (obaj Hiszpania), techniczny: Olegario Benquerenca (Portugalia)
Holandia - Włochy Peter Froejdfeldt (Szwecja)
asystenci: Henrik Andren i Henrik Andren (obaj Szwecja), techniczny: Damir Skomina (Słowenia)
wtorek, 10 czerwca 2008 - grupa D:
Hiszpania - Rosja Konrad Plautz (Austria)
asystenci: Egon Bereuter i Markus Myr (obaj Austria), techniczny: Grzegorz Milewski (Polska)
Grecja - Szwecja Massimo Busacca (Szwajcaria)
asystenci: Matthias Arnet i Stephane Cuhat (obaj Szwajcaria), techniczny: Ivan Bebek (Chorwacja)
środa, 11 czerwca 2008 - grupa A:
Czechy - Portugalia Kyros Vassaras (Grecja)
asystenci: Dimitris Bozatzidis i Dimitris Saraidaris (obaj Grecja), techniczny: Kristinn Jakobsson (Islandia)
Szwajcaria - Turcja Lubos Michel (Słowacja)
asystenci: Roman Slysko i Martin Balko (obaj Słowacja), techniczny:Damir Skomina (Słowenia)
czwartek, 12 czerwca 2008 - grupa B:
Chorwacja - Niemcy Frank de Bleeckere (Belgia)
aysystenci: Peter Hermans i Alex Verstraeten (obaj Holandia), techniczny: Stephane Lannoy (Francja)
Austria - Polska Howard Webb (Anglia)
asystenci: Darren Cann i Mike Mullarkey (obaj Anglia), techniczny: Viktor Kassai (Węgry)