Euro 2024 wiadomości

Rumunia odbiera punkty Włochom

13 czerwca 2008
Reprezentacja Rumunii zremisowała drugi mecz w grupie C ochrzczonej mianem "grupy śmierci". Po remisie z wicemistrzami świata Francuzami tym razem zremisowali z mistrzami - Włochami 1:1.
Prowadzenie dla Rumunii uzyskał Adrian Mutu w 55. minucie spotkania. Włosi wyrównali minutę później, gdy na listę strzelców wpisał się Christian Panucci.

W 81. minucie Rumuni stanęli przed ogromną szansą odniesienia zwycięstwa. Sędzia spotkania podyktował rzut karny po faulu Panucciego. Mutu uderzył w kierunku lewego rogu, ale na posterunku był Buffon, który nie dał się pokonać.

Włochy maks. prędkość (km/h) Dystans (m)