wchodzi 57 min. Thiago Motta wchodzi,
schodzi 57 min. Riccardo Montolivo schodzi.
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
93 min. - Torres podaje do Ramosa a ten techniczną sztuczką chciał oszukać Buffona ale nie udało się
88 min. - Mata strzela na 4:0 po podaniu od Torresa
84 min. - Torres strzela na 3:0 w sytuacji sam na sam po otrzymaniu prostopadłego podania od Xaviego
64 min. - Pirlo dośrodkowuje z rzutu wolnego ale piłka wychodzi za plac gry
62 min. - Motta schodzi z boiska na skutek kontuzji uda, Włosi grają w dziesiątkę ponieważ limit zmian jest już wykorzystany
58 min. - Balotelli strzela niecelnie zza pola karnego
56 min. - Pirlo wrzuca loba w pole karne w kierunku Di Natale ale piłkę chwyta Casillas
51 min. - Di Natale strzela wprost w Casillasa w dogodnej sytuacji w polu karnym
49 min. - Bonucci został nastrzelony w rękę w polu karnym ale sędzia nie gwiżdże karnego
48 min. - zamieszanie w polu karnym Włoch nie kończy się jednak bramką
47 min. - Fàbregas strzela niecelnie
46 min. - Di Natale strzela głową w polu karnym tuż nad poprzeczką
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
46 min. - Silva strzela z daleka ale prosto w Buffona, który bez problemów łapie piłkę
44 min. - Montolivo strzela zza pola karnego ale Casillas odbija piłkę
41 min. - Alba otrzymuje prostopadłe podanie od Xaviego i wychodzi na pozycję sam na sam i strzela na 2:0 dla Hiszpanii
38 min. - strzał z dystansu Balotelliego ale niecelny
33 min. - Cassano strzela bardzo mocno ale Casillas odbija piłkę przed siebie
29 min. - Cassano strzela z ostrego kąta w polu karnym, piłka mija trzech obrońców i zasłonięty Casillas łapie piłkę
27 min. - Casillas w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z głowy Balotelliego po dośrodkowaniu z lewej strony boiska
20 min. - Pirlo wybija piłkę Inieście w polu karnym Włoch
17 min. - Casillas zdejmuje piłkę z głowy De Rossiego po dośrodkowaniu Pirlo z rzutu rożnego
16 min. - Pirlo strzela z rzutu wolnego ale bez efektu bramkowego
14 min. - Fábregas w trudnej sytuacji podaje na głowę Silvy a ten umieszcza piłkę w narożniku bramki, 1:0 dla Hiszpanii
10 min. - Xabi strzela z linii pola karnego minimalnie niecelnie po zespołowej akcji i wymianie kilkunastu szybkich podań
7 min. - Ramos strzela niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
7 min. - Chiellini wybija piłkę na rzut rożny w polu karnym
2 min. - Pirlo strzela zza pola karnego niecelnie
SPOTKANIE ROZPOCZĘŁO SIĘ
Zapowiedź spotkania

Hiszpania - Włochy

Kiedy odbędzie się mecz Hiszpania Włochy?
Mecz Hiszpania Włochy obędzie się 1 lipca 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Hiszpania Włochy?
Mecz Hiszpania Włochy ropocznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Hiszpania Włochy?
Miejscem rozegrania meczu Hiszpania Włochy będzie Stadion Olimpijski w mieście Kijów.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja publiczna na antenach TVP1 od godz. 20:35, TVP Sport od 20:20 i TVP HD od godz. 20:35. Wszystkich z Was, którzy nie będą mogli obejrzeć meczu w telewizji zachęcamy od odwiedzenia tej strony podczas trwania meczu. Przeprowadzimy relację LIVE ze spotkania Hiszpania Włochy.

Mecz Hiszpania Włochy to mecz finałowy Euro 2012. Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej w grupie C w pierwszej kolejce spotkań. Padł wtedy remis 1:1. Hiszpanie byli głównym kandydatem do zdobycia trofeum i ich obecność w finale nie jest zaskoczeniem. Mają oni szansę obronić tytuł Mistrzów Europy pierwszy raz w historii. W półfinale Hiszpanie dopiero w rzutach karnych pokonali Portugalię. Długi, ponad 120-minutowy mecz może odbić się na kondycji zawodników w meczu finałowym. W całym turnieju Hiszpania do tej pory wykonała prawie 3400 podań z czego 80% było celnych.

Na Włochów przed turniejem stawiało niewielu. Jest to co prawda uznana ekipa i była faworytem do awansu do fazy pucharowej w grupie C obok Hiszpanów ale już w meczu półfinałowym nie była stawiana w roli faworyta w spotkaniu z Niemcami. Okazało się jednak, że solidna gra defensywna Włochów i moc w ataku jaką daje super snajper Mario Balotelli wystarczyła aby pokonać Niemców. Włosi przed finałem również nie są stawiani w roli faworytów ale paradoksalnie może im to pomóc i jeśli zagrają podobnie jak z Niemcami nie stoją na straconej pozycji. Włosi do tej pory oddali 55 celnych strzałów na bramkę w całym turnieju co daje średnią na mecz - 11 celnych strzałów. To najwięcej ze wszystkich drużyn startujących w turnieju.

Według naszej ankiety przeprowadzonej przed meczami półfinałowymi większość z Was stawiała na zwycięstwo Euro 2012 Hiszpanii (33,13% wszystkich głosów), na Włochów stawiało najmniej z Was bo tylko 9,32%. Co ciekawe, najwięcej głosów zdobyła reprezentacja Niemiec (39,13%) a Portugalczycy otrzymali 18,43% głosów. Wszystkim dziękujemy za udział w ankiecie. Zachęcamy do zapoznania się z obecnie emitowanymi ankietami.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Hiszpania zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie F drużyna zajęła pierwsze miejsce. Hiszpania w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała dziewięć zwycięstw, 1 remisów i 2 porażek strzelając 23 bramek i tracąc 8. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 75 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 8.33 remisem i 16.67 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 47 minut a traciła co 135 minut.

Włochy zajmują obecnie dwunaste miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie B drużyna zakończyła na 1 miejscu. Włochy w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 9 razy, 2 meczów zakończyła remisem i zanotowała 1 porażek strzelając 22 bramek i tracąc 9. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 75 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 16.67 remisem i 8.33 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 49 minut a traciła co 120 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 w grupie I drużyna zajęła pierwsze miejsce. Hiszpania w eliminacjach do Euro 2012 zanotowała osiem zwycięstw, 0 remisów i 0 porażek strzelając 26 bramek i tracąc 6. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 100 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 0 remisem i 0 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 28 minut a traciła co 120 minut.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie C drużyna zakończyła na 1 miejscu. Włochy w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 8 razy, 2 meczów zakończyła remisem i zanotowała 0 porażek strzelając 20 bramek i tracąc 2. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 80 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 remisem i 0 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 45 minut a traciła co 450 minut.