Fábregas strzela bramkę od słupka na 4:2 dla Hiszpanii, Hiszpania w finale!
Ramos technicznie i lekko na 3:2 dla Hiszpanii
Piqué strzela przy słupku 2:1 dla Hiszpanii
Iniesta strzela pewnie 1:0 dla Hiszpanii
Moutinho strzela ale Casillas broni!
Alonso strzela ale Patrício broni!
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY DOGRYWKI
114 min. - Pedro wychodzi na pozycję sam na sam, mija obrońcę ale ostatecznie drugi obrońca wybija mu piłke spod nóg na rzut rożny
111 min. - Navas strzela w polu karnym, Patrício broni z trudem przy pomocy Pepe, od którego odbija się piłka
110 min. - strzał Fábregasa zostaje zablokowany
107 min. - kontra Portugalii ale nie zakończona strzałem na bramkę
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI
106 min. - Ramos strzela z rzutu wolnego ale tuż nad poprzeczką
104 min. - akcja lewą stroną boiska Hiszpanów, Iniesta otrzymuje podanie ale nie potrafi pokonać bramkarza, który broni strzał w sytuacji sam na sam
96 min. - strzał Iniesty zostaje zablokowany
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY
90 min. - kontra Portugalii, 4 na 2 obrońców, Ronaldo dostaje piłkę ale strzela niecelnie
84 min. - Ronaldo strzela z rzutu wolnego nad bramką
84 min. - Ronaldo strzela z rzutu wolnego w mur
80 min. - Veloso strzela z rzutu wolnego wprost w ręce Casillasa
78 min. - Fábregas strzela zza pola karnego niecelnie
72 min. - rzut wolny dla Portugalii po faulu na Ronaldo, sam poszkodowany podchodzi do piłki, strzela ale minimalnie za wysoko
68 min. - Almeida strzela niecelnie
68 min. - Xavi strzela zza pola karnego wprost w bramkarza
67 min. - Alonso strzela z rzutu wolnego z połowy boiska ale nie trafia w bramkę
65 min. - Xavi dośrodkowuje z rzutu wolnego ale Pepe wybija piłkę głową na rzut rożny
60 min. - Ronaldo wbiega w pole karne, przepycha się z Ramosem i upada ale sędzia nie gwiżdże karnego
59 min. - Almeida strzela niecelnie z ostrego kąta
57 min. - Almeida strzela z dystansu niecelnie
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
47 min. - Patrício łapie piłkę po zagraniu głową jednego z Hiszpanów w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
31 min. - Ronaldo strzela z linii pola karnego w krótki róg ale minimalnie niecelnie
29 min. - Iniesta strzela z linii pola karnego w długi róg ale piłka przechodzi tuż nad poprzeczką
24 min. - Ronaldo otrzymuje niespodziewane podanie po przechwycie piłki na połowie Hiszpanów, strzela bez zastanowienia ale niecelnie
17 min. - Ronaldo strzela w mur z rzutu wolnego z lewej strony boiska
13 min. - Ronaldo biegnie z piłką 40 metrów lewą stroną, dośrodkowuje z linii końcowej ale Casillas chwyta piłkę, do której skakał również Nani
10 min. - Iniesta strzela z dystansu bardzo niecelnie
9 min. - akcja lewą stroną boiska Hiszpanów, piłka trafia do Arbeloa, a ten plasowanym strzałem przenosi nieznacznie piłkę nad poprzeczką
8 min. - Silva strzela na bramkę w trudnej pozycji i nie sprawia żadnych problemów Patrício
2 min. - Casillas przenosi piłkę nad poprzeczką po silnie podkręconym dośrodkowaniu w rzutu rożnego
2 min. - Veloso strzela na bramkę Hiszpanii ale zostaje zablokowany
MECZ ROZPOCZYNA SIĘ
Zapowiedź spotkania

Portugalia - Hiszpania

Kiedy odbędzie się mecz Portugalia Hiszpania?
Mecz Portugalia Hiszpania obędzie się 27 czerwca 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Portugalia Hiszpania?
Mecz Portugalia Hiszpania ropocznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Portugalia Hiszpania?
Miejscem rozegrania meczu Portugalia Hiszpania będzie Donbass Arena w mieście Donieck.

Spotkanie będzie miało wiele podtekstów. Portugalia to sąsiad Hiszpanii a w jej składzie znajduje się kilku zawodników Realu Madryt (Ronaldo, Pepe i Coentrao). W składzie Hiszpanii spotkają oni swoich klubowych kolegów (Casillas, Ramos, Xabi Alonso i Albiol) ale trzon reprezentacji stanowią gracze Barcelony dlatego spotkanie jest już porównywane z gran derbi Real-Barcelona. Ciekawe czy wielką presję związaną z tym spotkaniem udźwignie Cristiano Ronaldo, który do tej pory ma za sobą fenomenalny sezon w Realu Madryt ale z reprezentacją nie odniósł nigdy znaczącego sukcesu. Obecny turniej zaczął słabo ale w ostatnich dwóch spotkaniach przebudził się i od razu stał się jedną z największych gwiazd turnieju. Ma już na koncie trzy trafienia i lideruje wraz z kilkoma innymi zawodnikami w tabeli strzelców Euro 2012. Hiszpania natomiast gra jak mała Barcelona. Wymienia w ciągu meczu niewiarygodną ilość podań i ma przytłaczającą przewagę nad rywalami w posiadaniu piłki. Do tej pory mecze Hiszpanów przebiegają zgodnie z planem. Żadnej z drużyn nie udało się zmusić Hiszpanii do większego wysiłku. Na otwarcie co prawda Włosi uzyskali punkt ale był to jedyny mecz, w którym Hiszpanie nie strzelili więcej bramek od rywali.

Bukmacherzy stawiają wyraźnie w roli faworytów Hiszpanów. Za jedną złotówkę postawioną na Hiszpanię można dostać co najwyżej dwa złote. W przypadku postawienia na Portugalię można wygrać aż cztery złote.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Portugalia zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła drugie miejsce. Portugalia w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała siedem zwycięstw, 6 remisów i 1 porażek strzelając 24 bramek i tracąc 10. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 50 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 42.86 remisem i 7.14 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 126 minut.

Hiszpania zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie F drużyna zakończyła na 1 miejscu. Hiszpania w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 9 razy, 1 meczów zakończyła remisem i zanotowała 2 porażek strzelając 23 bramek i tracąc 8. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 75 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 8.33 remisem i 16.67 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 47 minut a traciła co 135 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 w grupie H drużyna zajęła drugie miejsce. Portugalia w eliminacjach do Euro 2012 zanotowała pięć zwycięstw, 1 remisów i 2 porażek strzelając 21 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 62.5 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 12.5 remisem i 25 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 34 minut a traciła co 60 minut.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie I drużyna zakończyła na 1 miejscu. Hiszpania w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 8 razy, 0 meczów zakończyła remisem i zanotowała 0 porażek strzelając 26 bramek i tracąc 6. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 100 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 0 remisem i 0 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 28 minut a traciła co 120 minut.