Fábregas strzela bramk─Ö od s┼éupka na 4:2 dla Hiszpanii, Hiszpania w finale!
Ramos technicznie i lekko na 3:2 dla Hiszpanii
Piqué strzela przy s┼éupku 2:1 dla Hiszpanii
Iniesta strzela pewnie 1:0 dla Hiszpanii
Moutinho strzela ale Casillas broni!
Alonso strzela ale Patrício broni!
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY DOGRYWKI
114 min. - Pedro wychodzi na pozycj─Ö sam na sam, mija obro┼äc─Ö ale ostatecznie drugi obro┼äca wybija mu pi┼éke spod nóg na rzut ro┼╝ny
111 min. - Navas strzela w polu karnym, Patrício broni z trudem przy pomocy Pepe, od którego odbija si─Ö pi┼éka
110 min. - strza┼é Fábregasa zostaje zablokowany
107 min. - kontra Portugalii ale nie zakończona strzałem na bramkę
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI
106 min. - Ramos strzela z rzutu wolnego ale tu┼╝ nad poprzeczk─ů
104 min. - akcja lew─ů stron─ů boiska Hiszpanów, Iniesta otrzymuje podanie ale nie potrafi pokona─ç bramkarza, który broni strza┼é w sytuacji sam na sam
96 min. - strzał Iniesty zostaje zablokowany
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY
90 min. - kontra Portugalii, 4 na 2 obro┼äców, Ronaldo dostaje pi┼ék─Ö ale strzela niecelnie
84 min. - Ronaldo strzela z rzutu wolnego nad bramk─ů
84 min. - Ronaldo strzela z rzutu wolnego w mur
80 min. - Veloso strzela z rzutu wolnego wprost w r─Öce Casillasa
78 min. - Fábregas strzela zza pola karnego niecelnie
72 min. - rzut wolny dla Portugalii po faulu na Ronaldo, sam poszkodowany podchodzi do piłki, strzela ale minimalnie za wysoko
68 min. - Almeida strzela niecelnie
68 min. - Xavi strzela zza pola karnego wprost w bramkarza
67 min. - Alonso strzela z rzutu wolnego z połowy boiska ale nie trafia w bramkę
65 min. - Xavi do┼Ťrodkowuje z rzutu wolnego ale Pepe wybija pi┼ék─Ö g┼éow─ů na rzut ro┼╝ny
60 min. - Ronaldo wbiega w pole karne, przepycha si─Ö z Ramosem i upada ale s─Ödzia nie gwi┼╝d┼╝e karnego
59 min. - Almeida strzela niecelnie z ostrego k─ůta
57 min. - Almeida strzela z dystansu niecelnie
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
47 min. - Patrício ┼éapie pi┼ék─Ö po zagraniu g┼éow─ů jednego z Hiszpanów w polu karnym po do┼Ťrodkowaniu z rzutu wolnego
31 min. - Ronaldo strzela z linii pola karnego w krótki róg ale minimalnie niecelnie
29 min. - Iniesta strzela z linii pola karnego w d┼éugi róg ale pi┼éka przechodzi tu┼╝ nad poprzeczk─ů
24 min. - Ronaldo otrzymuje niespodziewane podanie po przechwycie pi┼éki na po┼éowie Hiszpanów, strzela bez zastanowienia ale niecelnie
17 min. - Ronaldo strzela w mur z rzutu wolnego z lewej strony boiska
13 min. - Ronaldo biegnie z pi┼ék─ů 40 metrów lew─ů stron─ů, do┼Ťrodkowuje z linii ko┼äcowej ale Casillas chwyta pi┼ék─Ö, do której skaka┼é równie┼╝ Nani
10 min. - Iniesta strzela z dystansu bardzo niecelnie
9 min. - akcja lew─ů stron─ů boiska Hiszpanów, pi┼éka trafia do Arbeloa, a ten plasowanym strza┼éem przenosi nieznacznie pi┼ék─Ö nad poprzeczk─ů
8 min. - Silva strzela na bramk─Ö w trudnej pozycji i nie sprawia ┼╝adnych problemów Patrício
2 min. - Casillas przenosi pi┼ék─Ö nad poprzeczk─ů po silnie podkr─Öconym do┼Ťrodkowaniu w rzutu ro┼╝nego
2 min. - Veloso strzela na bramk─Ö Hiszpanii ale zostaje zablokowany
MECZ ROZPOCZYNA SI─ś
Zapowied┼║ spotkania

Portugalia - Hiszpania

Kiedy odb─Ödzie si─Ö mecz Portugalia Hiszpania?
Mecz Portugalia Hiszpania ob─Ödzie si─Ö 27 czerwca 2012 roku.

O której odb─Ödzie si─Ö mecz Portugalia Hiszpania?
Mecz Portugalia Hiszpania ropocznie si─Ö o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odb─Ödzie si─Ö mecz Portugalia Hiszpania?
Miejscem rozegrania meczu Portugalia Hiszpania b─Ödzie Donbass Arena w mie┼Ťcie Donieck.

Spotkanie b─Ödzie mia┼éo wiele podtekstów. Portugalia to s─ůsiad Hiszpanii a w jej sk┼éadzie znajduje si─Ö kilku zawodników Realu Madryt (Ronaldo, Pepe i Coentrao). W sk┼éadzie Hiszpanii spotkaj─ů oni swoich klubowych kolegów (Casillas, Ramos, Xabi Alonso i Albiol) ale trzon reprezentacji stanowi─ů gracze Barcelony dlatego spotkanie jest ju┼╝ porównywane z gran derbi Real-Barcelona. Ciekawe czy wielk─ů presj─Ö zwi─ůzan─ů z tym spotkaniem ud┼║wignie Cristiano Ronaldo, który do tej pory ma za sob─ů fenomenalny sezon w Realu Madryt ale z reprezentacj─ů nie odniós┼é nigdy znacz─ůcego sukcesu. Obecny turniej zacz─ů┼é s┼éabo ale w ostatnich dwóch spotkaniach przebudzi┼é si─Ö i od razu sta┼é si─Ö jedn─ů z najwi─Ökszych gwiazd turnieju. Ma ju┼╝ na koncie trzy trafienia i lideruje wraz z kilkoma innymi zawodnikami w tabeli strzelców Euro 2012. Hiszpania natomiast gra jak ma┼éa Barcelona. Wymienia w ci─ůgu meczu niewiarygodn─ů ilo┼Ť─ç poda┼ä i ma przyt┼éaczaj─ůc─ů przewag─Ö nad rywalami w posiadaniu pi┼éki. Do tej pory mecze Hiszpanów przebiegaj─ů zgodnie z planem. ┼╗adnej z dru┼╝yn nie uda┼éo si─Ö zmusi─ç Hiszpanii do wi─Ökszego wysi┼éku. Na otwarcie co prawda W┼éosi uzyskali punkt ale by┼é to jedyny mecz, w którym Hiszpanie nie strzelili wi─Öcej bramek od rywali.

Bukmacherzy stawiaj─ů wyra┼║nie w roli faworytów Hiszpanów. Za jedn─ů z┼éotówk─Ö postawion─ů na Hiszpani─Ö mo┼╝na dosta─ç co najwy┼╝ej dwa z┼éote. W przypadku postawienia na Portugali─Ö mo┼╝na wygra─ç a┼╝ cztery z┼éote.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Portugalia zajmuje obecnie dziesi─ůte miejsce w rankingu FIFA (zobacz ca┼éy ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A dru┼╝yna zaj─Ö┼éa drugie miejsce. Portugalia w eliminacjach do Euro 2008 zanotowa┼éa siedem zwyci─Östw, 6 remisów i 1 pora┼╝ek strzelaj─ůc 24 bramek i trac─ůc 10. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2008 ┼Ťrednio 50 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 42.86 remisem i 7.14 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 53 minut a traci┼éa co 126 minut.

Hiszpania zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie F dru┼╝yna zako┼äczy┼éa na 1 miejscu. Hiszpania w eliminacjach do Euro 2008 wygra┼éa 9 razy, 1 meczów zako┼äczy┼éa remisem i zanotowa┼éa 2 pora┼╝ek strzelaj─ůc 23 bramek i trac─ůc 8. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2008 ┼Ťrednio 75 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 8.33 remisem i 16.67 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 47 minut a traci┼éa co 135 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 w grupie H dru┼╝yna zaj─Ö┼éa drugie miejsce. Portugalia w eliminacjach do Euro 2012 zanotowa┼éa pi─Ö─ç zwyci─Östw, 1 remisów i 2 pora┼╝ek strzelaj─ůc 21 bramek i trac─ůc 12. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2012 ┼Ťrednio 62.5 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 12.5 remisem i 25 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 34 minut a traci┼éa co 60 minut.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie I dru┼╝yna zako┼äczy┼éa na 1 miejscu. Hiszpania w eliminacjach do Euro 2012 wygra┼éa 8 razy, 0 meczów zako┼äczy┼éa remisem i zanotowa┼éa 0 pora┼╝ek strzelaj─ůc 26 bramek i trac─ůc 6. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2012 ┼Ťrednio 100 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 0 remisem i 0 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 28 minut a traci┼éa co 120 minut.