Euro 2024 wiadomości

Polacy przegrali w meczu z Włochami

11 listopada 2011
Polska reprezentacja grająca po raz pierwszy w nowych koszulkach na Euro 2012 przegrała z rutynowanymi Włochami 0:2. Mecz odbył się na stadionie we Wrocławiu, który będzie areną Euro 2012.
W pierwszej połowie Polacy grali jak równy z równym z o wiele wyżej notowanymi Włochami. Niestety, w 30. minucie spotkania Mario Balotelli strzałem z dystansu przelobował Wojciecha Szczęsnego i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej połowie gra Polaków nie wyglądała już tak dobrze jak w pierwszej. W 60. minucie drugą bramkę po szybkiej akcji Włochów strzelił Giampaolo Pazzini.

W 84. minucie spotkania rzutu karnego dla naszej reprezentacji nie strzelił Jakub Błaszczykowski.

Przed Euro 2012 Polacy rozegrają jeszcze sześć spotkań. Najbliższe już we wtorek z Węgrami w Poznaniu.

Polska - Włochy 0:2 (0:1)
Bramki: Mario Balotelli (30), Giampaolo Pazzini (60).
Żółte kartki: Eugen Polanski - Angelo Ogbonna.
Sędzia: Laurent Duhamel (Francja).
Widzów: 42 000.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Arkadiusz Głowacki, Damien Perquis (69. Marcin Wasilewski), Jakub Wawrzyniak - Rafał Murawski (80. Dariusz Dudka), Eugen Polanski (65. Adam Matuszczyk) - Jakub Błaszczykowski, Ludovic Obraniak (56. Paweł Brożek), Sławomir Peszko (65. Adrian Mierzejewski) - Robert Lewandowski.

Włochy: Gianluigi Buffon - Ignazio Abate, Andrea Ranocchia, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito (77. Angelo Ogbonna) - Daniele De Rossi (46. Thiago Motta), Andrea Pirlo (46. Simone Pepe), Riccardo Montolivo (61. Alessandro Matri), Claudio Marchisio (62. Alberto Aquilani) - Giampaolo Pazzini (61. Antonio Nocerino), Mario Balotelli.