Euro 2024 wiadomości

Rosja wygrała z Danią

29 lutego 2012
Reprezentacja Rosji pokonała 2:0 Danię w wyjazdowym towarzyskim spotkaniu rozegranym w Kopenhadze. Rosja jest grupowym rywalem reprezentacji Polski podczas Euro 2012.
Pierwsząbramkę dla Sbornej zdobył już w czwartej minucie Roman Szirokow. Drugą bramkę strzelił strzałem z dystansu Andrej Arszawin w ostatniej minucie pierwszej połowy. Nie bez znaczenia przy drugiej bramce było fatalne zachowanie się bramkarza Danii Thomasa Soerensena, który rozgrywał setny mecz w barwach narodowych.

Rosjanie niemal każdą akcję przeprowadzali skrzydłami tworząc przewagę poprzez włączających się do akcji ofensynych bocznych obrońców. Często też mając wypracowaną pozycję Rosjanie oddawali strzały sprzed pola karnego.