Euro 2024 wiadomości

Polska reprezentacja pokonała Słowację

26 maja 2012
Polska reprezentacja przebywająca na zgrupowaniu w Austrii pokonała w meczu towarzyskim ze Słowacją 1:0. Jedyną bramkę spotkania strzelił strzałem głową Damien Perquis.
Wyjściowy skład nie odbiega znacznie od tego, który wybiegnie od pierwszej minuty w meczu otwarcia Euro 2012 z Grekami.

Dobre występ w kadrze zanotował Damien Perquis, który pokazał, że mimo tego iż nie może wyprostować nie do końca wyleczonej lewej ręki jest w stanie grać na pełnych obrotach i dać z siebie wszystko. Występ ukoronował strzeleniem bramki po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka.

Na lewej obronie zagrał Sebastian Boenisch, który nie ustrzegł się błędów ale stara się nadrobić zaległości treningowe i nie będzie miał wolnego a zamiast tego zaaplikuje sobie dodatkowe treningi.

Na wysokim poziomie zagrali Łukasz Piszczek, Maciej Rybus i Jakub Błaszczykowski. Kuba był zdecydowanie za szybki dla obrońców Słowacji, którzy często musieli go faulować. Łukasz Piszczek zanotował w meczu asystę oraz kilkukrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką Słowacji.

Trochę mniej widoczny był Robert Lewandowski ale co do jego pozycji w reprezentacji nikt nie ma zastrzeżeń. Poprawnie zagrali Eugen Polanski kilkukrotnie strzelający z dystansu, Rafał Murawski oraz Ludovic Obraniak. Na swoim normalnym poziomie zagrał Marcin Wasilewski.

W drugiej połowie Franciszek Smuda wprowadził zmienników i gra reprezentacji nie prezentowała się już tak dobrze jak w pierwszej połowie.

Słowacja - Polska 0:1 (0:1)