Euro 2024 wiadomości

Polska rozgromiła Andorę

2 czerwca 2012
Reprezentacja Polski pokonała Andorę 4:0 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Legii Warszawa. Był to ostatni sprawdzian kadry Franciszka Smudy przed meczami Euro 2012.
Mecz Biało-Czerwoni rozpoczęli dokładnie takim samym składem jak ostatni mecz ze Słowacją. Może to oznaczać, że znamy już wyjściową jedenastkę na mecz otwarcia Euro 2012 z Grecją.

Pierwszą bramkę zdobył Ludovic Obraniak, który wykorzystał podanie w pole karne Macieja Rybusa. Podwyższył wynik spotkania Robert Lewandowski przepięknym strzałem z półobrotu. Kolejne bramki dla Polski padły po rzutach karnych. Skutecznymi egzekutorami jedenastek byli Jakub Błaszyczkowski w 39 minucie i Marcin Wasilewski w 77 minucie.

Polska - Andora 4:0 (3:0)
Bramki: Ludovic Obraniak (13), Robert Lewandowski (37), Jakub Błaszczykowski (39-karny), Marcin Wasilewski (77-karny).
Żółte kartki: Cristian Martinez, Ildefons Lima, Marcio Vieira, Manel Josep Ayala, Fernando Silva.
Widzów: 30 000.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek (46. Grzegorz Wojtkowiak), Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski (79. Kamil Grosicki), Rafał Murawski (58. Dariusz Dudka), Ludovic Obraniak (57. Artur Sobiech), Maciej Rybus (46. Rafał Wolski) - Robert Lewandowski (58. Artur Sobiech).

Andora: Antoni Josep Gomes - Alexandre Martinez (56. Adrian Rodriguez), Ildefons Lima, Emili Garcia, Marc Bernus (62. Marc Garcia) - Cristian Martinez (73. Hugo Victor Moreira), Marcio Vieira, Sebastian Gomes (56. Fernando Silva), Manel Josep Ayala - Eduardo Peppe (82. Xavier Andorra) - Sergio Moreno (84. Manel Jimenez).