Euro 2024 wiadomości

Chorwaci pokonali Irlandczyków

10 czerwca 2012
Do drużyny chorwackiej należy jak na razie rekord w najszybciej zdobytej bramki na Euro 2012. Już w 3. minucie spotkania objęli prowadzenie w meczu z Irlandią. Ostatecznie Chorwacja wygrała z Irlandią 3:1.
Pierwszą bramkę zdobył Mario Mandzukić strzałem głową. Wyrównał w 19. minucie Sean St. Ledger. Niestety Irlandczyków nie było stać na więcej i w trakcie upływu kolejnych minut coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga Chorwatów.

Swoją wyższość na boisku Chorwaci udowodnili strzelając jeszcze dwie bramki, najpierw Nikica Jelavić wykorzystał błąd obrońcy Irlandii i w 43. minucie wyprowadził Chorwację na prowadzenie a w 48 minucie Mario Mandzukić strzelił swoją drugą bramkę w meczu ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Chorwacji.

Irlandia - Chorwacja 1:3 (1:2)
Bramki: Sean St. Ledger (19) - Mario Mandzukić (3, 48), Nikica Jelavić (43).
Żółte kartki: Keith Andrews - Luka Modrić, Niko Kranjcar.
Sędziuje: Bjoern Kuipers (Holandia).
Widzów: 39 550.

Irlandia: Shay Given - John O'Shea, Sean St Ledger, Richard Dunne, Stephen Ward - Aiden McGeady (54. Simon Cox), Glenn Whelan, Keith Andrews, Damien Duff - Kevin Doyle (53. Jon Walters), Robbie Keane (75. Shane Long).

Chorwacja: Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Vedran Corluka, Gordon Schildenfeld, Ivan Strinić - Ognjen Vukojević - Ivan Rakitić (90. Tomislav Dujmović), Luka Modrić, Ivan Perisić (89. Eduardo da Silva) - Mario Mandzukić, Nikica Jelavić (71. Niko Kranjcar).