Euro 2024 wiadomości

Polska zremisowała z Rosją

12 czerwca 2012
Reprezentacja Polski po bardzo dobrym spotkaniu zremisowała z faworytem grupy A Rosją 1:1. Mimo przewagi Rosjan w posiadaniu piłki to Polacy stworzyli więcej okazji do zdobycia gola.
Pierwszą bramkę strzelili jednak Rosjanie. W 36 minucie spotkania Marcin Wasilewski sfaulował Yurija Zhirkova z lewej strony boiska. Do rzutu wolnego podszedł Andrei Arshavin. Polacy ustawili się wysoko na linii pola karnego aby utrudnić dojście do pozycji strzałowej. Arshavin wykazał się jednak sprytem, zamarkował zagranie i podał piłkę w drugie tempo co wprowadziło chaos w polskiej obronie. Do piłki doszedł Alan Dzagoev i strzelił głową swoją trzecią bramkę w turnieju.

W drugiej połowie Polacy od początku ruszyli do ataku. Na efekt ataków trzeba było poczekać do 57 minuty, w której Jakub Błaszczykowski otrzymał perfekcyjne podanie, jednym dotknięciem piłki zwiódł obrońcę i jednocześnie ustawił sobie piłkę do strzału lewą nogą w długi róg bramki i nie dał żadnych szans na skuteczną obronę Vyacheslavowi Malafeevowi.

Mimo wielu kolejnych okazji z obu stron kolejne bramki już nie padły. Remis w meczu z Rosją oznacza, że w grupie A jeszcze nikt nie może być pewny awansu ani nie ma drużyny, która odapła już z walki o awans. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, która zostanie rozegrana w najbliższą sobotę. Aby awansować Polacy muszą pokonać w ostatnim meczu grupowym Czechów. Mecz Polska Czechy zostanie rozegrany we Wrocławiu.

W Warszawie zagrają natomiast Rosjanie z Grecją. Grecy aby móc awansować muszą wygrać z Rosją i to najlepiej dużą różnicą bramek. Rosjanie natomiast aby być pewnym awansu muszą co najmniej zremisować.

Polska - Rosja 1:1 (0:1)
Bramki: Jakub Błaszczykowski (57) - Ałan Dzagojew (37).
Żółte kartki: Robert Lewandowski - Ałan Dzagojew.
Sędziował: Wolfgang Stark (Niemcy).

Polska: Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Rafał Murawski, Dariusz Dudka (73. Adrian Mierzejewski), Eugen Polanski (85. Adam Matuszczyk) - Ludovic Obraniak (90. Paweł Brożek), Jakub Błaszczykowski - Robert Lewandowski.

Rosja: Wiaczesław Małafiejew - Aleksandr Aniukow, Siergiej Ignaszewicz, Aleksiej Bieriezucki, Jurij Żyrkow - Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow - Ałan Dzagojew (80. Marat Izmajłow), Andriej Arszawin, Aleksandr Kierżakow (70. Roman Pawliuczenko).