Mecz Polska - Portugalia 29 luty 2012 Stadion Narodowy

Zremisowaliśmy z Portugalią, szóstą drużyną w rankingu FIFA. Portugalczycy lepiej wyszkoleni technicznie mieli przewagę w posiadaniu piłki ale nie zdołali strzelić nam bramki. Polacy grali uważnie w obronie ale również starali się kąsać renomowanych rywali i również mieli szansę na zdobycie bramek. Mimo kilku dobrych sytuacji mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejne mecze dopiero w maju.

Skrót meczu można obejrzeć --> tutaj.

Sprawdź również jak grali inni finaliści Euro 2012 - w newsach linki do skrótów meczów!

Zobacz najnowsze galerie:
Stadion Narodowy Warszawa Stadion Narodowy projekt z góry Slavko i Slavek z pucharem

Przebieg spotkania
90 +2 min. - na koniec spotkania dwa rzuty rożne dla Polski ale bez zakończenia strzałem
90 min. - schodzi Błaszczykowski, wchodzi Mila
89 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Grosickiego ale piłka poszybowała w górę ponad bramką
88 min. - mamy rzut wolny, Mierzejewski strzela mocno ale bramkarz broni
87 min. - strzał Mierzejewskiego broni bramkarz
85 min. - BARDZO DOBRA AKCJA POLAKÓW: Mierzejewski wchodzi w pole karne podaje do Peszki ale bramkarz broni z problemami
84 min. - wchodzi Boenisch za Wawrzyniaka
83 min. - Piszczek na skrzydle podaje do Błaszczykowskiego, który centruje ale nikogo w polu karnym nie ma
82 min. - Matuszczyk wchodzi na boisko w miejsce Polanskiego i Mierzejewski w miejsce Obraniaka oraz Oliveira za Naniego
78 min. - wchodzi Peszko za Rybusa
77 min. - Nani wrzuca piłkę w pole karnym, w starciu z Postigą Szczęsny wybija piłkę przed siebie
76 min. - Quaresma wchodzi za Ronaldo
69 min. - Wasilewski fauluje Ronaldo, szansa na strzał z rzutu wolnego, Ronaldo strzela w środek bramki i piłka pada łupem Szczęsnego
68 min. - groźna akcja Portugalii zakończona strzałem zza pola karnego zablokowanym przez naszych
67 min. - kolejne zmiany: wchodzi Grosicki za Jelenia i Rolando za Pepe
66 min. - zmiana w Portugalii: schodzi Almeida, wchodzi Postiga
59 min. - dobra akcja Polaków, ostatecznie Obraniak dośrodkowuje do Rybusa ale ten w trudnej sytuacji głową przenosi piłkę obok bramki
58 min. - dobra interwencja w polu karnym Perquisa
52 min. - BARDZO DOBRA AKCJA POLAKÓW: Obraniak poprowadził piłkę i mocno strzelił zza pola karnego ale bramkarz obronił
49 min. - Obraniak w polu karnym strzela nad poprzeczką
48 min. - miekkie dośrodkowanie Pereira łapie Szczęsny
46 min. - długa piłka do Jelenia ale nasz napastnik nie przejmuje piłki
46 min. - zmiana w Portugalii: od drugiej połowy gra Fernandes za Moutinho
45 +1 min. - BARDZO GROŻNA AKCJA PORTUGALII: po przejęciu podania Błaszczykowskiego szybką kontrę w przewadze przeprowadzają Portugalczycy ale Nani ostatecznie strzela obok bramki
45 +1 min. - faulowany Wawrzyniak, szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego, bardzo słabe dośrodkowanie Błaszczykowskiego przejmują goście
45 min. - długie podanie do Jelenia wybija bramkarz wychodząc poza pole karne
44 min. - NAJGROŹNIEJSZA AKCJA POLSKI: Jeleń wychodzi sam na sam z bramkarzem ale strzela obok bramki
42 min. - Rybus fauluje Moutinho, dośrodkowanie w pole karne nie zagroziło naszej bramce
39 min. - BARDZO GROŻNA AKCJA PORTUGALII: kontratak Portugalii, w pole karne wszedł Ronaldo i strzelił ale Szczęsny popisał się bardzo dobrym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny
38 min. - Rybus dośrodkowuje do Obraniaka, ale jego strzał głową łapie bez problemów bramkarz
37 min. - niecelny strzał Ronaldo z daleka
36 min. - Nelson dośrodkowuje z lewej strony boiska ale wybijamy na aut
33 min. - Polański strzela z pierwszej piłki sprzed pola karnego po podaniu od Błaszczykowskiegoale bardzo niecelnie
32 min. - strzela Błaszczykowski po zejściu wzdłuż linii pola karnego ale niecelnie
31 min. - kolejne dośrodkowanie w nasz pola karne ale Almeida nie sięga piłki
30 min. - Pereira dośrodkowuje w pole karne ale nikt nie przechwytuje piłki w polu karnym
28 min. - szybkie wyjście Portugalii ale łapie podanie w pole karne Szczęsny
27 min. - Błaszczykowski faulowany, będzie okazja do dośrodkowania w pole karne, ale nic nie wyszło z dośrodkowania
25 min. - faulowany Ronaldo przez Wasilewskiego, Ronaldo strzela z rzutu wolnego ale obok bramki
23 min. - dośrodkowanie Wawrzyniaka w pole karne wybijają obrońcy Portugalii
22 min. - Obraniak z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne ale nikt nie dochodzi do piłki
20 min. - Fabio Coentrao schodzi z boiska, wchodzi na nie Nelson
18 min. - po rzucie rożnym i wybiciu piłki spoza pola karnego uderzał niecelni Moutinho
17 min. - bardzo groźny strzał Naniego, wymanewrował całą obronę ale silny strzał obronił Szczęsny
16 min. - Nani strzela z narożnika pola karnego, Szczęsny broni
16 min. - strzał Błaszczykowskiego bez problemu broni bramkarz Portugalii
13 min. - strzał Obraniaka zza pola karnego mija słupek bramki Portugalii
13 min. - pierwsza akcja Polaków, Rybus dośrodkował ale nikt nie zdołał skierować piłki w stronę bramki
8 min. - Ronaldo dośrodkowuje Rybus wybija na rzut rożny
4 min. - dobra interwencja Szczęsnego po strzale Naniego
Kartki

48 min. Miguel Veloso

Składy
Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak (84. Boenisch) - Dudka, Polanski (81. Matuszczyk) - Błaszczykowski (90. Mila), Obraniak (81. Mierzejewski), Rybus (78. Peszko) - Jeleń (67. Grosicki)

Patricio - Pereira, Pepe (67. Rolando), Alves, Coentrao (21. Nelson) - Moutinho (46. Fernandes), Meireles, Veloso - Nani (82. Oliveira), Almeida (66. Postiga), Ronaldo (76. Quaresma)

Zapowiedź spotkania

Polska - Portugalia

Kiedy mecz Polska Portugalia?
Mecz Polska Portugalia zostanie rozegrany w środę 29 lutego 2012 roku.

Gdzie mecz Polska Portugalia?
Mecz Polska Portugalia zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym. Będzie to pierwszy mecz drużyny narodowej na Stadionie Narodowym. Wraz z pojawiającymi się problemami komunikacyjnymi oraz przełożeniem meczu o Superpuchar Polski pojawiły się głosy, że mecz może zostać przeniesiony do Wrocławia. Ostatecznie 21 lutego 2012 roku władze miasta wyraziły zgodę na rozegranie meczu Polska Portugalia na Stadionie Narodowym.

O której mecz Polska Portugalia?
Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja publiczna.

Franciszek Smuda powołał zawodników na zgrupowanie kadry, która 29 lutego 2012 roku rozegra pierwszy w tym roku mecz towarzyski. Będzie to mecz Polska - Portugalia, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie to pierwsze spotkanie rozegrane na najnowszym stadionie będącym areną Euro 2012. Na Stadionie Narodowym zostanie rozegrany mecz otwarcia Euro 2012. Nasz rywal - Portugalia również zagra na Euro 2012.

Selekcjoner reprezentacji Portugalii Paulo Bento dopiero 24 lutego podał skład Portugalii jaki przyleci do Polski na mecz. W składzie znaleźli się między innymi Cristiano Ronaldo oraz Nani.

HOT NEWS: Artur Boruc chce wrócić do kadry!

Bilety na mecz Polska Portugalia dostępne są w sprzedaży od 30 stycznia 2012 roku. Do 26 lutego jednak bilety mogą nabyć tylko członkowie Klubu Kibica. Cena biletów na mecz Polska Portugalia waha się od 60 złotych do 180 złotych. PZPN przewidział zniżki dla rodziców z dziećmi, osób powyżej 60 roku życia oraz kobiet. Szczegóły można znaleźć tutaj: bilety na mecz Polska Portugalia.

Stadion Narodowy białe i czerwone krzesełkaZainteresowanie biletami na spotkanie Polska Portugalia było tak duże, że już w niedzielę 26 lutego 2012 roku brakowało biletów w kasach Legii Warszawa a w sprzedaży internetowej pozostały nieliczne wolne miejsca. Jedno jest pewne, w środę na trybunach Stadionu Narodowego zasiądzie komplet 57 tysięcy kibiców a spóźnialscy kibice chcący jeszcze zakupić bilety na mecz Polska Portugalia muszą się nieźle napocić i liczyć na to, że ci, którzy już je zamówili wycofają się z kupna albo kupować ostatnie wolne bilety na miejsca najmniej chętnie zapełniane.

W meczu przeciwko Portugalii nie zagra Robert Lewandowski. Piłkarz narzeka na uraz po ostatnim meczu ligowym Borussii Dortmund, w którym zdobył dwie bramki. O tym, że nie zagra przeciwko Portugalii zdecydował sztab szkoleniowy, który woli nie ryzykować zdrowia zawodnika.

Selekcjoner reprezentacji Portugalii podał już skład wyjściowej jedenastki, jaka wybiegnie dzisiaj wieczorem przeciwko Polsce.

Wszyscy wybierający się dzisiaj na mecz kibice powinni przeczytać uważnie informacje o zmianach w organizacji ruchu w związku z organizacją meczu Polska Portugalia. Zmiany będą dotyczyć między innymi zakazu parkowania oraz wyłączeń ulic z ruchu.

Stadion Narodowy jest już otwarty od godziny 17:00. Policja informuje jak należy przygotować się do wejścia na stadion. Na teren obiektu nie wniesiemy szklanych butelek, noży, scyzoryków i innych niebezpiecznych narzędzi a duże torby i plecaki będzie trzeba oddać w depozyt.

Franciszek Smuda również odsłonił karty i podał skład jakim rozpocznie mecz z Portugalią. Tak jak zapowiadał - Robert Lewandowski zacznie mecz na ławce rezerwowych.