Euro 2024 wiadomości

9 czerwca 2012
Na Arenie Lwów zaraz po meczu Dania Holandia o punkty w grupie B zagrali Niemcy z Protugalczykami. Poziom był bardzo wyrównany i na pewno mecz Niemcy Portugalia zapisze się do jednego z ciekawszych podczas tegorocznych mistrzostw Europy.
Dziś odbył się pierwszy mecz Grupy B Euro 2012. W Charkowie o 18:00 rozpoczęli swoje starcie Duńczycy i Holendrzy. Nikt chyba nie oczekiwał tak zaskakującego zakończenia kiedy to Dania pokonała Holandię 1:0.
Wczorajszy mecz Polska Grecja był pechowy dla greckiego obrońcy Avraama Papadopoulosa. 27-letni reprezentant Grecji doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry w 37. minucie spotkania.
8 czerwca 2012
Reprezentacja Rosji zdecydowanie pokonała Czechów 4:1 w pierwszym swoim spotkaniu na Euro 2012. Rosja potwierdziła wysoką formę ze spotkań towarzyskich i bezapelacyjnie potwierdziła, że jest faworytem grupy A.
Reprezentacja Polski zremisowała z Grekami w meczu otwarcia Euro 2012. Po dobrej pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 i drugą połowę zaczynaliśmy w przewadze jednego zawodnika. W drugiej Grecy wyrównanli i mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Wczoraj około godziny 17 zostały otwarte dwie strefy dla kibiców - w Warszawie i we Wrocławiu.
W stolicy strefa kibica mieści się wokół Pałacu Kultury i Nauki, natomiast we Wrocławiu na Rynku.
7 czerwca 2012
W środę tuż przed północą został udostępniony dla ruchu ostatni odcinek autostrady A2 między Strykowem a Konotopą. Odcinek C był ostatnim niedokończonym odcinkiem autostrady dzięki czemu z Warszawy można już dojechać autostradą do samej granicy z Niemcami.
6 czerwca 2012
Ulubiony sędzia Polaków czyli Howard Webb, będzie sędziował pierwszy mecz rozegrany na wrocławskim stadionie między Rosją a Czechami.
Piłkarze reprezentujący Szwecję rozegrali ostatni przed Euro 2012 mecz towarzyski. Spotkanie odbyło się w Sztokholmie a zmierzyli się tam z Serbią. Wynik to 2:1 (1:1) dla Szwecji.
Reprezentacja Francji rozgromiła Estonię 4:0 w ostatnim meczu przed Euro 2012 rozegranym w Le Mans.
FIFA opublikowała najnowszy ranking FIFA czerwiec 2012. Największą niespodzianką jest spadek reprezentacji Niemiec z drugiej na trzecią pozycję. Polska awansowała na 62. miejsce.
5 czerwca 2012
Hiszpan Carlos Velasco Carballo będzie sędzią głównym meczu otwarcia Euro 2012 w którym zmierzą się Polska i Grecja. Mecz odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18:00.
Reprezentacja Ukrainy przegrała towarzyskie spotkanie z Turcją 0:2. Turcy w ostatnich dniach sprawiają wrażenie jakby sami jechali na turniej rozgrywany w Polsce i na Ukrainie. We wcześniejszym meczu pokonali bowiem innych finalistów - Portugalię.
W Budapeszcie odbył się mecz towarzyski pomiędzy piłkarskimi reprezentacjami Irlandii i Węgier. Spotkanie to zakończyło się remisem 0:0.
4 czerwca 2012
Reprezentacja Hiszpanii bardzo długo nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grającą ekipę Chin. Udało się to dopiero w 84. minucie spotkania gdy Andres Iniesta dynamicznie minął kilku obrońców, wpadł w pole karne i bezbłędnie podał do Davida Silvy, który nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki.
3 czerwca 2012
Portugalia przegrała z Turcją 1:3. Mecz odbył się w Lizbonie. Portugalczycy nie zachwycają formą przed Euro 2012. Głośno natomiast o nocnych wyczynach reprezentantów w dyskotekach. Nie wróży to sukcesu reprezentacji na Euro 2012.
W Amsterdamie Holandia zmierzyła się w meczu towarzyskim z reprezentacją Irlandii Północnej, którą pokonała aż 6:0. Po dwie bramki zdobyli Robin van Persie (12, 29-karny) oraz Ibrahim Afellay (37, 51), pozostałe należały do Wesley'a Sneijder'a (15) i Ron'a Vlaar'a (78).
W Oslo Norwegia zakończyła przygotowania Chorwatów do Euro 2012. Mecz z Chorwacją skończył się remisem 1:1. Zdobywcami bramek byli dla Norwegii - Tarik Elyounoussi w 90 minucie a dla Chorwacji - Eduardo w 79 minucie.
W rozegranym na Wembley meczu towarzyskim Anglicy pokonali Belgię 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 36. minucie Danny Welbeck. W tym spotkaniu kontuzjowani zostali Gary Cahill i John Terry.
w Kopenhadze odbyło się spotkanie przygotowujące Danię do Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Dania pokonała tam Australię 2:0 (1:0). Bramki strzelili Daniel Egger z rzutu karnego i Andreas Bjelland.