Puchar Narodów Afryki 2012 - wiadomości

12 lutego 2012
Reprezentacja Zambii pokonała po rzutach karnych faworytów z Wybrzeża Kości Słoniowej 8:7. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce na tablicy wyników był bezbramkowy remis.
11 lutego 2012
Mali pokonało Ghanę 2:0 w finale pocieszenia rozegranym w sobotę w Malabo. Ghana nie potrafiła poradzić sobie ze składnie grającą drużyną pod wodzą Seydou Keity.
8 lutego 2012
Wybrzeże Kości Słoniowej po dobrym meczu stojącym na wysokim poziomie pokonało Mali 1:0 i zagra w niedzielę w finale Pucharu Narodów Afryki 2012.
Reprezentacja Zambii pokonała w półfinale Pucharu Narodów Afryki 2012 Ghanę 1:0. Decydującą o awansie do finału turnieju bramkę zdobył Mayuka w 78. minucie spotkania.
5 lutego 2012
W ostatnim ćwierćfinale PNA 2012 reprezentacja Ghany nie bez problemów pokonała Tunezję 2:1. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka ponieważ po 90 minutach był remis 1:1.
4 lutego 2012
Gospodarze z Gwinei Równikowej nie dali rady pokonać faworytów turnieju Pucharu Narodów Afryki 2012 i do półfinału awansowali zawodnicy Wybrzeża Kości Słoniowej.
Zambia zdecydowanie pokonała Sudan 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Narodów Afryki 2012. Drużyna Zambii zasłużenie awansowała do półfinału nie pozostawiając złudzeń kto w tym spotkaniu był lepszy.
1 lutego 2012
Reprezentacja Ghany zremisowała w swoim trzecim meczu grupy D z Gwineą 1:1. Dzięki remisowi Ghana awansowała z pierwszej pozycji do fazy pucharowej a Gwinea zakończyła udział w Pucharze Narodów Afryki na trzeciej pozycji w grupie D.
Reprezentacja Mali pokonała w ostatnim meczu grupowym Botswanę 2:1. Dzięki zwycięstwu Mali awansowało do fazy pucharowej Pucharu Narodów Afryki z grupy D z drugiej pozycji.
31 stycznia 2012
Maroko w ostatnim spotkaniu w Pucharze Narodów Afryki 2012 pokonało 1:0 najsłabszą ekipę grupy C Niger. Mimo zwycięstwa Maroko odpadło z pucharu i z trzema punktami zajęło dopiero trzecie miejsce w grupie.
Gabon pokonał Tunezję 1:0 w ostatnim swoim grupowym występie w Pucharze Narodów Afryki. Oznacza to, że gospodarze turnieju awansowali do fazy grupowej z pierwszego miejsca z kompletem punktów. Tunezja zajęła drugą pozycję w grupie C i również awansowała do ćweirćfinałów.
30 stycznia 2012
Sudan pokonał Burkina Faso 2:1 i awansował z drugiego miejsca w grupie B do fazy pucharowej. Sudan w fazie grupowej zgromadził cztery punkty i wyprzedził Angolę lepszą różnicą bramek.
Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało w ostatnim meczu fazy grupowej Angolę 2:0. Dzięki zwycięstwu WKS awansował z pierwszego miejsca z kompletem punktów do fazy pucharowej.
29 stycznia 2012
Libia mimo zwycięstwa w ostatnim meczu grupowym w grupie A nie zdołała awansować do fazy pucharowej i zajęła ostatecznie trzecie miejsce w tabeli. Senegal natomiast przegrał wszystkie trzy spotkania w turnieju.
W meczu o pierwsze miejsce w grupie A gospodarze turnieju Gwinea Równikowa musiała uznać wyższość Zambii i uległa 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył Christopher Katongo w 68 minucie spotkania.
28 stycznia 2012
Reprezentacja Ghany wygrała drugie spotkanie w Pucharze Narodów Afryki. Tym razem pokonała Mali 2:0 i zajmuje z kompletem punktów pierwsze miejsce w tabeli grupy D.
Gwinea w drugim swoim meczu w Pucharze Narodów Afryki rozgromiła 6:1 Botswanę. Dzięki zwycięstwu Gwinea zachowała szansę na awans do fazy pucharowej.
27 stycznia 2012
Gabon pokonał Maroko w drugiej kolejce fazy grupowej w grupie C i awansował do fazy pucharowej. Z kolei Maroko nie ma już szans na awans z grupy. Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg, dwie bamki padły w już doliczonym czasie gry.
Reprezentacja Tunezji pokonała Niger 2:1 i z kompletem punktów po dwóch kolejkach zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Decydującą o zwycięstwie bramkę Tunezja zdobyła jednak dopiero w 89. minucie spotkania.
26 stycznia 2012
W drugim meczu grupy B Sudan zremisował 2:2 z Angolą. Przed ostatnią kolejką w grupie Angola zajmuje drugie miejsce z czterema punktami a Sudan trzecie miejsce z jednym punktem.