Tytoń - Wojtkowiak, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak (83. Obraniak) - Wszołek (46. Sobota), Krychowiak (65. Murawski), Borysiuk, Mierzejewski (58. Milik) - Sobiech (74. Komorowski), Piech (46. Grosicki)

Khune - Mungomeni, Khumalo, Sangweni, Nunes - Dikgacoi, Furman - Myeni (65. Modise), Tshabalala (75. Lebese), Chabangu (46. Letsholonyane) - Parker (68. Ndlovu)
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
93 min. - RPA zdobywa bramkę ale z pozycji spalonej, bramka nieuznana
91 min. - Obraniak dośrodkowuje w pole karne do Milika ale ten z pierwszej piłki nie trafia czysto
84 min. - Tytoń piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne
82 min. - Komorowski strzela bramkę dla Polski, dośrodkowywał Grosicki, nie trafił w piłkę Milik, ale doszedł do niej Komorowski i bez problemów plasowanym strzałem pokonał bramkarza strzałem z siedmiu metrów
79 min. - strzał Milika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego łapie bez problemów bramkarz RPA
71 min. - Grosicki dośrodkowuje w pole karne, bramkarz RPA łapie piłkę. W zderzeniu z bramkarze kontuzję odniósł Sobiech i musi zejść z boiska
68 min. - Tytoń wyłapuje w ostatniej chwili piłkę zagraną na wolne pole w polskim polu karnym
67 min. - Grosicki dośrodkowuje w pole karne po rajdzie lewą stroną ale Sobota strzela głową niecelnie
63 min. - Sobota dośrodkowuje w pole karne ale Grosicki nie doskakuje do dośrodkowania i piłka trafia w ręce bramkarza RPA
59 min. - Sobiech strzela z sześciu metrów ale bramkarz wybija nogą piłkę
58 min. - Mierzejewski strzela niecelnie z rzutu wolnego
53 min. - Perquis otrzymuje żółtą kartkę
51 min. - dośrodkowanie w rzutu wolnego w polskie pole karne ale zawodnik RPA głową strzela minimalnie niecelnie
46 min. - dwie zmiany w polskiej ekipie, Wszołek schodzi, wchodzi Sobota, schodzi Piech a wchodzi Grosicki
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
44 min. - Wasilewski na spółkę z Wawrzyniakiem blokują strzał napastnika RPA w polu karnym
39 min. - Sobiech strzela z ostrego kąta po rajdzie z połowy boiska ale bramkarz broni
38 min. - Piech strzela niecelnie głową w polu karnym po dośrodkowaniu Wszołka
33 min. - Furman otrzymuje żółtą kartkę
27 min. - Tytoń broni strzał zza pola karnego
26 min. - Piech wychodzi do sytuacji sam na sam po podaniu Wszołka ale strzela w bramkarza
24 min. - Wszołek dośrodkowuje w pole karne do Sobiecha ale ten strzela nieczysto i niecelnie
23 min. - Tytoń pokazuje, że wysokie dośrodkowania go nie zaskoczą, po raz kolejny łapie taką piłkę w polu karnym
22 min. - kolejne dośrodkowanie w polskie pole karne z rzutu wolnego ale napastnik RPA strzela głową niecelnie
17 min. - Wszołek podaje na piąty metr w polu karnym ale Sobiech zamiast wbić piłkę do bramki nie trafia w nią
14 min. - Mierzejewski podaje w rzutu rożnego do Krychowiaka stojącego przed polem karnym, ten strzela ale trafia w Perquisa stojącego w polu karnym
10 min. - pierwszy rzut rożny dla RPA, piłka trafia w ręce Tytonia
7 min. - Tytoń z problemami łapie wysokie dośrodkowanie z rzutu wolnego
4 min. - Tytoń łapie pewnie dośrodkowanie zawodnika RPA
1 min. - Sobiech podaje na wolne pole do Krychowiaka, Krychowiak wbiega w pole karne, zagrywa do Mierzejewskiego a ten strzela niecelnie po ziemi
MECZ ROZPOCZĄŁ SIĘ
Zapowiedź spotkania

Polska - RPA

Kiedy odbędzie się mecz Polska RPA?
Mecz Polska RPA obędzie się 12 pazdziernika 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Polska RPA?
Mecz Polska RPA ropocznie się o godzinie 20:45 czasu polskiego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska RPA?
Mecz Polska RPA odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Pierwotnie mecz miał się odbyć w Bydgoszczy na Stadionie imienia Krzyszkowiaka. W meczu towarzyskim z RPA Waldemar Fornalik będzie oszczędzał kluczowych graczy. W podstawowej jedenastce nie pojawią się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Kapitanem na ten mecz został mianowany Marcin Wasilewski. Do grona kontuzjowanych dołączył dowołany w zastępstwie Jakub Kosecki. Zgrupowanie ze względów rodzinny musiał opuścić Eugen Polanski.

Znamy już wyjściowe składy na ten mecz:
Polska:
Tytoń - Wojtkowiak, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak - Wszołek, Krychowiak, Borysiuk, Mierzejewski - Sobiech, Piech
RPA:
Khune - Mungomeni, Khumalo, Sangweni, Nunes - Dikgacoi, Furman - Myeni, Tshabalala, Chabangu - Parker

Ze spotkania przeprowadzimy relację LIVE.

Wyniki eliminacji do Euro 2008 i MS 2014:

Polska zajmuje obecnie pięćdziesiąte czwarte miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisów i 2 porażki strzelając 24 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57% remisem i 14.29% porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut. Podczas turnieju Euro 2008 Polska przegrała z Niemcami i Chorwacją oraz zremisowała z Austrią i zajęła ostatnie miejsce w grupie A. W eliminacjach do Euro 2012 reprezentacja nie uczestniczyła. Podczas turnieju Euro 2012 Polska zremisowała z Grecją i Rosją oraz przegrała z Czechami zajmując ostatnie miejsce w grupie A. W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 zajmuje obecnie trzecią lokatę remisując w pierwszym spotkaniu eliminacji z Czarnogórą na wyjeździe 2:2 oraz wygrywając w drugim spotkaniu u siebie z Mołdawią 2:0.

Drużyna RPA zajmuje w rankingu FIFA 76. miejsce. W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii drużyna gra w grupie A eliminacji w strefie Afrykańskiej i zajmuje obecnie trzecią pozycję. Jej rywalami są Botswana, Etiopia i Republika Środkowoafrykańska. Drużyna do tej pory rozegrała dwa spotkania i oba zakończyła podziałem punktów. Najpierw zremisowałą u siebie z Etiopią 1:1 a następnie na wyjeździe z Botswaną również 1:1.

Artykuły

Skład reprezentacji Polski na Euro 2012
Sprawdź skład reprezentacji Polski na Euro 2012 jaki wybierze selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda.

mecz Polska - Bośnia i Hercegowina
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Bośnia i Hercegowina, 16 grudnia 2011 rozegranego w Turcji.

Euro 2012 baraże
Zobacz wyniki Euro 2012 baraże, Spotkania rewanżowe baraży o Euro 2012.

mecz Polska - Węgry
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Węgry 15 listopada 2011, Poznań.

mecz Polska - Włochy
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Włochy 11 listopada 2011, Wrocław.

Mecz Polska - Meksyk
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Meksyk 2 września 2011, Warszawa.

Mecz Polska - Niemcy
Zobacz relację z meczu towarzyskiego Polska - Niemcy 6 września 2011 rozegranego na PGE Arena w Gdańsku.

Mecz Polska - Francja
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Francja 9 czerwca 2011, Warszawa.

Mecz Polska - Argentyna
Zobacz bramki i relację z meczu Polska - Argentyna rozegranego w Warszawie 5 czerwca 2011.

Argentyna
Mecz Niemcy Argentyna zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 13 lipca 2014, Mundial 2014.
Mecz Brazylia Holandia
12 lipca 2014,
godz. 22:00, Estádio Nacional Mane Garrincha,

Brazylia
0:3

Holandia
Mecz Brazylia Holandia zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 12 lipca 2014, Mundial 2014.
Mecz Holandia Argentyna
9 lipca 2014,
godz. 22:00, Arena de Sao Paulo,

Holandia
0:0

Argentyna
Mecz Holandia Argentyna zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 9 lipca 2014, Mundial 2014.
Mecz Brazylia Niemcy
8 lipca 2014,
godz. 22:00, Estadio Mineirao,

Brazylia
1:7

Niemcy
Mecz Brazylia Niemcy zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 8 lipca 2014, Mundial 2014.