Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis (68. Kamiński), Boenisch - Błaszczykowski (63. Mierzejewski), Murawski (46. Dudka), Polanski (46. Matuszczyk), Obraniak (80. Wolski), Rybus - Lewandowski (46. Brożek)

Pernis - Pekarik, Michalik, Hubocan, Svento -Kucka (81. Prochazka), Cech, Sestak (57. Guede), Hamsik, Jendrisek (65. Breznanik) - Holosko
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
89 min. - Rybus mocno centruje z lewej strony w pole karne ale nikt z Polaków nie dochodzi do piłki
85 min. - żółta kartka dla Mierzejewskiego za pretensje kierowane w kierunku sędziego po nieodgwizdanym przez niego faulu
84 min. - centra w pole karne zakończone strzałem głową w kierunku polskiej bramki ale mocno niecelny
81 min. - Wolski powalczył o piłkę w polu karnym ale został dobrze zablokowany przez obrońcę Słowacji, piłka wychodzi na aut bramkowy
80 min. - zmiana: Wolski wchodzi za Obraniaka
79 min. - jeden z obrońców wybija piłkę z pola karnego po strzale z dystansu
78 min. - rzut wolny z lewej strony polskiego pola karnego po faulu Wasilewskiego
76 min. - Obraniak strzelił z dystansu ale bramkarz słowcki złapał piłkę
75 min. - faulowany Rybus, rzut wolny dla Polski ale z dośrodkowania nic nie wychodzi
73 min. - po błędzie Boenischa Słowacy doszli do groźnej sytuacji ale nie skończyli akcji strzałem
71 min. - gra przerwana ponieważ Mierzejewski został uderzony w głowę
68 min. - zmiana: Perquis schodzi, wchodzi Kamiński
66 min. - Dudka faulował Svento, piłka po rzucie wolnym z dystansu po rykoszecie trafiła do Cecha, ten mocno strzelił ale Szczęsny bez problemów złapał piłkę
63 min. - Dudka strzelił prosto w mur z rzutu wolnego
62 min. - zmiana: schodzi Błaszczykowski, wchodzi Mierzejewski
62 min. - Brożek faulowany przed polem karnym
60 min. - Słowak oddał strzał głową ale piłka poszybowała wysoko nad bramką
59 min. - wybijamy w ostatniej chwili piłkę z naszego pola karnego
55 min. - kontra Słowaków, Bakos w polu karnym oddał strzał częściowo zablokowany przez Wasilewskiego dzięki czemu Szczęsny nie miał problemów ze złapaniem piłki
54 min. - Dudka strzelił głową niecelnie po rzucie rożnym wykonanym przez Obraniaka
53 min. - Brożek walczy o piłkę w polu karnym ale bezskutecznie
47 min. - niezdecydowaniu Słowaków zawdzięczamy brak strzału na bramkę Szczęsnego
46 min. - trzy zmiany w polskiej reprezentacji: wchodzą Brożek, Dudka, Matuszczyk, schodzą Murawski, Polanski i Lewandowski
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY SPOTKANIA
45 min. - Szczęsny bez najmniejszych problemów wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Hamsika
43 min. - groźny strzał Hamsika obronił Szczęsny sparując piłkę na rzut rożny
42 min. - Błaszczykowski prostopadle podał do Murawskiego, ten zagrał w poprzek boiska do Rybusa a ten strzelił w słupek
41 min. - Boenisch próbował przejść obrońce ale ostateczeni zakończył akcję niecelnym strzałem z lewej strony pola karnego
38 min. - Polanski przejął piłkę przed polem karnym Słowacji i oddał niecelny strzał bez przyjęcia
32 min. - Rybus wywalczył piłkę w polu karnym, oddał strzał ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny
30 min. - 1-0! Perquis strzelił bramkę głową po mocnym dośrodkowaniu Piszczka z prawej strony
29 min. - Murawski faulowany przez Cecha
28 min. - kolejny faul Słowaków, tym razem na Piszczku
26 min. - błąd w obronie reprezentacji Polski ale napastnik Słowacji nieudanie próbował przelobować Szczęsnego
24 min. - strzał z dystansu Polanskiego ale niecelny
24 min. - dośrodkowanie do Piszczka, który zgrywa wzdłuż linii z pierwszej piłka ale nikogo tam nie było oprócz Słowaków
24 min. - szarża Obraniaka lewą stroną zatrzymana
21 min. - kolejny faul na Błaszczykowskim, który najwyraźniej jest za szybki dla Słowaków
19 min. - Błaszczykowski pociągnął z piłką od środkowej linii podał do Obraniaka ale ten strzelił niecelnie
15 min. - Słowacy atakowali ale akcję kończy niecelne dośrodkowanie w pole karne
14 min. - rzut wolny dla Polski po zablokowanym dośrodkowaniu, Murawski dośrodkował na pierwszy słupek ale Wasilewski strzela głową niecelnie
11 min. - Piszczek dośrodkowuje w pole karne do Błaszczykowskiego ale strzał naszego kapitana był za słaby
9 min. - Rybus obrócił się z piłką i strzelił z narożnika pola karnego ale minimalnie niecelnie
7 min. - faulowany Murawski, będzie okazja do dośrodkowania w pole karne, niestety Słowacy wybijają piłkę
4 min. - Holosko za wysoko unosi nogę w polu karnym Biało-czerwonych, sędzie odgwizdał faul
2 min. - Błaszczykowski faulowany, na szczęście podnosi się szybko z murawy
1 min. - Obie drużyny zaczynają agresywnie, Obraniak fauluje rywala w środkowej części boiska
Zapowiedź spotkania

Polska - Słowacja

Kiedy odbędzie się mecz Polska Słowacja?
Mecz Polska Słowacja obędzie się 26 maja 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Słowacja?
Mecz Polska Słowacja ropocznie się o godzinie 17:00 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Słowacja?
Miejscem rozegrania meczu Polska Słowacja będzie Hypo-Arena w mieście Klagenfurt.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP 1 (studio od 16:40) i TVP Sport (studio od 16:35).

Nasz serwis przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania.

W piątek na konferencji prasowej Tomasz Rząsa zakomunikował, że na treningu urazu doznali rezerwowi bramkarze Przemysław Tytoń i Łukasz Fabiański. Nie wiadomo czy zawodnicy będą brani pod uwagę na mecz ze Słowacją. Ostatecznie okazało się, że Przemysław Tytoń jest zdrowy i na pewno będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na to spotkanie.

Na mecz ze Słowacją ma zagrać dochodzący do pełnej sprawności Damien Perquis. Obok niego na środku obrony ma grać Marcin Wasilewski, który jest pewniakiem do gry w meczach Euro 2012. Nie wiadomo natomiast kto wystąpi na lewej obronie. Sebastian Boenisch nie jest jeszcze przygotowany na 90. minut a Jakub Wawrzyniak doznał odnowienia urazu mięśnia dwugłowego nogi. Nie wiadomo jeszcze na ile poważny jest to uraz.

Znamy skład reprezentacji Słowacji jaki został powołany na mecz z Polską i Holandią. W składzie znalazł się między innymi były bramkarz Legii Warszawa Jan Mucha.
Zobacz bramkę Wojciecha Szczęsnego na treningu reprezentacji Polski!

Ciekawe Galerie zdjęć:

Trubuny poniżej koronyMecz Legii Warszawa z FC Sevilla był ostatnim sprawdzianem dla Stadionu Narodowego przed Euro 2012. Mecz nie zapełnił trybun a zastrzeżenia można było mieć również do służb porządkowych. Wynik spotkania był sprawą drugorzędną.

Garść statystyk:

Polska zajmuje obecnie sześćdziesiąte piąte miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisów i 2 porażek strzelając 24 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut. W eliminacjach do Euro 2012 reprezentacja Polski nie uczestniczyła.

Słowacja zajmuje obecnie trzydzieste czwarte miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie D drużyna zakończyła na 4 miejscu. Słowacja w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 5 razy, 1 meczów zakończyła remisem i zanotowała 6 porażek strzelając 33 bramek i tracąc 23. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 41.67 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 8.33 remisem i 50 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 33 minut a traciła co 47 minut.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie B drużyna Słowacji zakończyła na 4 miejscu. Słowacja w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 4 razy, 3 meczów zakończyła remisem i zanotowała 3 porażek strzelając 7 bramek i tracąc 10. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 40 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 30 remisem i 30 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 129 minut a traciła co 90 minut.

Artykuły

Skład reprezentacji Polski na Euro 2012
Sprawdź skład reprezentacji Polski na Euro 2012 jaki wybierze selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda.

mecz Polska - Bośnia i Hercegowina
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Bośnia i Hercegowina, 16 grudnia 2011 rozegranego w Turcji.

Euro 2012 baraże
Zobacz wyniki Euro 2012 baraże, Spotkania rewanżowe baraży o Euro 2012.

mecz Polska - Węgry
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Węgry 15 listopada 2011, Poznań.

mecz Polska - Włochy
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Włochy 11 listopada 2011, Wrocław.

Mecz Polska - Meksyk
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Meksyk 2 września 2011, Warszawa.

Mecz Polska - Niemcy
Zobacz relację z meczu towarzyskiego Polska - Niemcy 6 września 2011 rozegranego na PGE Arena w Gdańsku.

Mecz Polska - Francja
Zobacz relację i bramki z meczu towarzyskiego Polska - Francja 9 czerwca 2011, Warszawa.

Mecz Polska - Argentyna
Zobacz bramki i relację z meczu Polska - Argentyna rozegranego w Warszawie 5 czerwca 2011.

Argentyna
Mecz Niemcy Argentyna zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 13 lipca 2014, Mundial 2014.
Mecz Brazylia Holandia
12 lipca 2014,
godz. 22:00, Estádio Nacional Mane Garrincha,

Brazylia
0:3

Holandia
Mecz Brazylia Holandia zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 12 lipca 2014, Mundial 2014.
Mecz Holandia Argentyna
9 lipca 2014,
godz. 22:00, Arena de Sao Paulo,

Holandia
0:0

Argentyna
Mecz Holandia Argentyna zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 9 lipca 2014, Mundial 2014.
Mecz Brazylia Niemcy
8 lipca 2014,
godz. 22:00, Estadio Mineirao,

Brazylia
1:7

Niemcy
Mecz Brazylia Niemcy zobacz relację, statystyki i bramki z meczu, 8 lipca 2014, Mundial 2014.