Tytoń (46. Kuszczak) - Piszczek, Wasilewski, Glik (46. Perquis), Komorowski - Polanski (72. Trałka), Krychowiak (83. Milik) - Grosicki (73. Błaszczykowski), Obraniak, Mierzejewski (59. Pawłowski) - Lewandowski

Muslera - Aguirregaray (59. Gargano), Lugano, Godin, Caceres, - A.Gonzalez, Arevalo (70. Eguren), C.Rodriguez (74. Castro) - Lodeiro (79. Pereira) - Cavani (46. Ramirez), Suarez (85. Stuani)
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
76 min. - Błaszczykowski strzela z 16 metrów ale niecelnie
69 min. - Ramirez strzela niecelnie po podaniu od Suareza
66 min. - Suarez nie daje szans Kuszczakowi w sytuacji sam na sam po idealnym wyjściu na długie podanie z okolic środka boiska
64 min. - Obraniak zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył piękną bramkę kontaktową kierując piłkę w okienko bramki Urugwaju

62 min. - Lodeiro strzela z okolic linii pola karnego ale niecelnie
61 min. - Kuszczak uprzedza napastnika Urugwaju w groźnej sytuacji w polu karnym
59 min. - Pawłowski wchodzi w miejsce kontuzjowanego Mierzejewskiego
59 min. - Piszczek w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Urugwaju
55 min. - Gonzalez strzela niecelnie w polu karnym po podaniu Suareza, który idealnie wyszedł na długą piłkę uwalniając się od obrońców
54 min. - Komorowski z lewej strony dośrodkowuje w pole karne ale nie ma w nim żadnego z polskich piłkarzy
52 min. - Ramirez strzela niecelnie zza pola karnego
49 min. - Mierzejewski dośrodkowuje z lewej strony ale niecelnie
49 min. - akcja Lewandowskiego, Obraniaka i Grosickiego zakończona odgwizdaniem spalonego po zagraniu Grosickiego do Piszczka
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
44 min. - Grosicki strzela w polu karnym ale ma za mało miejsca aby oddać celny strzał
42 min. - Cavani oddaje mocny strzał w polu karnym ale ofiarnie blokuje jego strzał Glik
40 min. - Suarez ponownie podaje do Cavaniego w polu karnym ale tym razem jego strzał zostaje zablokowany
34 min. - Suarez podaje do Cavaniego w polu karnym a ten bez problemów strzela bramkę
34 min. - Obraniak dośrodkowuje z rzutu wolnego ale nikt nie oddaje strzału na bramkę
31 min. - Tytoń łapie piłkę na linii bramkowej po dośrodkowaniu Cavaniego
30 min. - Suarez zza pola karnego strzela w poprzeczkę
28 min. - Komorowski dośrodkowuje z lewej strony ale obrońca wybija na rzut rożny
26 min. - Suarez strzela z rzutu wolnego prosto w mór
25 min. - Wasilewski dostaje żółtą kartkę po faulu na Suarezie wychodzącym do sytuacji sam na sam
21 min. - Glik strzela bramkę samobójczą po mocnym dośrodkowaniu w pole karnym Suareza
17 min. - Gonzalez kończy bardzo składną akcję Urugwaju niecelnym strzałem z pierwszej piłki w polu karnym
15 min. - Obraniak strzela mocno z dystansu ale prosto w bramkarza, który bez problemów łapie piłkę
12 min. - Obraniak podaje do Lewandowskiego znajdującego się w polu karnym, ten przyjmuje i próbuje oddać strzał po obróceniu się ale trafia piłką prosto w nogę obrońcy
10 min. - rajd prawą stroną Grosickiego zakończony niecelnym dośrodkowaniem
8 min. - niecelny strzał z dystansu zawodnika Urugwaju
4 min. - Cavani strzela mocno zza pola karnego ale Tytoń odbija piłkę przed siebie
3 min. - z rzutu wolnego strzela głową Cavani ale Tytoń pewnie łapie piłkę
MECZ ROZPOCZĄŁ SIĘ
Zapowiedź spotkania

Polska - Urugwaj

Kiedy odbędzie się mecz Polska Urugwaj?
Mecz Polska Urugwaj obędzie się 14 listopada 2012 roku.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Urugwaj?
Miejscem rozegrania meczu Polska Urugwaj będzie PGE Arena Gdańsk w mieście Gdańsk.

O której odbędzie się mecz Polska Urugwaj?
Mecze Polska Urugwaj zacznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Obie drużyny będą grać w optymalnych składach. W kadrze Polski na ten mecz znalazł się również Jakub Błaszczykowski, który z powodu kontuzji nie zagrał w meczu z Anglią. Czy jednak będzie mógł zagrać okaże się po przylocie zawodnika na zgrupowanie i badaniach. Z kolei na pewno nie zagra Jakub Wawrzyniak, który walczy z przewlekającą się kontuzją kolana. W jego miejsce został powołany Piotr Brożek. Na zgrupowaniu nie pojawi się również Artur Sobiech. W kadrze Urugwaju znaleźli się między innymi Luis Suarez, Diego Forlan czy Edinson Cavani.

Mecz zostanie rozegrany na nowej murawie ponieważ dotychczasowa murawa została już poważnie zużyta.Wymiana murawy rozpoczęła się 5-go listopada.

Bilety na mecz Polska Urugwaj rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wejściówki na mecz kosztowały 40, 70 i 100 zł w zależności od sektora i ich cena została obniżona decyzją nowego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Na trybunach PGE Areny w Gdańsku zasiądzie 39 tysięcy kibiców.

Selekcjoner na odprawie o godzinie 18 podał wyjściowy skład Polski na mecz z Urugwajem:
skład Polski na Urugwaj
skład Polski na mecz z Urugwajem

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie pięćdziesiąte czwarte miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki strzelając 24 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57 procent remisem i 14.29 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut. W eliminacjach do Euro 2012 Polska nie uczestniczyła. W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 w grupie H zajmuje obecnie 3. miejsce z 5. punktami po 3. spotkaniach.

Urugwaj w rankingu FIFA zajmuje 11. pozycję. W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 Urugwaj obecnie zajmuje piątą pozycję w grupie eliminacyjnej Ameryki Południowej.