Euro 2024 wiadomości

Polska zremisowała z Czarnogórą

7 września 2012
Reprezentacja Polski zremisowała w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata 2014 w wyjazdowym meczu przeciwko Czarnogórze 2:2.
Pierwszą bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski już w 6. minucie spotkania, który wykorzystał rzut karny. Po zdobyciu bramki to Czarnogórcy rzucili się do ataku a Polacy ograniczali się do obrony. Taka sytuacja musiała w końcu przynieść wyrównanie, do którego doprowadził Nikola Drincić w 27. minucie spotkania. Mimo przewagi gospodarzy wydawało się, że do przerwy będzie remis ale w ostatniej minucie pierwszej połowy Mirko Vucinić wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Czarnogórcy schodzili do szatni z prowadzeniem 2:1.

W pierwszej połowie drugiej części gry Polacy sprawiali dużo lepsze wrażenie. Jedną z akcji polskiego zespołu wykorzystał Adrian Mierzejewski i w 55. minucie strzałem głową doprowadził do wyrównania. Dośrodkowywał z rzutu wolnego Ludovic Obraniak.

W 69. minucie Savo Pavicević otrzymał czerwoną kartkę za faul na Robercie Lewandowskim. Niestety zaledwie kilka minut później taki sam los spotkał Ludovica Obraniaka i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga gospodarzy i obrona Częstochowy naszej drużyny. Na szczęście żadna z akcji Czarnogórców nie przyniosła już zdobyczy bramkowej.

Pierwszy mecz eliminacji zakończył się więc zdobyciem jednego punktu. Nie jest to najgorszy wynik biorąc pod uwagę to, że Czarnogóra jest uznawana za drużynę mogącą włączyć się do walki o awans. Należy również zaznaczyć, że wielu z jej reprezentantów gra w Serie A a w rankingu FIFA jest wyżej notowana od Polski.

Czarnogóra - Polska 2:2 (2:1)
Bramki: Nikola Drincić (27), Mirko Vucinić (45) - Jakub Błaszczykowski (6-karny), Adrian Mierzejewski (55)
Czerwone kartki: Savo Pavicević (69) - Ludovic Obraniak (73)
Sędziował: Kristinn Jakobsson (Islandia)
Widzów: ok. 12,5 tys.

Czarnogóra: Mladen Bozović; Savo Pavicević, Marko Basa, Stefan Savić, Milan Jovanović (65-Filip Kasalica); Simon Vukcević (70-Milorad Peković), Nikola Drincić (84-Miodrag Dzudović), Elsad Zverotić, Vladimir Volkov; Mirko Vucinić, Stevan Jovetić

Polska: Przemysław Tytoń; Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak; Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk (69-Rafał Murawski), Eugen Polanski, Ludovic Obraniak, Kamil Grosicki (46-Adrian Mierzejewski); Robert Lewandowski (90-Marek Saganowski).