Euro 2024 wiadomości

Polska przegrała z Urugwajem

14 listopada 2012
Reprezentacja Polski przegrała towarzyskie spotkanie z Urugwajem 1:3. Nasz rywal zagrał, jak na czwartą drużynę ostatnich mistrzostw świata przystało, z pełnym zaangażowaniem i zasłużenie pokonał naszą reprezentację.
Najlepszymi zawodnikami na boisku był duet napastników Urugwaju Luis Suarez i Edinson Cavani. Szczególnie Suarez sprawiał olbrzymie kłopoty polskim obrońcom. Pierwszą bramkę po bardzo silnym dośrodkowaniu Suareza niefortunnym zagraniem zdobył Kamil Glik. W 30. minucie pozostawiony bez opieki Suarez strzelił w poprzeczkę. Na 2:0 dla Urugwaju podwyższył Cavani otrzymując podanie od Suareza, który indywidualną akcją wywalczył piłkę z prawej strony pola karnego.

W drugiej połowie Polacy stworzyli kilka groźnych okazji do strzelenia gola. W 59. minucie spotkania Łukasz Piszczek znalazł się w dogodnej sytuacji ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. W 66. minucie
Ludovic Obraniak zdecydował się na strzał z dystansu i dał nadzieję na nawiązanie walki z utytułowanym rywalem strzelając nie do obrony w samo okienko bramki Urugwaju.

Niestety, już dwie minuty później Suarez idealnie wybiegł do piłki zagranej na wolne pole i rajdem przez pół boiska w sytuacji sam na sam nie dał szans Kuszczakowi ustalając wynik na 1:3.

Mecz pokazał jaki dystans dzieli polską reprezentację od jednej z najlepszych drużyn na świecie. Urugwaj mimo tego, że obecnie nie notuje dobrych wyników w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014, jest aktualnym mistrzem Ameryki Południowej oraz czwartą drużyną ostatnich Mistrzostw Świata RPA 2010. Wydaje się, że w tym spotkaniu Urugwaj postawił dużo wyżej poprzeczkę Polakom niż Anglia w niedawnym meczu eliminacyjnym.

Polska - Urugwaj 1:3 (0:2)
Bramki: Ludovic Obraniak (64) - Kamil Glik (22-sam.), Edinson Cavani (34), Luis Suarez (65)

Żółta kartka: Marcin Wasilewski
Sędzia: William Collum (Szkocja)
Widzów: 39 460

Polska: Przemysław Tytoń (46. Tomasz Kuszczak) – Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik (46. Damien Perquis), Marcin Komorowski – Eugen Polanski (72. Łukasz Trałka), Grzegorz Krychowiak (83. Arkadiusz Milik) – Kamil Grosicki (73. Jakub Błaszczykowski), Ludovic Obraniak, Adrian Mierzejewski (59. Szymon Pawłowski) – Robert Lewandowski.

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Godin, Matias Aguirregaray (59. Walter Gargano), Martin Caceres, Diego Lugano - Cristian Rodriguez (73. Gonzalo Castro), Nicolas Lodeiro (79. Alvaro Pereira), Egidio Arevalos Rios (70. Sebastian Egurren), Alvaro Gonzales - Luis Suarez (85. Cristian Stuani), Edinson Cavani (46. Gaston Ramirez).