wchodzi 70 min. Antonio Di Natale wchodzi,
schodzi 70 min. Mario Balotelli schodzi.
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
92 min. - rzut karny dla Niemiec po zagraniu ręką w polu karnym, Özil strzela bramkę na 1:2
90 min. - Özil strzela niecelnie
90 min. - Hummels strzelił w Buffona z pięciu metrów w polu karnym
86 min. - Kroos strzela niecelnie zza pola karnego
83 min. - Buffon łapie piłkę po dośrodkowaniu Lahma
83 min. - Balzaretti strzela gola ale ze spalonego
82 min. - Di Natale w stuprocentowej sytuacji nie trafia do siatki
81 min. - Diamanti strzela niecelnie
80 min. - Kroos strzela niecelnie bez przyjęcia
78 min. - popisowa akcja Włochów, którzy górują techniką i celnością podań, ostatecznie ostatnie podanie przerywa Neuer
77 min. - Hummels strzela głową niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
75 min. - Marchisio w sytuacji sam na sam w polu karnym strzela z miejsca niecelnie po długim rogu
67 min. - Marchisio otrzymuje prostopadłe podanie między dwóch obrońców i w dobrej sytuacji nie trafia w bramkę
66 min. - Diamanti próbuje przelobować z daleka Neuera ale bez efektu
62 min. - rzut wolny dla Niemiec, Reus strzela mocno pod poprzeczkę ale Buffon zdołał odbić piłkę, która po poprzeczce wyszła na rzut rożny
60 min. - indywidualna akcja Balotelliego zakończona niecelnym strzałem w polu karnym w długi róg
56 min. - Bonucci uprzedza Klose w polu karnym i wybija piłkę w polu karnym spod nóg Niemca na rzut rożny
55 min. - zamieszanie w polu karnym Włoch wyjaśnione przez obrońców, którzy wybijają piłkę
49 min. - Lahm w dogodnej sytuacji strzela nad poprzeczką
48 min. - Reus wbiega w pole karne i oddaje strzał ale Buffon pewnie łapie piłkę
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
36 min. - Balotelli posyła bombę z linii pola karnego w sytuacji sam na sam i podwyższa prowadzenie na 2:0 dla Włoch
35 min. - Khedira strzela bardzo mocno z dystansu ale Buffon zdołał odbić piłkę na rzut rożny
34 min. - Boateng dośrodkowuje z prawej strony w pole karne ale Podolski został uprzedzony przez obrońcę
30 min. - Kroos strzela na bramkę z dystansu ale bardzo niecelnie
27 min. - Özil strzela zza pola karnego ale zbyt lekko i Buffon broni
24 min. - Gomez strzela niecelnie głową
20 min. - Balotelli strzela bramkę głową po dośrodkowaniu Cassano, który ograł dwóch Niemców i dośrodkował z prawej strony boiska
18 min. - Cassano strzela silnie z dystansu ale Neuer łapie piłkę bez problemów
17 min. - Montolivo strzela zza pola karnego po zwodzie ale Neuer pewnie chwyta piłkę
13 min. - Kroos strzela na bramkę zza pola karnego ale Buffon odbija piłkę
12 min. - nieporozumienie w obronie Włoch prawie zakończyło się samobójczą bramką Barzagliego
9 min. - Pirlo strzela ale jego strzał zostaje zablokowany
5 min. - Pirlo wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Hummelsa z rzutu rożnego
SPOTKANIE ROZPOCZYNA SIĘ
Zapowiedź spotkania

Niemcy - Włochy

Kiedy odbędzie się mecz Niemcy Włochy?
Mecz Niemcy Włochy obędzie się 28 czerwca 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Niemcy Włochy?
Mecz Niemcy Włochy ropocznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Niemcy Włochy?
Miejscem rozegrania meczu Niemcy Włochy będzie Stadion Narodowy w mieście Warszawa.

Reprezentacja Niemiec do tej pory idzie przez mecze turniejowe jak burza. Nie było do tej pory drużyny, która chociażby zremisowała z Niemcami. Mimo tego, że Niemcy występowały w grupie B zwanej grupą śmierci wraz z Portugalią i Holandią. W ćwierćfinale zdecydowanie pokonali Grecję aplikując rywalom aż cztery bramki. Współliderem tabeli strzelców Euro 2012 jest Mario Gomez. Nie ma on jednak tak dużego znaczenia dla drużyny jak chociażby Cristiano Ronaldo w Portugalii ponieważ Niemcy prezentują bardzo dobrą grę zespołową a bramki zdobywa wielu zawodników. W związku z tym trudno jest w ekipie Niemiec wyróżnić kogoś, kto zdecydowanie bryluje nad pozostałymi zawodnikami. Siłą drużyny Niemiec jest kolektywna gra na najwyższym, światowym poziomie niezależnie od zawodników tworzących skład pierwszej jedenastki.

Włosi natomiast przed turniejem o mały włos zostaliby z niego wycofani. W kraju wybuchła kolejna afera korupcyjna, w którą zaangażowani byli również gracze reprezentacji. Jeden z nich został zabrany przez policję ze zgrupowania kadry. Mimo skandalu w kraju Włosi ostateczenie pojechali na turniej i w pierwszym meczu zremisowali z obrońcą tytułu Hiszpanią. W kolejnych meczach prezentowali się bardzo dobrze i z grupy C wyszli na drugim miejscu do fazy pucharowej. W ćwierćfinale rozgrywanym dwa dni po meczu Niemiec pokonali Anglię ale dopiero po rzutach karnych. Mają więc "w nogach" więcej minut w spotkaniu ćwierćfinałowym i mniej czasu na odpoczynek przed półfinałem w porównaniu do Niemiec. Może mieć to znaczenie w półfinale. Najlepszymi zawodnikami w ekipie Włochów są wciąż młody główny rozgrywający Andrea Pirlo, pewny w bramce Gianluigi Buffon oraz nieobliczalny i zawsze groźny w ataku Mario Balotelli.

Bukmacherzy w roli faworyta spotkania stawiają Niemców, za jedną złotówkę postawioną na zwycięstwo Niemiec można dostać prawie dwa złote. Za zwycięstwo Włoch można otrzymać ponad cztery złote.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Niemcy zajmują obecnie trzecie miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie D drużyna zajęła drugie miejsce. Niemcy w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 3 remisów i 1 porażek strzelając 35 bramek i tracąc 7. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 66.67 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 25 remisem i 8.33 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 31 minut a traciła co 154 minut.

Włochy zajmują obecnie dwunaste miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie B drużyna zakończyła na 1 miejscu. Włochy w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 9 razy, 2 meczów zakończyła remisem i zanotowała 1 porażek strzelając 22 bramek i tracąc 9. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 75 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 16.67 remisem i 8.33 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 49 minut a traciła co 120 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Niemcy w eliminacjach do Euro 2012 zanotowała dziesięć zwycięstw, 0 remisów i 0 porażek strzelając 34 bramek i tracąc 7. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 100 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 0 remisem i 0 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 26 minut a traciła co 129 minut.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie C drużyna zakończyła na 1 miejscu. Włochy w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 8 razy, 2 meczów zakończyła remisem i zanotowała 0 porażek strzelając 20 bramek i tracąc 2. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 80 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 remisem i 0 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 45 minut a traciła co 450 minut.