schodzi 79 min. Alan Dzagoev schodzi.
Bramki z meczu
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
94 min. - rzut wolny dla Polski ale Rosjanie wybijaj─ů pi┼ék─Ö
91 min. - wybijamy rozpaczliwie pi┼ék─Ö wstrzelon─ů w pole karne
81 min. - Obraniak strzela ale Malafeev broni
77 min. - indywidualna akcja Boenischa zakończona niecelnym strzałem
74 min. - Mierzejewski strzela zza pola karnego silnie ale niecelnie
73 min. - Boenisch ┼║le do┼Ťrodkowuje w pole karne
72 min. - Tyto┼ä pewnie ┼éapie strza┼é z ostrego k─ůta
71 min. - zablokowany strzał Obraniaka
69 min. - Polanski strzela z ostrego k─ůta ale Malafeev broni nogami
68 min. - Tytoń broni strzał Dzagoeva
65 min. - Murawski strzela z dystansu ale za słabo i niecelnie
60 min. - ┼╝ó┼éta kartka dla Lewandowskiego i Denisova
57 min. - B┼éaszczykowski wychodzi na wolne pole, dostaje podanie, mija obro┼äc─Ö, strzela lew─ů nog─ů po d┼éugim rogu i Malafeev NIE MA ┼╗ADNYCH SZANS! 1:1
53 min. - kontratak Polski praw─ů stron─ů, B┼éaszczykowski dogrywa do Lewandowskiego, ale ten fauluje obro┼äc─Ö
52 min. - Arshavin wbiega w pole karne ale strzela bardzo niecelnie
50 min. - Malafeev w ostatniej chwili uprzedza Lewandowskiego w polu karnym Rosjan
47 min. - Obraniak z rzutu ro┼╝nego do Perquisa a ten przenosi pi┼éke nad poprzeczk─ů
46 min. - Lewandowski dostaje podanie od Polanskiego ale nie udaje mu się skierować piłki do siatki
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 min. - szybka kontra Rosjan nie zakończona strzałem
43 min. - Zhirkov strzela z woleja po do┼Ťrodkowaniu z rzutu ro┼╝nego niecelnie
43 min. - Wasilewski ratuje sytuacj─Ö w polu karnym wybijaj─ůc na rzut ro┼╝ny
39 min. - Błaszczykowski strzela zza pola karnego, Malafeev broni z trudem
37 min. - Zhirkov faulowany przez Wasilewskiego, rzut wolny wykonuje Arshavin, wszyscy stoj─ů na linii pola karnego, Arshavin poczeka┼é d┼éu┼╝ej a┼╝ wszyscy si─Ö rusz─ů, do┼Ťrodkowuje do Dzagoeva a ten strzela bramk─Ö g┼éow─ů na 1:0 dla Rosji
34 min. - Tytoń przechwytuje prostopadłe podanie do Kerzhakova
28 min. - Kerzhakov szar┼╝uje lew─ů stron─ů, strzela z dystansu ale pi┼éka przelatuje nad bramk─ů
27 min. - Kerzhakov wbija piłkę w pole karne ale nikt jej nie sięga
27 min - Arshavin centruje z rzutu wolnego ale Tytoń pewnie chwyta piłkę
25 min. - Lewandowski faulowany ale odled┼éo┼Ť─ç do bramki du┼╝a, Obraniak centruje, Wasilewski strzela g┼éow─ů ale prosto w bramkarza
25 min. - Arshavin podaje do Kerzhakova, ten strzela g┼éow─ů ale niecelnie
23 min. - zamieszanie w polu karnym Rosji ale nikt z Polaków nie doszed┼é do pozycji strza┼éowej
21 min. - Lewandowski faulowany na ┼Ťrodku boiska
21 min. - Wasilewski strzela niecelnie g┼éow─ů po do┼Ťrodkowaniu z rzutu ro┼╝nego
20 min. - Lewandowski w akcji ale obrońca wybija mu piłkę
18 min. - Polanski strzela bramkę ze spalonego po składnej akcji reprezentacji Polski
16 min. - Zhirkov faulował Wasilewskiego w polu karnym Polski
12 min. - Perquis wybija pi┼ék─Ö w┼Ťlizgiem Kerzhakovowi w polu karnym Polski
11 min. - strza┼é Lewandowskiego zza pola karnego dla pi┼éka przechodzi nad poprzeczk─ů
10 min. - na spalonym Kerzhakov
8 min. - zablokowany strza┼é Rosjan, rzut ro┼╝ny dla Rosji, Tyto┼ä ┼éapie po do┼Ťrodkowaniu Arshavina
7 min. - rzut ro┼╝ny dla Polski, Malafeev ┼éapie pi┼ék─Ö po g┼éówce naszego zawodnika
6 min. - Zhirkov fauluje, rzut wolny dla Polski, do pi┼éki podchodzi Obraniak, centruje, Boenisch strzela g┼éow─ů, Malafeev wybija pi┼ék─Ö nog─ů
5 min. - rzut ro┼╝ny dla Rosjan, Bia┼éo-Czerwoni wybijaj─ů pi┼ék─Ö
MECZ ROZPOCZ─ä┼ü SI─ś
Zapowied┼║ spotkania

Polska - Rosja

Kiedy odb─Ödzie si─Ö mecz Polska Rosja?
Mecz Polska Rosja ob─Ödzie si─Ö 12 czerwca 2012 roku.

O której odb─Ödzie si─Ö mecz Polska Rosja?
Mecz Polska Rosja ropocznie si─Ö o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odb─Ödzie si─Ö mecz Polska Rosja?
Miejscem rozegrania meczu Polska Rosja b─Ödzie Stadion Narodowy w mie┼Ťcie Warszawa.

Transmisja z meczu Polska Rosja.
Transmisj─Ö na ┼╝ywo przeprowadzi Telewizja Publiczna. Mecz obejrze─ç b─Ödzie mo┼╝na na kana┼éach TVP1, TVP Sport, TVP HD, pocz─ůtek o 20:20 i 20:35 w zale┼╝no┼Ťci od stacji.

Wiadomo ju┼╝, ┼╝e s─Ödzi─ů g┼éówym meczu Polska Rosja b─Ödzie Niemiec Wolfgang Stark.

Dla wszystkich z Was, którzy nie b─Öd─ů mogli obejrze─ç relacji na ┼╝ywo w TVP przeprowadzimy reklacj─Ö LIVE z tego spotkania.

Jaki sk┼éad Polski na mecz z Rosj─ů?

W polskim sk┼éadzie na pewno nast─ůpi─ů zmiany. Z powodu czerwonej kartki dla Wojciecha Szcz─Ösnego w bramce stanie Przemys┼éaw Tyto┼ä. By─ç mo┼╝e Franciszek Smuda dokona jeszcze jednej lub dwóch zmian w sk┼éadzie. O jego decyzji dowiemy si─Ö dopiero na kilka godzin przed meczem. Do podstawowego sk┼éadu typowany jest Dariusz Dudka, który mo┼╝e zast─ůpi─ç Macieja Rybusa i wzmocni─ç szeregi defensywne. Na skrzyd┼éo w miejsce Macieja Rybusa ma gra─ç Ludovic Obraniak.

sklad Polski na mecz z Rosja
sk┼éad Polski na mecz z Rosj─ů

S─ůdz─ůc po ustawieniu i sk┼éadzie taktyka na mecz z Rosj─ů b─Ödzie inna ni┼╝ na mecz z Grecj─ů. Najprawdopodobniej Polacy oddadz─ů prowadzenie gry Rosjanom, b─Öd─ů gra─ç uwa┼╝nie w obronie i próbowa─ç swoich szans w szybkim kontrataku.

Dach Stadionu Narodowego podczas meczu ma by─ç tym razem otwarty. Tak─ů decyzj─Ö podj─Ö┼éa UEFA po wys┼éuchaniu opinii pi┼ékarzy po meczu Polska Grecja. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e przy pe┼énych trybunach i zamkni─Ötym dachu wewn─ůtrz stadionu robi si─Ö duszno i parno co skutecznie wp┼éywa na kondycj─Ö pi┼ékarzy. Miejmy nadziej─Ö, ┼╝e w dniu meczu nie b─Ödzie pada─ç poniewa┼╝ deszcz mo┼╝e wp┼éyn─ů─ç na zmian─Ö decyzji UEFA. Pierwotnie ka┼╝dy mecz na Stadionie Narodowym mia┼é by─ç rozegrany przy zamkni─Ötym dachu.

Selekcjoner reprezentacji Rosji Dick Advocaat uwa┼╝a, ┼╝e reprezentacja Polski jest mocna w ataku ale cz─Östo w obronie zdarzaj─ů si─Ö jej indywidualne b┼é─Ödy, które jego dru┼╝yna postara si─Ö wykorzysta─ç.

Preanalizowali┼Ťmy mo┼╝liwe scenariusze wyników dzisiejszych meczów, okazuje si─Ö, ┼╝e o awansie Polski b─Ödzie decydowa─ç spotkanie z Czechami niezale┼╝nie od wyników dzisiejszych meczów. Najgorsze rozwi─ůzanie to pora┼╝ka Polski i zwyci─Östwo Grecji. Wtedy b─Ödziemy musieli wygra─ç z Czechami i liczy─ç na pora┼╝k─Ö Grecji z Rosj─ů a o awansie przy takim uk┼éadzie wyników w ostatniej kolejce zdecyduje bilans bramkowy. Najlepszym scenariuszem na dzisiaj jest zwyci─Östwo Polski i remis w meczu Czechy - Grecja. W takim uk┼éadzie wystarczy┼éby nam remis w meczu z Czechami aby uzyska─ç awans do ─çwier─çfina┼éu:

4 zwyci─Östwa - 4 remisy - 9 pora┼╝ek

Przed meczem w lepszej sytuacji s─ů Rosjanie, którzy prowadz─ů w grupie po efektownym zwyci─Östwie nad Czechami 4:1. Polacy zremisowali z Grecj─ů 1:1 po bardzo dobrej pierwszej po┼éowie i du┼╝o s┼éabszej drugiej. Trzeba zaznaczy─ç, ┼╝e mieli┼Ťmy du┼╝o szcz─Ö┼Ťcia poniewa┼╝ druga bramka dla Grecji wisia┼éa w powietrzu. Grecy nie wykorzystali rzutu karnego, który obroni┼é Przemys┼éaw Tyto┼ä. Podobno menad┼╝er Tytonia rozmawia┼é w Gda┼äsku po meczu Hiszpania W┼éochy z przedstawicielami klubów Serie A na temat tranferu zawodnika w┼éa┼Ťnie do ligi w┼éoskiej.

Odno┼Ťnie tranferów polskich reprezentantów to pojawi┼éa si─Ö równie┼╝ plotka, ┼╝e Robert Lewandowski zmieni Borussi─Ö Dortmund na Manchester United. Podobno kwota tranferu ma si─Ögn─ů─ç 18 milionów euro. Finalizacja transferu ma nastapi─ç po Euro 2012 a kluby podobno ju┼╝ si─Ö ze sob─ů porozumia┼éy.

Trener Franciszek Smuda słusznie zauważył, że Rosja to nie Brazylia i jak się skoncentrujemy to będzie dobrze:

Polska w meczu z Rosj─ů ma gra─ç z kontrataku. To Rosjanie maj─ů prowadzi─ç gr─Ö a Polska ma gra─ç uwa┼╝nie w obronie i wykorzystywa─ç okazje do szybkiego ataku.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie sze┼Ť─çdziesi─ůte drugie miejsce w rankingu FIFA (zobacz ca┼éy ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A dru┼╝yna zaj─Ö┼éa pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowa┼éa osiem zwyci─Östw, 4 remisów i 2 pora┼╝ek strzelaj─ůc 24 bramek i trac─ůc 12. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2008 ┼Ťrednio 57.14 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 53 minut a traci┼éa co 105 minut.

Rosja zajmuje obecnie trzynaste miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie E dru┼╝yna zako┼äczy┼éa na 2 miejscu. Rosja w eliminacjach do Euro 2008 wygra┼éa 7 razy, 3 meczów zako┼äczy┼éa remisem i zanotowa┼éa 2 pora┼╝ek strzelaj─ůc 18 bramek i trac─ůc 7. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2008 ┼Ťrednio 58.33 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 25 remisem i 16.67 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 60 minut a traci┼éa co 154 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 Polska nie uczestniczy┼éa poniewa┼╝ fina┼éowy turniej jest rozgrywany w┼éa┼Ťnie na boiskach w Polsce i na Ukrainie. Gospodarze turnieju maj─ů zagwarantowany udzia┼é w fina┼éowym turnieju i nie musz─ů walczy─ç o awans w eliminacjach.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie B dru┼╝yna zako┼äczy┼éa na 1 miejscu. Rosja w eliminacjach do Euro 2012 wygra┼éa 7 razy, 2 meczów zako┼äczy┼éa remisem i zanotowa┼éa 1 pora┼╝ek strzelaj─ůc 17 bramek i trac─ůc 4. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2012 ┼Ťrednio 70 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 20 remisem i 10 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 53 minut a traci┼éa co 225 minut.