schodzi 79 min. Alan Dzagoev schodzi.
Bramki z meczu
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
94 min. - rzut wolny dla Polski ale Rosjanie wybijają piłkę
91 min. - wybijamy rozpaczliwie piłkę wstrzeloną w pole karne
81 min. - Obraniak strzela ale Malafeev broni
77 min. - indywidualna akcja Boenischa zakończona niecelnym strzałem
74 min. - Mierzejewski strzela zza pola karnego silnie ale niecelnie
73 min. - Boenisch źle dośrodkowuje w pole karne
72 min. - Tytoń pewnie łapie strzał z ostrego kąta
71 min. - zablokowany strzał Obraniaka
69 min. - Polanski strzela z ostrego kąta ale Malafeev broni nogami
68 min. - Tytoń broni strzał Dzagoeva
65 min. - Murawski strzela z dystansu ale za słabo i niecelnie
60 min. - żółta kartka dla Lewandowskiego i Denisova
57 min. - Błaszczykowski wychodzi na wolne pole, dostaje podanie, mija obrońcę, strzela lewą nogą po długim rogu i Malafeev NIE MA ŻADNYCH SZANS! 1:1
53 min. - kontratak Polski prawą stroną, Błaszczykowski dogrywa do Lewandowskiego, ale ten fauluje obrońcę
52 min. - Arshavin wbiega w pole karne ale strzela bardzo niecelnie
50 min. - Malafeev w ostatniej chwili uprzedza Lewandowskiego w polu karnym Rosjan
47 min. - Obraniak z rzutu rożnego do Perquisa a ten przenosi piłke nad poprzeczką
46 min. - Lewandowski dostaje podanie od Polanskiego ale nie udaje mu się skierować piłki do siatki
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 min. - szybka kontra Rosjan nie zakończona strzałem
43 min. - Zhirkov strzela z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie
43 min. - Wasilewski ratuje sytuację w polu karnym wybijając na rzut rożny
39 min. - Błaszczykowski strzela zza pola karnego, Malafeev broni z trudem
37 min. - Zhirkov faulowany przez Wasilewskiego, rzut wolny wykonuje Arshavin, wszyscy stoją na linii pola karnego, Arshavin poczekał dłużej aż wszyscy się ruszą, dośrodkowuje do Dzagoeva a ten strzela bramkę głową na 1:0 dla Rosji
34 min. - Tytoń przechwytuje prostopadłe podanie do Kerzhakova
28 min. - Kerzhakov szarżuje lewą stroną, strzela z dystansu ale piłka przelatuje nad bramką
27 min. - Kerzhakov wbija piłkę w pole karne ale nikt jej nie sięga
27 min - Arshavin centruje z rzutu wolnego ale Tytoń pewnie chwyta piłkę
25 min. - Lewandowski faulowany ale odledłość do bramki duża, Obraniak centruje, Wasilewski strzela głową ale prosto w bramkarza
25 min. - Arshavin podaje do Kerzhakova, ten strzela głową ale niecelnie
23 min. - zamieszanie w polu karnym Rosji ale nikt z Polaków nie doszedł do pozycji strzałowej
21 min. - Lewandowski faulowany na środku boiska
21 min. - Wasilewski strzela niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
20 min. - Lewandowski w akcji ale obrońca wybija mu piłkę
18 min. - Polanski strzela bramkę ze spalonego po składnej akcji reprezentacji Polski
16 min. - Zhirkov faulował Wasilewskiego w polu karnym Polski
12 min. - Perquis wybija piłkę wślizgiem Kerzhakovowi w polu karnym Polski
11 min. - strzał Lewandowskiego zza pola karnego dla piłka przechodzi nad poprzeczką
10 min. - na spalonym Kerzhakov
8 min. - zablokowany strzał Rosjan, rzut rożny dla Rosji, Tytoń łapie po dośrodkowaniu Arshavina
7 min. - rzut rożny dla Polski, Malafeev łapie piłkę po główce naszego zawodnika
6 min. - Zhirkov fauluje, rzut wolny dla Polski, do piłki podchodzi Obraniak, centruje, Boenisch strzela głową, Malafeev wybija piłkę nogą
5 min. - rzut rożny dla Rosjan, Biało-Czerwoni wybijają piłkę
MECZ ROZPOCZĄŁ SIĘ
Zapowiedź spotkania

Polska - Rosja

Kiedy odbędzie się mecz Polska Rosja?
Mecz Polska Rosja obędzie się 12 czerwca 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Rosja?
Mecz Polska Rosja ropocznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Rosja?
Miejscem rozegrania meczu Polska Rosja będzie Stadion Narodowy w mieście Warszawa.

Transmisja z meczu Polska Rosja.
Transmisję na żywo przeprowadzi Telewizja Publiczna. Mecz obejrzeć będzie można na kanałach TVP1, TVP Sport, TVP HD, początek o 20:20 i 20:35 w zależności od stacji.

Wiadomo już, że sędzią główym meczu Polska Rosja będzie Niemiec Wolfgang Stark.

Dla wszystkich z Was, którzy nie będą mogli obejrzeć relacji na żywo w TVP przeprowadzimy reklację LIVE z tego spotkania.

Jaki skład Polski na mecz z Rosją?

W polskim składzie na pewno nastąpią zmiany. Z powodu czerwonej kartki dla Wojciecha Szczęsnego w bramce stanie Przemysław Tytoń. Być może Franciszek Smuda dokona jeszcze jednej lub dwóch zmian w składzie. O jego decyzji dowiemy się dopiero na kilka godzin przed meczem. Do podstawowego składu typowany jest Dariusz Dudka, który może zastąpić Macieja Rybusa i wzmocnić szeregi defensywne. Na skrzydło w miejsce Macieja Rybusa ma grać Ludovic Obraniak.

sklad Polski na mecz z Rosja
skład Polski na mecz z Rosją

Sądząc po ustawieniu i składzie taktyka na mecz z Rosją będzie inna niż na mecz z Grecją. Najprawdopodobniej Polacy oddadzą prowadzenie gry Rosjanom, będą grać uważnie w obronie i próbować swoich szans w szybkim kontrataku.

Dach Stadionu Narodowego podczas meczu ma być tym razem otwarty. Taką decyzję podjęła UEFA po wysłuchaniu opinii piłkarzy po meczu Polska Grecja. Okazało się, że przy pełnych trybunach i zamkniętym dachu wewnątrz stadionu robi się duszno i parno co skutecznie wpływa na kondycję piłkarzy. Miejmy nadzieję, że w dniu meczu nie będzie padać ponieważ deszcz może wpłynąć na zmianę decyzji UEFA. Pierwotnie każdy mecz na Stadionie Narodowym miał być rozegrany przy zamkniętym dachu.

Selekcjoner reprezentacji Rosji Dick Advocaat uważa, że reprezentacja Polski jest mocna w ataku ale często w obronie zdarzają się jej indywidualne błędy, które jego drużyna postara się wykorzystać.

Preanalizowaliśmy możliwe scenariusze wyników dzisiejszych meczów, okazuje się, że o awansie Polski będzie decydować spotkanie z Czechami niezależnie od wyników dzisiejszych meczów. Najgorsze rozwiązanie to porażka Polski i zwycięstwo Grecji. Wtedy będziemy musieli wygrać z Czechami i liczyć na porażkę Grecji z Rosją a o awansie przy takim układzie wyników w ostatniej kolejce zdecyduje bilans bramkowy. Najlepszym scenariuszem na dzisiaj jest zwycięstwo Polski i remis w meczu Czechy - Grecja. W takim układzie wystarczyłby nam remis w meczu z Czechami aby uzyskać awans do ćwierćfinału:

4 zwycięstwa - 4 remisy - 9 porażek

Przed meczem w lepszej sytuacji są Rosjanie, którzy prowadzą w grupie po efektownym zwycięstwie nad Czechami 4:1. Polacy zremisowali z Grecją 1:1 po bardzo dobrej pierwszej połowie i dużo słabszej drugiej. Trzeba zaznaczyć, że mieliśmy dużo szczęścia ponieważ druga bramka dla Grecji wisiała w powietrzu. Grecy nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Przemysław Tytoń. Podobno menadżer Tytonia rozmawiał w Gdańsku po meczu Hiszpania Włochy z przedstawicielami klubów Serie A na temat tranferu zawodnika właśnie do ligi włoskiej.

Odnośnie tranferów polskich reprezentantów to pojawiła się również plotka, że Robert Lewandowski zmieni Borussię Dortmund na Manchester United. Podobno kwota tranferu ma sięgnąć 18 milionów euro. Finalizacja transferu ma nastapić po Euro 2012 a kluby podobno już się ze sobą porozumiały.

Trener Franciszek Smuda słusznie zauważył, że Rosja to nie Brazylia i jak się skoncentrujemy to będzie dobrze:

Polska w meczu z Rosją ma grać z kontrataku. To Rosjanie mają prowadzić grę a Polska ma grać uważnie w obronie i wykorzystywać okazje do szybkiego ataku.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie sześćdziesiąte drugie miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisów i 2 porażek strzelając 24 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut.

Rosja zajmuje obecnie trzynaste miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie E drużyna zakończyła na 2 miejscu. Rosja w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 7 razy, 3 meczów zakończyła remisem i zanotowała 2 porażek strzelając 18 bramek i tracąc 7. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 58.33 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 25 remisem i 16.67 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 60 minut a traciła co 154 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 Polska nie uczestniczyła ponieważ finałowy turniej jest rozgrywany właśnie na boiskach w Polsce i na Ukrainie. Gospodarze turnieju mają zagwarantowany udział w finałowym turnieju i nie muszą walczyć o awans w eliminacjach.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie B drużyna zakończyła na 1 miejscu. Rosja w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 7 razy, 2 meczów zakończyła remisem i zanotowała 1 porażek strzelając 17 bramek i tracąc 4. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 70 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 remisem i 10 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 225 minut.