Mistrzostwa Europy

Euro 2024 wiadomości

Polska zremisowała z Niemcami na inaugurację PGE Areny

6 września 2011
Polska reprezentacja zremisowała z Niemcami 2:2 mimo wprowadzenia 2:1 do 93. minuty. Podobnie jak na Euro 2008 w ostatniej minucie Niemcy strzelili nam gola. Był to pierwszy mecz reprezentacji na nowym stadionie Euro 2012 - PGE Arena.
Mecz był niezwykle emocjonujący. Polacy od początku nastawili się na uważną grę w obronie i szybkie kontrataki. Taktyka była właściwa i już w pierwszej połowie Sławomir Peszko miał trzy okazje "sam na sam" z bramkarzem Niemiec. Niemcy również stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola ale na przeszkodzie stawał im Wojciech Szczęsny. Pierwsza połowa zakończyła się więc bez bramek.

W drugiej połowie Polacy wychodzili dwukrotnie na prowadzenie. Najpierw po kolejnym kontrataku bramkę zdobył Robert Lewandowski w 54. minucie. Wyrównał z rzutu karnego po faulu Arkadiusza Głowackiego w 68 minucie. Kroos. Gdy w 81. minucie drugą żółtą kartkę dostał Głowacki wydawało się, że remis będzie szczytem marzeń. W 90. minucie jednak w polu karnym Niemiec bramkarz faulował Pawła Brożka i Jakub Błaszczykowski ponownie wyprowadził naszych na prowadzenie. Niestety, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry wyrównanie uzyskał Cacau przez co nie możemy cieszyć się z historycznego zwycięstwa.

Remis jest sprawiedliwym wynikiem, a gra reprezentacji Polski napawa optymizmem.

Polska - Niemcy 2:2 (0:0)
Bramki: Robert Lewandowski (54), Jakub Błaszczykowski (90-karny) - Toni Kroos (69-karny), Cacau (93).
Żółte kartki: Arkadiusz Głowacki - Toni Kroos.
Czerwona kartka: Arkadiusz Głowacki (80 - za dwie żółte).
Sędziował: Daniele Orsato (Włochy)

Polska: Wojciech Szczęsny - Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Damien Perquis (73. Kamil Glik), Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Adrian Mierzejewski (84. Maciej Rybus), Rafał Murawski, Sławomir Peszko (65. Adam Matuszczyk) - Robert Lewandowski (80. Paweł Brożek).

Niemcy: Tim Wiese - Christian Traesch, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Phillip Lahm (46. Marcel Schmelzer) - Andre Schuerrle, Mario Goetze, Toni Kroos, Simon Rolfes, Lukas Podolski (61. Thomas Mueller) - Miroslav Klose (46. Cacau).