Euro 2024 wiadomości

Czesi pokonali Greków

12 czerwca 2012
Reprezentacja Czech pokonała Grecję 2:1 w meczu drugiej kolejki grupy A rozegranym na stadionie we Wrocławiu. Dzięki zwycięstwu Czesi zachowali szanse na awans z grupy.
Najpierw Jiráček wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem Greków i nie dał mu żadnych szans na obronę a następnie Pilař wepchnął piłkę łydką do bramki z czterech metrów po podaniu z prawej strony boiska.

W 23. minucie z powodu kontuzji musiał zostać zmieniony Kostas Chalkias. Zastąpił go Michalis Sifakis. Na drugą połowę nie wyszedł as reprezentacji Czech Tomáš Rosický, któremu odnowiła się kontuzja. Gra Czechów bez kluczowego rozgrywającego nie wyglądała już tak dobrze jak w pierwszej połowie. To Grecy przejęli inicjatywę ale stać ich było tylko na jedną bramkę, którą strzelił Theofanis Gekas.

Grecja - Czechy 1:2 (0:2)
Bramki: Theofanis Gekas (53) - Petr Jiracek (3), Vaclav Pilar (6).
Sędzia: Stephane Lannoy (Francja).
Żołte kartki: Kyriakos Papadopoulos, Dimitris Salpingidis, Vassilis Torossidis - Petr Jiracek, Daniel Kolar, Tomas Rosicky.
Widzów: 41 105.

Grecja: Kostas Chalkias (23. Michalis Sifakis) - Vassilis Torossidis, Kyriakos Papadopoulos, Kostas Katsouranis, Jose Holebas - Georgios Fotakis (46. Theofanis Gekas), Giannis Maniatis, Georgios Karagounis - Dimitris Salpingidis, Kostas Fourtunis (71. Kostas Mitroglou) - Georgios Samaras.

Czechy: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Tomas Sivok, Michal Kadlec, David Limbersky - Petr Jiracek, Thomas Hubschman, Tomas Rosicky (46. Daniel Kolar, 90. Frantisek Rajtoral), Jaroslav Plasil, Vaclav Pilar - Milan Baros (64. Tomas Pekhart).