Mecz Mołdawia Polska, 20 czerwca 2023, - Eliminacje Euro 2024

Kiedy odbędzie się mecz Mołdawia Polska?
Mecz Mołdawia Polska odbędzie się 20 czerwca 2023 roku.

O której odbędzie się mecz Mołdawia Polska?
Mecz Mołdawia Polska rozpocznie się o godzinie 20:45 czasu polskiego.

Fernando Santos powołał kadrę na czerwcowe mecze z Niemcami i Mołdawią.

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Niemcami i Mołdawią:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Spezia), Łukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (SSC Napoli), Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki), Jakub Kiwior (Arsenal Londyn), Arkadiusz Reca (Spezia), Mateusz Wieteska (Clermont Foot), Przemysław Wiśniewski (Spezia).

Pomocnicy: Krystian Bielik (Birmingham City), Przemysław Frankowski (RC Lens), Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), Ben Lederman (Raków Częstochowa), Karol Linetty (Torino), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Michał Skóraś (Lech Poznań), Bartosz Slisz (Legia Warszawa), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (SSC Napoli).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus Turyn), Karol Świderski (Charlotte FC)

Wyniki eliminacji do Euro 2024:

Mołdawia zajmuje obecnie 171 miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2024 w grupie E drużyna zajmuje obecnie trzecie miejsce z dwoma punktami. Mołdawia w eliminacjach do Euro 2024 rozegrała do tej pory dwa spotkania. W pierwszym zremisowała na przed własną publicznością z Wyspami Owczymi 1:1 a w drugim meczu zremisowała u siebie z faworyzowanymi Czechami.

Polska zajmuje obecnie 23 miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2024 w grupie H drużyna rozpoczęła od porażki na wyjeździe z reprezentacją Czech 1:3. Następnie w drugim meczu eliminacji do Euro 2024 Polska wygrała z Albanią 1:0. Mecz odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata 2022:

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w grupie F drużyna Mołdawii zajęła szóste miejsce. Mołdawia w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 zanotowała 0 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek strzelając 5 bramek i tracąc 30. Oznacza to, że w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 średnio 0 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 10 procent remisem i 90 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 180 minut a traciła co 30 minut.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w grupie I Polska drużyna ukończyła na 2 miejscu. Polska w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 wygrała 6 razy, 2 mecze zakończyła remisem i zanotowała 2 porażki strzelając 30 bramek i tracąc 11. Oznacza to, że w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 średnio 60 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 procent remisem i 20 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 30 minut a traciła co 82 minuty.
20 czerwca 2023, godz. 20:45