Euro 2024 wiadomości

Polska pokonała Albanię w drugim meczu eliminacji do Euro 2024

27 marca 2023
Polska reprezentacja pokonała Albanię w swoim drugim meczu eliminacji do Euro 2024 w grupie E 1:0. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w 41. minucie spotkania Karol Świderski.
Najlepszy z tego meczu jest wynik ponieważ gra reprezentacji Polski wciąż pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie w obronie Polacy popełniali zbyt wiele błędów prowadzących w konsekwencji do groźnych sytuacji pod bramką Szczęsnego.

Polacy w 13. minucie stworzyli pierwszą groźną sytuację. Z dystansu strzelił Nicola Zalewski ale bramkarz gości zdołał odpić piłkę.

W 22. minucie kunsztem bramkarskim musiał popisać się Wojciech Szczęsny broniąc strzał z dystansu.

W 41. minucie Jakub Kamiński zza lini pola karnego uderzył piłkę a ta spadła na słupek. Najbliżej piłki znalazł się Karol Świderski i sprytnym strzałem pokonał bramkarza Strakosha.

W drugiej połowie do głosu doszli goście. W 58. minucie Uzuni groźnie strzelił na bramkę Szczęsnego ale ten zdołał wybić piłkę na rzut rożny.W 59. minucie bardzo mocny strzał oddał Asllani ale również w tej sytuacji Szczęsny pokazał światową klasę i zdołał obronić. W 62. minucie kolejny strzał na bramkę Szczęnego oddał Asllani. ale tym razem nie trafił w światło bramki.

W 63. minucie bliski zdobycia bramki był Robert Lewandowski. Polak przelobował bramkarza ale z linii bramkowej piłkę wybił jeden z obrońców. W 73. minucie Jakub Kiwior główkował w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ale piłka minęła bramkę gości. W 84. minucie zza pola karnego niecelnie strzelił Robert Lewandowski.

W 88. minucie goście wyprowadzili szybki kontratak niemal zakończony bramką wyrównującą. Biało-Czerwoni mieli dużo szczęścia ponieważ strzał z szóstego metra okazał się niecelny.

Polska - Albania 1:0 (1:0)

Bramka: Karol Świderski (41).
Żółte kartki: Polska - Karol Linetty, Bartosz Salamon. Albania - Elseid Hysaj, Qazim Laci.
Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).
Widzów: 56 227

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior - Nicola Zalewski (68. Michał Skóraś), Karol Linetty (77. Damian Szymański), Piotr Zieliński, Jakub Kamiński, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski, Karol Świderski (89. Sebastian Szymański).

Albania: Thomas Strakosha - Ivan Balliu, Marash Kumbulla, Enea Mihaj, Elseid Hysaj - Ylber Ramadani, Klaus Gjasula (88. Qazim Laci), Kristjan Asllani (76. Nedim Bajrami), Jasir Asani (70. Anis Mehmeti) - Myrto Uzuni, Sokol Cikalleshi (76. Taulant Seferi).