Mecz Polska Argentyna, 30 listopada 2022, - Mundial 2022

Składy
Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Jakub Kiwior, Kamil Glik, Matty Cash - Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Przemysław Frankowski - Karol Świderski, Robert Lewandowski
Emiliano Martinez - Nahuel Molina, Christian Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna - Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez, Alexis Mac Allister - Lionel Messi, Julian Alvarez, Angel Di Maria
Przebieg spotkania
67 min. - Alvarez podwyższa na 2:0 dla Argentyny
46 min. - MacAllister strzela bramkę dla Argentyny
39 min. - Szczęsny broni karnego wykonywanego przez Messiego!
Zapowiedź spotkania

Polska - Argentyna

Kiedy odbędzie się mecz Polska Argentyna?
Mecz Polska Argentyna odbędzie się 30 listopada 2022 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Argentyna?
Mecz Polska Argentyna rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Polska zajmuje obecnie 26 miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2020 w grupie G drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2020 zanotowała osiem zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę strzelając 18 bramek i tracąc 5. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2020 średnio 80 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 10 procent remisem i 10 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 50 minut a traciła co 180 minut.

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w grupie I drużyna zajęła drugie miejsce. Polska w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 zanotowała sześć zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki strzelając 30 bramek i tracąc 11. Oznacza to, że w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 średnio 60 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 procent remisem i 20 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 30 minut a traciła co 82 minut.

Argentyna jest 3. w rankingu FIFA i jest uznawana za jednego z faworytów do triumfu w Mistrzostwach Świata. W pierwszym meczu na Mundialu jednak przegrała niespodziewanie z Arabią Saudyjską 1:2.

Wynik meczu zdecyduje o kolejności w grupie C. W przypadku zwycięstwa lub remisu Polski mamy zagwarantowany udział w fazie pucharowej. W przypadku porażki też zachowujemy szanse na awans z drugiej pozycji.

Argentyna aby być pewna awansu musi wygrać. W przypadku remisu musi patrzeć na wynik drugiego spotkania w grupie pomiędzy Arabią Saudyjską a Meksykiem a w przypadku porażki odpada z dalszej gry w Mundialu.

Przeanalizowaliśmy wszystkie scenariusze awansu Polski z grupy C.

Znamy sędziego meczu Polska Argentyna. Będzie nim Holender Danny Makkelie. To najwyższa półka sędziowska na świecie. Miejmy nadzieję, że będzie to oznaczało sprawiedliwe sędziowanie.

Jaki skład Polski na Argentynę wystawił Czesław Michniewicz?

Najprawdopodobniej wrócimy do defensywnego stylu gry z meczu z Meksykiem i będziemy starali się wyprowadzać kontrataki. Wyjdziemy niemal taką samą jedenastką jak w zwycięskim meczu z Arabią z jedną zmianą - zamiast Milika zagra Świderski. Oznacza to następujący skład wyjściowy reprezentacji Polski:

Znane są rozstrzygnięcia w grupie D, w której na pierwszym miejscu awansowali Francuzi mimo porażki w ostatnim spotkaniu z Tunezją 0-1 a drugie zejęli niespodziewanie Australijczycy, którzy pokonali w ostatnim meczu grupowym Danię 1-0. Oznacza to, że zwycięzca naszej grupy C zmierzy się w 1/8 finału z Australią natomiast druga drużyna z grupy C spotka się z Francją.