Mecz Polska Chile, 16 listopada 2022, Stadion Miejski Legii Warszawa - Mecz towarzyski

Składy
Łukasz Skorupski - Jan Bednarek, Kamil Glik (46 min. - Bereszyński), Jakub Kiwior - Robert Gumny, Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak (67 min. - Szymański), Szymon Żurkowski, Przemysław Frankowski (67 min. - Grosicki) - Karol Świderski (58 min. - Kamiński), Arkadiusz Milik (58 min. - Piątek).
Claudio Bravo - Guillermo Soto (89. Delgado), Francisco Sierralta (89. Rubio), Guillermo Maripan, Gabriel Suazo - Marcelino Nunez, Victor Mendez (76. Fuentes), Gary Medel, Arturo Vidal - Alexis Sanchez, Diego Valencia (76. Osorio).
Bramki z meczu
85. min - Piątek
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
90+2 min - Vidal dośrodkowuje, Alexis Sanchez strzela głową w stronę bramki ale Skorupski nie ma problemów z zaproszeniem piłki do koszyczka
85 min. - Piątek skutecznie dobija piłkę do bramki po tym jak strzelał Kiwior a Bravo odbił piłkę wprost pod nogi Piątka, 1-0 dla Polski
84 min. - szansa dla Polski, groźny strzał Piątka broni Bravo
79 min. - Sanchez dośrodkowuje w pole karne, kiks Bereszyńskiego, ratuje sytuację Skorupski
79 min. - zmiana: wchodzi Wieteska, schodzi Bednarek
76 min. - zmiany w Chile, schodzą Valencia i Mendez, wchodzą Fuentes i Osorio
75 min. - szybka kontra Polaków z prawej strony zakończona  niecelnym strzałem wzdłuż linii brankowej Grosickiego
67 min. - kolejne zmiany: weszli Damian Szymański i Grosicki, a zeszli Krychowiak i Frankowski.
63 min. - Bednarek ogląda żółtą kartkę za faul na Sanchezie
58 min. - zmiany w polskim zespole: Piątek za Milika, a Kamiński za Świderskiego.
56 min. - Bednarek strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ale wysoko nad poprzeczką
53 min. - strzał z dystansu Nuneza pewnie łapie Skorupski
50 min. Nunez otrzymuje żółtą kartkę
47 min. - strzał Vidala w polu karnym zablokowany
46 min. - zmiana: schodzi Glik, wchodzi Bereszyński
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
43 min. - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Glik strzela na bramkę ale zbyt słabo aby zdobyć gola
30 min. - Vidal ostro strzela zza pola karnego ale Skorupski wybija piłkę na aut
27 min. - Vidal próbuje lobem pominąć linię środkową i uruchomić napastników ale piłka pada łupem Skorupskiego
25 min. - Alexis Sanchez dośrodkowuje w pole karne ale zbyt głęboko i piłka opuszcza boisko
24 min. - Świderski strzela na brankę ale za lekko
22 min. - Soto otrzymuje żółtą kartkę za faul na Frankowskim
19 min. - strzał z dystamsu Milika mija bramkę Bravo
18 min. - strzał Nuneza w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony boiska łapie Skorupski
14 min. - dośrodkowanie Szymańskiego z lewej strony boiska wychodzi poza linię końcową
12 min. - dośrodkowanie Frankowskiego z lewej strony boiska w pole karne pada łupem bramkarza Chile Claudio Bravo
2 min. - pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijamy poza linię końcową
1 min. - świetna interwencja Skorupskiego uchroniła nas przed utratą bramki, Chile ma rzut rożny
Zapowiedź spotkania

Polska - Chile

Kiedy odbędzie się mecz Polska Chile?
Mecz Polska Chile odbędzie się 16 listopada 2022 roku.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Chile?
Miejscem rozegrania meczu Polska Chile będzie Stadion Legii Warszawa w mieście Warszawa.

O której godzinie odbędzie się mecz Polska Chile?
Mecz towarzyski Polska Chile odbędzie się o godzinie 18.00.

Pierwotnie mecz Polska Chile miał być rozegrany na Stadionie Narodowym, ale wykryte poważne pęknięcie uniemożliwiło rozegranie tego meczu właśnie tam. Ustalono nowe miejsce rozegrania spotkania czyli Stadion Legii Warszawa.

Selekcjoner reprezentacji Chile powołał kadrę na mecze towarzyskie w listopadzie. W kadrze znaleźli się między innymi 35-letni Arturo Vidal, Claudio Bravo czy Alexis Sanchez.

Czesław Michniewicz podał skład kadry reprezentacji Polski na Mundial w Katarze. Spośród tych zawodników wybierze ostateczny skład reprezentacji Polski na Mundial 2022.

Statystyki reprezentacji Polski:

Wyniki eliminacji do Euro 2020:

Polska zajmuje obecnie 26 miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA) natomiast reprezentacja Chile jest sklasyfikowana na 29. pozycji w rankingu FIFA.

Ostatnie mecze eliminacyjne i finałowe reprezentacji Polski:

Eliminacje do Euro 2020:

W eliminacjach do Euro 2020 w grupie G drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2020 zanotowała osiem zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę strzelając 18 bramek i tracąc 5. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2020 średnio 80 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 10 procent remisem i 10 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 50 minut a traciła co 180 minut.

Finały Euro 2020:

W finałowym turnieju reprezentacja Polski w grupie E zajęła ostatnie czwarte miejsce zdobywając w trzech rozegranych w grupie meczach zaledwie jeden punkt.

Wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata 2022:

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w grupie I reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce. Polska w eliminacjach do Mistrzostw świata 2022 zanotowała sześć zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki strzelając 30 bramek i tracąc 11. Oznacza to, że w eliminacjach do Mistrzostw świata 2022 średnio 60 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 procent remisem i 20 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 30 minut a traciła co 82 minut.

Wyniki reprezentacji Chile:

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL reprezentacja Chile zajęła 7. miejsce i nie uzyskała awansu zdobywając 19 punktów w 18 spotkaniach.

Gwiazdą reprezentacji Chile jest 35-letni Arturo Vidal, który grał w największych europejskich klubach takich jak Juventus Turyn, FC Barcelona, Bayern Monachium czy Inter Mediolan. W Bayernie grał razem z Robertem Lewandowskim. Latem 2022 roku na zasadzie wolnego transferu przeszedł do brazylijskiego Flamengo.