Składy
W. Szczęsny - T. Kędziora, J. Bednarek, J. Kiwior, B. Bereszyński (72 P. Frankowski) - J. Kamiński, D. Szymański (76 K. Bielik), J. Błaszczykowski (16 Skóraś), P. Zieliński (64 B. Slisz), S. Szymański (46 K. Linetty) - R. Lewandowski (46 A. Milik)
M.-A. Ter Stegen - A. Rudiger, M. Thiaw (87 M. Wolf), T. Kehrer - J. Kimmich (80. L. Goretzka), F. Wirtz (80. J. Brandt), B. Henrichs (68 L. Sane), J. Hofmann (46 R. Gosens) K. Havertz, J. Musiala (68 N. Fullkrug)
Bramki z meczu
31 minuta - Jakub Kiwior
Zapowiedź spotkania

Polska - Niemcy

Kiedy odbędzie się mecz Polska Niemcy?
Mecz Polska Niemcy odbędzie się 16 czerwca 2023 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Niemcy?
Mecz Polska Niemcy rozpocznie się o godzinie 20:45 czasu polskiego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Niemcy?
Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Mecz Polska Niemcy okazją do pożegnania Błaszczykowskiego

Będzie to mecz towarzystki. Niemcy są gospodarzem Euro 2024 i nie uczestniczą w eliminacjach ponieważ jako gospodarz mają zagwarantowany start w turnieju. Mecz ten będzie pożegnaniem w kadrze Jakuba Błaszczykowskiego, który 108 razy reprezentował barwy narodowe.

Fernando Santos wybrał listę zawodników, jacy stawią się na zgrupowanie przed meczemi z Niemcami i Mołdawią.

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Niemcami i Mołdawią:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Spezia), Łukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (SSC Napoli), Tomasz Kędziora (PAOK Saloniki), Jakub Kiwior (Arsenal Londyn), Arkadiusz Reca (Spezia), Mateusz Wieteska (Clermont Foot), Przemysław Wiśniewski (Spezia).

Pomocnicy: Krystian Bielik (Birmingham City), Przemysław Frankowski (RC Lens), Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), Ben Lederman (Raków Częstochowa), Karol Linetty (Torino), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Michał Skóraś (Lech Poznań), Bartosz Slisz (Legia Warszawa), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (SSC Napoli).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus Turyn), Karol Świderski (Charlotte FC)

•     osoba niepełnosprawna (na wózku inwalidzkim z opiekunem): 90 zł,
  •     easy access (osoby ze znaczną niepełnosprawnością z opiekunem - max. 176 miejsc) - 90 zł.

Wyniki eliminacji do Euro 2024:

Polska zajmuje obecnie 23 miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2024 zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie H z dorobkiem 3 punktów po dwóch spotkaniach. Pierwsze spotkanie Polska przegrała z Czechami na wyjeździe 1:3. W drugim meczu u siebie Polska pokonała Albanię 1:0.

Niemcy zajmują obecnie 14 miejsce w rankingu FIFA.

Wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata 2022:

W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 w grupie I reprezentacja Polski zajęła 2 pozycję w grupie. Polska w eliminacjach wygrała sześć razy, dwa spotkania zakończyła remisem i doznała dwóch porażek strzelając 30 bramek i tracąc 11. Oznacza to, że w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 średnio 60 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 20 procent remisem i 20 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 30 minut a traciła co 82 minuty.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w grupie J drużyna Niemiec ukończyła na 1 miejscu. Niemcy w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 wygrały 9 razy, 0 meczów zakończyły remisem i zanotowały 1 porażkę strzelając 36 bramek i tracąc 4. Oznacza to, że w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 średnio 90 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 0 procent remisem i 10 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 25 minut a traciła co 225 minut.

Ostatni raz reprezentacja Polski zmierzyła się u siebie z Niemcami w eliminacjach do Euro 2016. Mecz został rozegrany w październiku 2014 roku i zakończył się sensacyjnym zwycięstwem Polaków 2:0. Było to pierwsze i jedyne zwycięstwo Polski w historii spotkań z reprezentacją Niemiec.