Euro 2024 wiadomości

Polska pokonała Kanadę 1:0

18 listopada 2009
Reprezentacja Polski pokonała Kanadę 1:0 w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie w Bydgoszczy przy ponad 10 tysięcznej publiczności.
Było to pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego selekcjonera Franciszka Smudy. W meczu zadebiutował młody bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny, który zagrał w drugiej połowie. Bramkę decydującą o zwycięstwie zdobył inny debiutant Smudy Maciej Rybus w 18. minucie.Polacy wygrali skromnie, ale zasłużenie. Polacy przerwali wreszcie złą passę bez zdobycia gola w oficjalnym meczu. Przez 388 minut nie potrafili pokonać bramkarzy rywali.

Teraz reprezentację czeka zimowa przerwa. Kadra w krajowym składzie najprawdopodobniej zagra już w styczniu. Później w marcu zaplanowane jest spotkanie z Bułgarią.

Polska - Kanada 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Rybus (18)
Żółte kartki: Sławomir Peszko - Joshua Simpson.
Sędzia: Lars Christoffersen (Dania).
Widzów: 10 400.

Polska: Tomasz Kuszczak (46., Wojciech Szczęsny) - Jakub Rzeźniczak (65. Marcin Kowalczyk), Michał Żewłakow, Maciej Sadlok, Seweryn Gancarczyk - Sławomir Peszko, Dariusz Dudka, Ludovic Obraniak (88. Patryk Małecki), Maciej Rybus (78. Radosław Majewski), Kamil Kosowski (69. Janusz Gancarczyk) - Robert Lewandowski.

Kanada: Lars Hirschfeld - Paul Stalteri, Dejan Jakovic, Kevin McKenna, Michael Klukowski - Jaime Peters, Atiba Hutchinson,Julian de Guzman, Marcel de Jong (70. Joshua Simpson) - Robert Friend (64. Simeon Jackson), Tomasz Radzinski (84. Iain Hume).