Euro 2024 wiadomości

12 października 2011
Znamy już cztery rozstawione drużyny przed jutrzejszym losowaniem par barażowych do Euro 2012. Rozstawionymi według narodowego współczynnika UEFA będą Chorwacja, Portugalia, Irlandia i Czechy.
11 października 2011
Francja po emocjonującym meczu z Bośnią i Hercegowiną zapewniła sobie bezpośredni awans remisując u siebie 1:1. Był to mecz o bezpośredni awans z grupy.
Serbowie nie wykorzystali szansy zajęcia drugiej pozycji w grupie przegrywając w ostatnim meczu ze Słowenią na wyjeździe 0:1. Dzięki temu w barażach zagra Estonia, która dzisiaj nie grała i zakończyła eliminacje 7-go października.
W grupie I w ostatnich meczach Czesi zapewnili sobie drugie miejsce w grupie i zagrają w barażach do Euro 2012. Pierwsze miejsce w grupie już wcześniej zapewniła sobie Hiszpania.
Dania w bezpośrednim starciu o pierwsze miejsce pokonała u siebie Portugalię i awansowała do Euro 2012. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.
W grupie G rozstrzygnięcia zapadły już 7-go października 2011. Pierwsze miejsce zajęła Anglia a drugie Czarnogóra, która zagra w barażach.
Szwecja wygrała u siebie z do tej pory gromadzącymi komplet punktów Holendrami 3:2 i jako najlepsza drużyna ze wszystkich drugich miejsc zapewniła sobie awans do Euro 2012.
Pierwsze miejsce po zwycięstwie 6:0 z Andorą w grupie B zajęła Rosja i awansowała do Euro 2012. Drugie miejsce w bezpośrednim starciu zapewniła sobie Irlandia i zagra w barażach.
Grecja utrzymała pierwszą pozycję w grupie F i awansowała bezpośrednio do Euro 2012. Drugie miejsce zajęła Chorwacja i najprawdopodobniej będzie musiała walczyć o Euro 2012 w barażach.
Z grupy A awans na Euro 2012 z pierwszej pozycji uzyskała reprezentacja Niemiec wygrywając wszystkie spotkania a drugie miejsce uprawniające do gry w barażach zajęła Turcja.
10 października 2011
W sobotę został oficjalnie otwarty Stadion Olimpijski w Kijowie. Na tym stadionie zostanie rozegrany finał Euro 2012. Na otwarciu wraz z 50 000 widzów zasiedli ukraińscy dygnitarze na czele z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowiczem.
8 października 2011
W turnieju zagrają Polska i Ukraina jako gospodarze, Niemcy, Włosi, Hiszpanie, Holendrzy i Anglicy. O kolejnych pięciu pewnych uczestnikach Euro 2012 zdecydują ostatnie mecze eliminacji, które zostaną rozegrane w najbliższy wtorek.
Anglia dołączyła do Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Holandii i awansowała w piątek do finałów Euro 2012. Ostatnie pięć miejsc w finałach gwarantujących grę z eliminacji zostanie rozdanych w ostatniej kolejce spotkań eliminacyjnych, które zostaną rozegrane już we wtorek.
7 października 2011
Polska reprezentacja po meczu o dwóch obliczach zremisowała w Seulu z Koreą Południową 2:2. Polacy zagrali dobrą pierwszą połowę gdzie poza pierwszymi minutami kontrolowali grę i słabą drugą połowę, w której wyraźnie lepsi byli Koreańczycy.
3 października 2011
Gwiazda Bundesligi, Łukasz Piszczek, nie zagra w meczu przeciwko Korei 7 października. Jest natomiast szansa, że dołączy do reprezentacji w meczu z Białorusią 11 października.
1 października 2011
Od 30 września 2011 roku można składać zamówienia na bilety na mecz Polska - Białoruś, które zostanie rozegrane w niemieckim Wiesbaden 11 października 2011 roku.
Selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda, podjął ostateczną decyzję i po powołaniu jeszcze pięciu piłkarzy z trzech klubów ekstraklasy mamy już pełny skład na na mecze towarzyskie z Koreą Południową i Białorusią.
7 września 2011
Obrońcy mistrzowskiego tytułu, Hiszpanie, oraz Włosi powiększyli do pięciu grono finalistów Euro 2012. Wcześniej awans zapewnili sobie Niemcy a w turnieju zagrają również gospodarze: Polacy i Ukraińcy.
6 września 2011
Polska reprezentacja zremisowała z Niemcami 2:2 mimo wprowadzenia 2:1 do 93. minuty. Podobnie jak na Euro 2008 w ostatniej minucie Niemcy strzelili nam gola. Był to pierwszy mecz reprezentacji na nowym stadionie Euro 2012 - PGE Arena.
2 września 2011
Niemcy, którzy w grupie A zanotowali osiem zwycięstw zapewnili sobie już 2 września 2011 awans do Euro 2012. To pierwsza ekipa, która zapewniła sobie awans z eliminacji.