wchodzi 68 min. Kostas Fortounis wchodzi,
schodzi 68 min. Fanis Gekas schodzi.
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
91 min. - rajd Błaszczykowskiego, dośrodkowanie, mało brakowało a obrońca Grecji wpakowałby piłkę do własnej bramki
88 min. - Tytoń dobrze uprzedza napastnika Grecji, który wychodził na pozycję sam na sam
87 min. - Perquis fauluje Samarasa, szansa na dośrodkowanie dla Greków, Karagunis wrzuca piłkę ale Lewandowski wybija głową piłkę
86 min. - Lewandowski podaje prostopadle do Boenischa ale ten fauluje obrońcę
85 min. - strzał Lewandowskiego z ostrego kąta ale tylko w boczną siatkę
84 min. - Karagunis strzela niecelnie z dystansu
83 min. - Polański strzela zza pola karnego ale bramkarz Grecji bez problemów łapie piłkę
80 min. - Samaras dopada odbitą piłkę, na szczęście przenosi piłkę nad poprzeczkę
77 min. - Grecy mają przewagę ale na szczęście nie są w stanie dość do sytuacji podbramkowej, dośrodkowanie w pole karne bardzo niecelne
74 min. - mnożą się błędy w obronie Polaków, Grecy strzelają bramkę ale ze spalonego
69 min. - Szczęsny fauluje w polu karnym Greka i otrzymuje czerwoną kartkę, Grecy mają rzut karny, TYTOŃ który wszedł za Rybusa BRONI RZUT KARNY!!!
66 min. - Rybus strzela głową niecelnie po dośrodkowaniu Boenischa
64 min. - Polański strzela z dystansu ale strzał blokuje Karagunis
63 min. - GROŹNA SYTUACJA: Samaras wychodzi do sytuacji sam na sam ale nie opanował piłki
61 min. - Boenisch strzela z dystansu ale Grecy blokują i wybijają piłkę
59 min. - Karagunis przejmuje piłkę, dośrodkowuje ale piłkę łapie Szczęsny
57 min. - faul na Lewandowskim, będzie okazja do strzału na bramkę, Obraniak strzela niecelnie
51 min. - bramka dla Greków, dośrodkowanie z prawej strony, błąd w obronie i do bezpańskiej piłki dochodzi Dimitrios Salpingidis doprowadzając do remisu
50 min. - Błaszczykowski fauluje w środkowej części boiska
48 min. - podanie Piszczka do Lewandowskie ale ten atakowany strzela niecelnie
46 min. - zmiana w zespole Grecji
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY: 1-0 DLA POLSKI!!!
46 min. - żółta karta dla kolejnyego Greka
44 min. - drugą żółtą kartkę dostaje Papastathopoulos! Grecy grają w dziesiątkę
42 min. - Wasilewski ratuje bład Boenischa wybijając dośrodkowaną piłkę na rzut rożny
40 min. - szybka akcja Polaków, Błaszczykowski wywalczył rzut rożny, ale nic z dośrodkowania nie wyszło
39 min. - dwa rzuty rożne pod rząd dla Greków ale nic z tego nie wyszło
37 min. - Perquis dochodzi do odbitej piłki w polu karnym ale strzela niecelnie
35 min. - żółta kartka po faulu na Lewandowskim
33 min. - faul Obraniaka na Karagunisie, Grecy mają rzut wolny, Polacy wybijają piłkę wrzuconą w pole karne
29 min. - faul Boenischa na linii pola karnego z prawej strony, Grecy dośrodkowują ale Polacy wybijają piłkę
27 min. - rzut wolny z lewej strony boiska dla Polski, Grecy wybijają piłkę z pola karnego
26 min. - rzut rożny dla Polski, sędzia uspokaja piłkarzy, z dośrodkowania nic nie wyszło
24 min. - Strzał z dystansu Greków ale niecelny
17 min. - LEWANDOWSKI STRZELA GOLA GŁOWĄ PO KOŹLE PO PODANIU BŁASZCZYKOWSKIEGO, 1-0!!!
16 min. - Lewandowski oddał strzał ale w trudnej sytuacji i bardzo niecelny
14 min. - GROŹNA SYTUACJA: Lewandowski nie dochodzi głową do podania Piszczka
12 min. - Obraniak dośrokodwuje do Błaszczykowskiego ale ten podbitą piłkę posyła nad poprzeczkę
11 min. - Gekas faulowany przez Peruis 40 metrów od bramki, Grecy dośrodkowują Gekas strzela głową ale niecelnie
6 min. - Gekas w pojedynku jeden na jeden ale wcześniej był na pozycji spalonej
5 min. - Rybus strzela zza pola karnego niecelnie
4 min. - Murawski strzela ale bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczką
3 min. - dośrodkowanie w polskie pole karne ale nic z tego nie wyszło
MECZ SIĘ ROZPOCZĄŁ!
Zapowiedź spotkania

Polska - Grecja

Mecz Polska Grecja będzie meczem otwarcia Euro 2012. Obie drużyny rywalizują w grupie A Euro 2012.

Kiedy odbędzie się mecz Polska Grecja?
Mecz Polska Grecja obędzie się 8 czerwca 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Grecja?
Mecz Polska Grecja ropocznie się o godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Grecja?
Miejscem rozegrania meczu Polska Grecja będzie Stadion Narodowy w mieście Warszawa.

Transmisja meczu Polska Grecja
Mecz Polski z Grecją, jak wszystkie mecze Euro 2012, będzie transmitować Telewizja Publiczna. W tym wypadku będzie to kanał TVP1. Sportowe programy zaczną się już o 16:15. O 16:20 rozpocznie się półgodzinna ceremonia otwarcia Euro 2012.

Jak zwykle przeprowadzimy relację LIVE ze spotkania dla wszystkich z Was, którzy nie będą mogli obejrzeć go na żywo lub w TV.

Reprezentacja Grecji o godzinie 15:15 opuściła swoje miejsce pobytowe w Jachrance i udała się na Stadion Narodowy. W Warszawie zaczęło padać ale mecz odbędzie się przy zasłoniętym dachu.

Reprezentacja Polski ze względu na dużo krótszą drogę wyruszyła na Stadion Narodowy z Hotelu Hyatt o godzinie 16:10. Dziesięć minut później piłkarze wraz z trenerem Smudą byli już na murawie boiska i przywitali się z liczną już publicznością. Franz zamienił kilka zdań z trenerem Grecji, który chyba nie był zadowolony z nisko przystrzyżonej murawy preferującej szybką grę.

Znany jest już skład sędziowski, jaki poprowadzi spotkanie Polski z Grecją. Piątka sędziów to Hiszpanie z Carlosem Velasco Carballo jako sędzią głównym. Na szczęście Howard Webb będzie sędziował naszym grupowym rywalom we Wrocławiu czyli w meczu pomiędzy Rosją a Czechami.

Minister Sportu Joanna Mucha apeluje, aby kibice wybierający się na mecz Polska Grecja przybyli na miejsce wcześniej ponieważ procedury dotyczące bezpieczeństwa mogą opóźnić wejście na teren stadionu. Kibice będą mogli wchodzić na teren stadionu od godziny 15:00.

Polska jest faworytem bukmacherów na to spotkania. Za zwycięstwo średnio kurs oscyluje wokół 2.0, na remis około 3.0 a na zwycięstwo Grecji 4.2-4.5.

Jaki skład Polski na mecz z Grecją?
Franciszek Smuda podał już skład na mecz z Grecją i będzie to następująca jedenastka:

skład na mecz Polska Grecja

Historia meczów Polska Grecja:
Do tej pory rozegraliśmy 15 spotkań z Grekami, wygraliśmy dziesięć, dwa zremisowaliśmy, a trzy zakończyły się porażką Polski. Polska reprezentacja strzeliła Grekom 29 bramek, a straciła 11.

10 zwycięstw - 2 remisy - 3 porażki
Bilans bramkowy: 29:11 dla Polski

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie sześćdziesiąte drugie miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisów i 2 porażek strzelając 24 bramek i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut.

Grecja zajmuje obecnie piętnaste miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie C drużyna zakończyła na 1 miejscu. Grecja w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 10 razy, 1 meczów zakończyła remisem i zanotowała 1 porażek strzelając 25 bramek i tracąc 10. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 83.33 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 8.33 remisem i 8.33 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 43 minut a traciła co 108 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 Polska reprezentacja nie brała udziału ponieważ jako współgospodarz ma zapewniony start w finałach Euro 2012. Zamiast meczów eliminacyjnych polska reprezentacja rozgrywała mecze towarzyskie testując młodych zawodników, którzy zostali wyselekcjonowani przez Franciszka Smudę.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie F drużyna zakończyła na 1 miejscu. Grecja w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 7 razy, 3 meczów zakończyła remisem i zanotowała 0 porażek strzelając 14 bramek i tracąc 5. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 70 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 30 remisem i 0 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 64 minut a traciła co 180 minut.