wchodzi 68 min. Kostas Fortounis wchodzi,
schodzi 68 min. Fanis Gekas schodzi.
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
91 min. - rajd B┼éaszczykowskiego, do┼Ťrodkowanie, ma┼éo brakowa┼éo a obro┼äca Grecji wpakowa┼éby pi┼ék─Ö do w┼éasnej bramki
88 min. - Tyto┼ä dobrze uprzedza napastnika Grecji, który wychodzi┼é na pozycj─Ö sam na sam
87 min. - Perquis fauluje Samarasa, szansa na do┼Ťrodkowanie dla Greków, Karagunis wrzuca pi┼ék─Ö ale Lewandowski wybija g┼éow─ů pi┼ék─Ö
86 min. - Lewandowski podaje prostopadle do Boenischa ale ten fauluje obrońcę
85 min. - strza┼é Lewandowskiego z ostrego k─ůta ale tylko w boczn─ů siatk─Ö
84 min. - Karagunis strzela niecelnie z dystansu
83 min. - Pola┼äski strzela zza pola karnego ale bramkarz Grecji bez problemów ┼éapie pi┼ék─Ö
80 min. - Samaras dopada odbit─ů pi┼ék─Ö, na szcz─Ö┼Ťcie przenosi pi┼ék─Ö nad poprzeczk─Ö
77 min. - Grecy maj─ů przewag─Ö ale na szcz─Ö┼Ťcie nie s─ů w stanie do┼Ť─ç do sytuacji podbramkowej, do┼Ťrodkowanie w pole karne bardzo niecelne
74 min. - mno┼╝─ů si─Ö b┼é─Ödy w obronie Polaków, Grecy strzelaj─ů bramk─Ö ale ze spalonego
69 min. - Szcz─Ösny fauluje w polu karnym Greka i otrzymuje czerwon─ů kartk─Ö, Grecy maj─ů rzut karny, TYTO┼â który wszed┼é za Rybusa BRONI RZUT KARNY!!!
66 min. - Rybus strzela g┼éow─ů niecelnie po do┼Ťrodkowaniu Boenischa
64 min. - Polański strzela z dystansu ale strzał blokuje Karagunis
63 min. - GROŹNA SYTUACJA: Samaras wychodzi do sytuacji sam na sam ale nie opanował piłki
61 min. - Boenisch strzela z dystansu ale Grecy blokuj─ů i wybijaj─ů pi┼ék─Ö
59 min. - Karagunis przejmuje pi┼ék─Ö, do┼Ťrodkowuje ale pi┼ék─Ö ┼éapie Szcz─Ösny
57 min. - faul na Lewandowskim, będzie okazja do strzału na bramkę, Obraniak strzela niecelnie
51 min. - bramka dla Greków, do┼Ťrodkowanie z prawej strony, b┼é─ůd w obronie i do bezpa┼äskiej pi┼éki dochodzi Dimitrios Salpingidis doprowadzaj─ůc do remisu
50 min. - B┼éaszczykowski fauluje w ┼Ťrodkowej cz─Ö┼Ťci boiska
48 min. - podanie Piszczka do Lewandowskie ale ten atakowany strzela niecelnie
46 min. - zmiana w zespole Grecji
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY: 1-0 DLA POLSKI!!!
46 min. - ┼╝ó┼éta karta dla kolejnyego Greka
44 min. - drug─ů ┼╝ó┼ét─ů kartk─Ö dostaje Papastathopoulos! Grecy graj─ů w dziesi─ůtk─Ö
42 min. - Wasilewski ratuje b┼éad Boenischa wybijaj─ůc do┼Ťrodkowan─ů pi┼ék─Ö na rzut ro┼╝ny
40 min. - szybka akcja Polaków, B┼éaszczykowski wywalczy┼é rzut ro┼╝ny, ale nic z do┼Ťrodkowania nie wysz┼éo
39 min. - dwa rzuty ro┼╝ne pod rz─ůd dla Greków ale nic z tego nie wysz┼éo
37 min. - Perquis dochodzi do odbitej piłki w polu karnym ale strzela niecelnie
35 min. - ┼╝ó┼éta kartka po faulu na Lewandowskim
33 min. - faul Obraniaka na Karagunisie, Grecy maj─ů rzut wolny, Polacy wybijaj─ů pi┼ék─Ö wrzucon─ů w pole karne
29 min. - faul Boenischa na linii pola karnego z prawej strony, Grecy do┼Ťrodkowuj─ů ale Polacy wybijaj─ů pi┼ék─Ö
27 min. - rzut wolny z lewej strony boiska dla Polski, Grecy wybijaj─ů pi┼ék─Ö z pola karnego
26 min. - rzut ro┼╝ny dla Polski, s─Ödzia uspokaja pi┼ékarzy, z do┼Ťrodkowania nic nie wysz┼éo
24 min. - Strza┼é z dystansu Greków ale niecelny
17 min. - LEWANDOWSKI STRZELA GOLA GŁOWĄ PO KOŹLE PO PODANIU BŁASZCZYKOWSKIEGO, 1-0!!!
16 min. - Lewandowski oddał strzał ale w trudnej sytuacji i bardzo niecelny
14 min. - GRO┼╣NA SYTUACJA: Lewandowski nie dochodzi g┼éow─ů do podania Piszczka
12 min. - Obraniak do┼Ťrokodwuje do B┼éaszczykowskiego ale ten podbit─ů pi┼ék─Ö posy┼éa nad poprzeczk─Ö
11 min. - Gekas faulowany przez Peruis 40 metrów od bramki, Grecy do┼Ťrodkowuj─ů Gekas strzela g┼éow─ů ale niecelnie
6 min. - Gekas w pojedynku jeden na jeden ale wcze┼Ťniej by┼é na pozycji spalonej
5 min. - Rybus strzela zza pola karnego niecelnie
4 min. - Murawski strzela ale bramkarz przenosi pi┼ék─Ö nad poprzeczk─ů
3 min. - do┼Ťrodkowanie w polskie pole karne ale nic z tego nie wysz┼éo
MECZ SI─ś ROZPOCZ─ä┼ü!
Zapowied┼║ spotkania

Polska - Grecja

Mecz Polska Grecja b─Ödzie meczem otwarcia Euro 2012. Obie dru┼╝yny rywalizuj─ů w grupie A Euro 2012.

Kiedy odb─Ödzie si─Ö mecz Polska Grecja?
Mecz Polska Grecja ob─Ödzie si─Ö 8 czerwca 2012 roku.

O której odb─Ödzie si─Ö mecz Polska Grecja?
Mecz Polska Grecja ropocznie si─Ö o godzinie 18:00 czasu lokalnego.

Gdzie odb─Ödzie si─Ö mecz Polska Grecja?
Miejscem rozegrania meczu Polska Grecja b─Ödzie Stadion Narodowy w mie┼Ťcie Warszawa.

Transmisja meczu Polska Grecja
Mecz Polski z Grecj─ů, jak wszystkie mecze Euro 2012, b─Ödzie transmitowa─ç Telewizja Publiczna. W tym wypadku b─Ödzie to kana┼é TVP1. Sportowe programy zaczn─ů si─Ö ju┼╝ o 16:15. O 16:20 rozpocznie si─Ö pó┼égodzinna ceremonia otwarcia Euro 2012.

Jak zwykle przeprowadzimy relacj─Ö LIVE ze spotkania dla wszystkich z Was, którzy nie b─Öd─ů mogli obejrze─ç go na ┼╝ywo lub w TV.

Reprezentacja Grecji o godzinie 15:15 opu┼Ťci┼éa swoje miejsce pobytowe w Jachrance i uda┼éa si─Ö na Stadion Narodowy. W Warszawie zacz─Ö┼éo pada─ç ale mecz odb─Ödzie si─Ö przy zas┼éoni─Ötym dachu.

Reprezentacja Polski ze wzgl─Ödu na du┼╝o krótsz─ů drog─Ö wyruszy┼éa na Stadion Narodowy z Hotelu Hyatt o godzinie 16:10. Dziesi─Ö─ç minut pó┼║niej pi┼ékarze wraz z trenerem Smud─ů byli ju┼╝ na murawie boiska i przywitali si─Ö z liczn─ů ju┼╝ publiczno┼Ťci─ů. Franz zamieni┼é kilka zda┼ä z trenerem Grecji, który chyba nie by┼é zadowolony z nisko przystrzy┼╝onej murawy preferuj─ůcej szybk─ů gr─Ö.

Znany jest ju┼╝ sk┼éad s─Ödziowski, jaki poprowadzi spotkanie Polski z Grecj─ů. Pi─ůtka s─Ödziów to Hiszpanie z Carlosem Velasco Carballo jako s─Ödzi─ů g┼éównym. Na szcz─Ö┼Ťcie Howard Webb b─Ödzie s─Ödziowa┼é naszym grupowym rywalom we Wroc┼éawiu czyli w meczu pomi─Ödzy Rosj─ů a Czechami.

Minister Sportu Joanna Mucha apeluje, aby kibice wybieraj─ůcy si─Ö na mecz Polska Grecja przybyli na miejsce wcze┼Ťniej poniewa┼╝ procedury dotycz─ůce bezpiecze┼ästwa mog─ů opó┼║ni─ç wej┼Ťcie na teren stadionu. Kibice b─Öd─ů mogli wchodzi─ç na teren stadionu od godziny 15:00.

Polska jest faworytem bukmacherów na to spotkania. Za zwyci─Östwo ┼Ťrednio kurs oscyluje wokó┼é 2.0, na remis oko┼éo 3.0 a na zwyci─Östwo Grecji 4.2-4.5.

Jaki sk┼éad Polski na mecz z Grecj─ů?
Franciszek Smuda poda┼é ju┼╝ sk┼éad na mecz z Grecj─ů i b─Ödzie to nast─Öpuj─ůca jedenastka:

skład na mecz Polska Grecja

Historia meczów Polska Grecja:
Do tej pory rozegrali┼Ťmy 15 spotka┼ä z Grekami, wygrali┼Ťmy dziesi─Ö─ç, dwa zremisowali┼Ťmy, a trzy zako┼äczy┼éy si─Ö pora┼╝k─ů Polski. Polska reprezentacja strzeli┼éa Grekom 29 bramek, a straci┼éa 11.

10 zwyci─Östw - 2 remisy - 3 pora┼╝ki
Bilans bramkowy: 29:11 dla Polski

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie sze┼Ť─çdziesi─ůte drugie miejsce w rankingu FIFA (zobacz ca┼éy ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A dru┼╝yna zaj─Ö┼éa pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowa┼éa osiem zwyci─Östw, 4 remisów i 2 pora┼╝ek strzelaj─ůc 24 bramek i trac─ůc 12. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2008 ┼Ťrednio 57.14 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 53 minut a traci┼éa co 105 minut.

Grecja zajmuje obecnie pi─Ötnaste miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie C dru┼╝yna zako┼äczy┼éa na 1 miejscu. Grecja w eliminacjach do Euro 2008 wygra┼éa 10 razy, 1 meczów zako┼äczy┼éa remisem i zanotowa┼éa 1 pora┼╝ek strzelaj─ůc 25 bramek i trac─ůc 10. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2008 ┼Ťrednio 83.33 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 8.33 remisem i 8.33 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 43 minut a traci┼éa co 108 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 Polska reprezentacja nie bra┼éa udzia┼éu poniewa┼╝ jako wspó┼égospodarz ma zapewniony start w fina┼éach Euro 2012. Zamiast meczów eliminacyjnych polska reprezentacja rozgrywa┼éa mecze towarzyskie testuj─ůc m┼éodych zawodników, którzy zostali wyselekcjonowani przez Franciszka Smud─Ö.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie F dru┼╝yna zako┼äczy┼éa na 1 miejscu. Grecja w eliminacjach do Euro 2012 wygra┼éa 7 razy, 3 meczów zako┼äczy┼éa remisem i zanotowa┼éa 0 pora┼╝ek strzelaj─ůc 14 bramek i trac─ůc 5. Oznacza to, ┼╝e w eliminacjach do Euro 2012 ┼Ťrednio 70 procent spotka┼ä zako┼äczy┼éo si─Ö zwyci─Östwem tej reprezentacji, 30 remisem i 0 pora┼╝k─ů. Reprezentacja zdobywa┼éa gola ┼Ťrednio co 64 minut a traci┼éa co 180 minut.