schodzi 73 min. Wayne Rooney schodzi.
Bramki z meczu
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
88 min. - rzut rożny wywalczony przez Mierzejewskiego, Oraniak dośrodkowuje, ale ostatecznie piłka trafia w ręce Harta
87 min. - Tytoń łapie piłkę mocno zagraną w pole karne
86 min. - Welbeck strzela głową ale niecelnie i słabo
81 min. - Obraniak dośrodkowuje z rzutu rożnego do Glika ale ten tym razem strzela wysoko nad bramką
80 min. - Grosicki wywalczył rzut rożny nastrzelując obrońcę
79 min. - Milner próbuje lobować Tytonia ale piłka przelatuje nad poprzeczką
78 min. - Piszczek z Lewandowskim atakują, sygnalizują zagranie ręką w polu karnym ale sędzia nie gwiżdże
77 min. - Glik wybija piłkę wstrzeloną w polskie pole karne
75 min. - Wasilewski wybija piłkę wstrzeloną w pole karne na rzut rożny
70 min - Glik strzela bramkę strzałem głową z rzutu rożnego
69 min. - błąd w ataku Polaków, Tytoń ratuje sytuację wybijając piłkę spod nóg Welbecka
68 min. - Piszczek wrzuca w pole karne ale Mierzejewski i Lewandowski mijają się z piłką
65 min. - Gerrard dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego ale na szczęście kiksuje w polu karnym jeden z Anglików i wybijamy piłkę
60 min. - Piszczek otrzymuje podanie od Lewandowskiego ale strzela tylko w boczną siatkę
59 min. - Obraniak strzela mocno ale prosto w obrońcę
55 min. - Piszczek wychodzi z prawej strony, podaje do Polanskiego ale ten niecelnie odgrywa do Piszczka
54 min. - Wszołek strzela ale bardzo słabo i Hart łapie piłkę
52 min. - Piszczek dośrodkowuje w pole karne ale piłka odbija się od obrońcy i wychodzi w aut
50 min. - Obraniak strzela zza pola karnego i Hart z największym trudem wybija na rzut rożny
47 min. - Grosicki wstrzela w pole karne, Jagielka kiksuje ale w ostatniej chwili Wszołka ubiega obrońca i wybija piłkę na rzut rożny
46 min. - Glik faulowany przez Rooneya
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 min. - Lewandowski bardzo szybko rusza do kontrataku ale ostatecznie uprzedza go obrońca
43 min. - Grosicki strzela z ostrego kąta w polu karnym ale niecelnie
43 min. - Johnson kończy niecelnym strzałem zza pola karnego okres przewagi Anglików
40 min. - Piszczek dośrodkowuje w pole karne, Anglicy wybijają na rzut rożny
35 min. - rzut wolny dla Anglików. Gerrard dośrodkowuje, Polacy wybijają przed pole karne, akcja kończy się niecelnym strzałem Anglików zza pola karnego
34 min. - Wawrzyniak strzela zza pola karnego ale bardzo niecelnie
34 min. - Wszołek w polu karnym podaje górą do Lewandowskiego ale ten przegrywa pojedynek z obrońcą
33 min. - Lewandowski podaje w polu karnym do Wawrzyniaka ale ten nie dochodzi do piłki
31 min. - Rooney strzela bramkę głową z rzutu rożnego
30 min. - Piszczek w ostatniej chwili wybija piłkę w polu karnym Gerrardowi
30 min. - Wasilewski zagrywa bardzo niecelną długą piłkę, którą łapie Hart
28 min. - Lewandowski wdziera się w pole karne z lewej strony, strzela z ostrego kąta ale niecelnie
26 min. - Wasilewski blokuje Defoe w polu karnym
25 min. - Wszołek dośrodkowuje w pole karne ale nikt nie zamykał akcji z prawej strony
24 min. - strzał Gerrarda blokuje Glik
21 min. - rzut wolny wykonuje Obraniak ale piłkę wrzuconą w pole karne wybijają Anglicy
20 min. - Rooney próbuje przelobować Tytonia ale z marnym efektem
19 min. - Tytoń łapie długie podanie Anglików
19 min. - Wawrzyniak wrzuca długą piłkę w pole karne ale Hart łapie bez problemów piłkę
16 min. - kolejny rajd Grosickiego prawym skrzydłem ale za mocno oddaje mu podanie Obraniak
16 min. - kontra Polaków z lewej strony, Wszołek dośrodkowuje ale Lewandowski fauluje obrońcę w polu karnym
15 min. - Glik blokuje dośrodkowanie w pole karne Milnera
14 min. - Wawrzyniak strzela z ostrego kąta ale niecelnie
13 min. - w ostatniej chwili Hart wybija piłkę spod nóg Piszczka w polu karnym po zagraniu ze skrzydła Grosickiego
11 min. - Polanski dostaje żółtą kartkę
9 min. - Lewandowski przechwytuje piłkę w środkowej części boiska, podciąga z piłką pod pole karne, podaje do Wszołka ten zagrywa w pole karne i reklamuje zagranie ręką Anglika w polu karnym, sędzie nakazuje grać dalej
9 min. - Grosicki w polu karnym nie trafia czysto w piłkę w dogodnej sytuacji
7 min. - Tytoń łapie piłkę po niedokładnym podaniu Anglików z prawego skrzydła
4 min. - Tytoń przechwtuje długie podanie Anglików
3 min. - strzał Cleverley z powietrza zablokowany przez Piszczka w polskim polu karnym
MECZ ROZPOCZĄŁ SIĘ
Zapowiedź spotkania

Polska - Anglia

Kiedy odbędzie się mecz Polska Anglia?
Mecz Polska Anglia obędzie się 17 pazdziernika 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Polska Anglia?
Mecz Polska Anglia ropocznie się o godzinie 17:00 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Polska Anglia?
Miejscem rozegrania meczu Polska Anglia będzie Stadion Narodowy w mieście Warszawa.

Zapraszamy na mecz Polska Anglia LIVE relację ze spotkania.

Co się stało we wtorek 16 października 2012 roku?

FIFA w porozumieniu z ekipami obu drużyn zdecydowała w poniedziałek a więc dzień przed terminem rozegrania meczu aby dach nad stadionem został otwarty na wtorkowe spotkanie. Ulewa nad Stadionem Narodowym tuż przed rozpoczęciem spotkania sprawiła, że mecz został przełożony.  Tuż przed meczem ze względów bezpieczeństwa nie było możliwości zamknięcia dachu i dlatego nie został on zamknięty tuż przed ulewą. Przełożony mecz według przepisów FIFA musi on odbyć się w następnym dniu lub dwa dni po pierwotnym terminie. O godzinie 21:45 odbyła się ostatnia inspekcja murawy przez sędziego i delegata FIFA. Po niej zapadła ostateczna decyzja o przełożeniu spotkania. Selekcjonerzy abu reprezentacji i piłkarze w obawie o swoje zdrowie nie chcieli rozgrywać meczu we wtorek. Polska ekipa chciała, aby mecz rozegrać dopiero w listopadzie. Ekipa Anglii nie zgodziła się jednak i ostatecznie mecz odbędzie się w środę.

MECZ ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY. NOWA DATA ROZEGRANIA SPOTKANIA TO ŚRODA 17 PAŹDZIERNIKA GODZINA 17:00.

W środę w Warszawie świeci słońce a murawa jest grząska ale przygotowana do gry.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP1 (studio od godziny 16.30) i Polsat Sport (studio od godziny 16.00). Dla wszystkich, którzy nie będą mogli obejrzeć meczu na żywo lub w telewizji zapraszamy do naszej relacji LIVE na tej stronie.

W tabeli grupy H eliminacji do MS2014 prowadzi Anglia, Polska zajmuje trzecią pozycję. W przypadku wygranej zrównalibyśmy się punktami z Anglikami.

Znamy kadry obu reprezentacji. Kadra Polski przed meczem z Anglią rozegra jeszcze spotkanie z RPA. Reprezentacja Anglii wcześniej zagrała mecz z San Marino w ramach eliminacji do MS2014 i wygrała go zdecydowanie 5:0 przy 90 000 kibiców na Wembley.

Ostatni weekend ligowy nie był udany dla kapitana reprezentacji Polski Jakuba Błaszczykowskiego. Doznał on w meczu ligowym poważnej kontuzji stawu skokowego nogi i nie zagra w meczu Polska Anglia. W jego miejsce został powołany Jakub Kosecki z Legii Warszawa ale ten również doznał kontuzji już na zgrupowaniu kadry.

Z kadry wypadł również Marek Saganowski, który ma problemy z sercem i przechodzi szczegółowe badania. W jego miejsce został powołany Arkadiusz Milik, czyli obecnie lider klasyfikacji strzelców polskiej ekstraklasy.

Z powodów osobistych zgrupowanie opuścił Eugen Polanski. W poniedziałek jednak wrócił na zgrupowanie i będzie brany pod uwagę przy ustalaniu wyjściowego składu na mecz z Anglią. W meczu z RPA urazu nabawił się Artur Sobiech i z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania. Okazało się jednak, że jest tylko poobijany i będzie mógł zagrać w meczu z Anglią.

Sędziami meczu Polska Anglia będą Włosi z Gianluca Rocchi jako sędzią głównym.

Jaki skład Polski na Anglię ustawił Waldemar Fornalik? Selekcjoner na pewno miał duży ból głowy po kontuzji dotychczasowego kapitana Jakuba Błaszczykowskiego. W bramce wystąpi Przemysław Tytoń, który co prawda stracił miejsce w podstawowej jedenastce PSV ale w meczu z RPA zagrał dobrze. Test z RPA zdał również Paweł Wszołek, który zastąpi Błaszczykowskiego. Oto wyjściowy skład Polski na Anglię:

skład Polski na Anglię

Czy ktoś pójdzie w ślady Marka Citki, który na Wembley zdobył bramkę początkując w Polsce prawdziwą "citkomanię" i zainteresowanie między innymi Blackburn, który chciał wyłożyć aż 4 miliony funtów w 1996 roku za tego piłkarza:

Bilans spotkań Polski z Anglią jest dla nas bardzo niekorzystny. W siedemnastu spotkaniach tylko raz udało nam się wygrać i było to w 1973 roku, pięć razy remisowaliśmy, ostatni raz w eliminacjach do Euro 2000 w Warszawie w 1999 roku i aż 10 razy przegrywaliśmy.

Wyniki eliminacji do Euro 2008:

Polska zajmuje obecnie pięćdziesiąte czwarte miejsce w rankingu FIFA (zobacz cały ranking FIFA). W eliminacjach do Euro 2008 w grupie A drużyna zajęła pierwsze miejsce. Polska w eliminacjach do Euro 2008 zanotowała osiem zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki strzelając 24 bramki i tracąc 12. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 57.14 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 28.57 remisem i 14.29 porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 53 minut a traciła co 105 minut.

Anglia zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu FIFA. Eliminacje do Euro 2008 w grupie E drużyna zakończyła na 3 miejscu. Anglia w eliminacjach do Euro 2008 wygrała 7 razy, 2 mecze zakończyła remisem i zanotowała 3 porażki strzelając 24 bramek i tracąc 7. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2008 średnio 58.33 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 16.67 procent remisem i 25 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 45 minut a traciła co 154 minut.

Wyniki eliminacji do Euro 2012:

W eliminacjach do Euro 2012 drużyna nie uczestniczyła.

Eliminacje do Euro 2012 w grupie G drużyna zakończyła na 1 miejscu. Anglia w eliminacjach do Euro 2012 wygrała 5 razy, 3 mecze zakończyła remisem i nie przegrała ani razu strzelając 17 bramek i tracąc 5. Oznacza to, że w eliminacjach do Euro 2012 średnio 62.5 procent spotkań zakończyło się zwycięstwem tej reprezentacji, 37.5 procent remisem i 0 procent porażką. Reprezentacja zdobywała gola średnio co 42 minut a traciła co 144 minut.