schodzi 73 min. Ludovic Obraniak schodzi.
schodzi 73 min. Rafał Murawski schodzi.
Przebieg spotkania
KONIEC SPOTKANIA
94 min. - Błaszczykowski strzela na bramkę w polu karnym ale obrońca Czech wybija głową piłkę lecącą w okolice słupka
89 min. - strzał głową Lewandowskiego zablokowany
85 min. - rzut wolny dla Polski, Wasilewski na spalonym, przenosi piłkę tuż nad poprzeczką
78 min. - interwencja Dudki ratuje nas od bardzo groźnej sytuacji w polu karnym po rzucie wolnym Czechów
77 min. - Tytoń wychodzi poza pole karne i broni nogami
75 min. - Baros na spalonym
73 min. - Lewandowski strzela ale Cech broni bez problemów
72 min. - Jiráček strzela bramkę po kontrataku Czechów
68 min. - Tytoń broni strzał Barosa po szybkiej kontrze Czechów
64 min. - kolejny rzut wolny po faulu Piszczka na Pilařze, Tytoń broni sytuacyjnie strzał głową z kilku metrów i piąstkuje
62 min. - rzut wolny z linii pola karnego z lewej strony boiska, Polacy wybijają piłkę
54 min. - Limberský strzela z ostego kąta w polu karnym ale w boczną siatkę
51 min. - Baros strzela z linii pola karnego ale zostaje zablokowany
46 min. - rzut rożny dla Czechów ale niewykorzystany
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
43 min. - kolejna groźna sytuacja zainicjowana przez Pilařa, jego strzał ostatecznie blokuje Wasilewski
42 min. - Murawski strzela na bramkę ale jego strzał został zblokowany
41 min. - Tytoń broni po strzale Pilařa
39 min. - Kolář strzela zza pola karnego ale Tytoń pewnie łapie
37 min. - Baros dostaje ponownie loba i tym razem nie jest na spalonym ale nie sięga piłki
27 min. - Baros wychodzi na dogodną pozycję ale jest na spalonym
24 min. - podanie Obraniaka w pole karne łapie Cech
22 min. - Wasilewski po dośrodkowaniu Piszczka strzela w polu karnym na bramkę ale Cech łapie piłkę
22 min. - Boenisch strzela z daleka ale Cech wybija piłkę na rzut rożny
15 min. - Polanski wbiega w pole karne, strzela niecelnie
12 min. - rzut wolny z prawej strony boiska, Obraniak dośrodkowuje Cech odbija piłkę, dopada jej Lewandowski ale strzela niecelnie
10 min. - Lewandowski wychodzi na pozycję sam na sam ale niecelnie strzela

8 min. - Błaszczykowski strzela z ostrego kąta w polu karnym ale Cech broni
6 min. - rzut wolny dla Polski blisko prawego narożnika pola karnego, Obraniak strzela w boczną siatkę
4 min. - Boenisch ograny przez Gebre Selassie, piłka zagrana w pole karne, na szczęście kiks jednego z Czechów i piłka wychodzi w pole
2 min. - rzut wolny z prawej strony boiska, dośrodkowanie Obraniaka, piłkę dopada Dudka i strzela przewrotką ale w boczną siatkę
MECZ ROZPOCZĄŁ SIĘ
Zapowiedź spotkania

Czechy - Polska

Kiedy odbędzie się mecz Czechy Polska?
Mecz Czechy Polska obędzie się 16 czerwca 2012 roku.

O której odbędzie się mecz Czechy Polska?
Mecz Czechy Polska ropocznie się o godzinie 20:45 czasu lokalnego.

Gdzie odbędzie się mecz Czechy Polska?
Miejscem rozegrania meczu Czechy Polska będzie Stadion Miejski we Wrocławiu w mieście Wrocław.

Transmisja z meczu Czechy Polska.
Transmisję na żywo przeprowadzi Telewizja Publiczna. Mecz obejrzeć będzie można na kanałach TVP1, TVP Sport, TVP HD, początek o 20:20 i 20:35 w zależności od stacji. Równolegle na TVP2 będzie można śledzić mecz Rosja Grecja, który również będzie miał wpływ na układ tabeli.

Dla wszystkich z Was, którzy nie będą mogli obejrzeć relacji na żywo w TVP przeprowadzimy reklację LIVE z tego spotkania.

Jaki skład Polski na mecz z Czechami?

W reprezentacji Polski oraz Czech po meczach drugiej kolejki kilku zawodników narzeka na kontuzje. Jak poważne są to urazy okazać się może jeszcze dzisiaj po szczegółowych badaniach. Najbardziej zagrożeni są piłkarze Czech: główny rozgrywający Tomas Rosicky oraz bramkarz Petr Cech. W polskiej kadrze na urazy narzekają Damien Perquis, Eugen Polanski oraz Dariusz Dudka. Urazy na szczęście nie są aż na tyle poważne aby uniemożliwić im występ przeciwko Czechom. Nie wiadomo było jaką decyzję podejmie selekcjoner odnośnie obsady bramki. Przemysław Tytoń zastępujący Wojciecha Szczęsnego po otrzymaniu przez niego czerwonej kartki bronił pewnie i co ważniejsze, obronił rzut karny, dzięki czemu uratowaliśmy remis z Grekami. Ostatecznie okazuje się, że Smuda postawi na sprawdzonego i dającego pewność w bramce Przemysława Tytonia.

Na mecz Polska Czechy szyta jest specjalna wielka biało-czerwona flaga, która ma przykryć trzy sektory przed meczem. Flaga ma rozmiary 30x52 metrów, powierzchnię 1 500 metrów kwadratowych i waży 200 kilogramów. Oznacza to, że mogłaby przykryć 15 piętrowy wieżowiec. Polacy pozazdrościli więc Rosjanom, którzy przed meczem z Polską zaprezentowali wielki transparent z podobizną rycerza z mieczem i tarczą i napisem "This is Russia".

Mecz poprowadzi jako sędzia główny Szkot Craig Thomson. Sędzia ten do tej pory nie prowadził jeszcze żadnego meczu reprezentacji Polski. W sobotę w meczu Polska Czechy jego asystentami będą Alasdair Ross i Derek Rose, a sędziami bramkowymi - William Collum i Euan Norris.

Reprezentacja Czech:
Tomas Rosicky - narzeka na kontuzję łydki, zszedł z boiska w meczu z Grecją po pierwszej połowie, w piątek będzie wiadomo więcej czy główny rozgrywający reprezentacji będzie mógł wystąpić w meczu przeciwko Polsce
Petr Cech - narzeka na ból barku, podczas czwartkowej konferencji przyznał jednak, że będzie gotowy na mecz z Polską

Reprezentacja Polski:
Dariusz Dudka - narzeka na uraz przewodziciela, jest to stary uraz jeszcze z meczów ligi francuskiej, który odnowił mu się w meczu z Rosją
Damien Perquis - kilka razy upadł na nie do końca wyleczoną rękę, jego nogą musiał zająć się chirurg po meczu ponieważ miał dziurę od nadepnięcia korkiem od buta jednego z rywali
Eugen Polanski - w meczu z Rosją zszedł z boiska po urazie kolana, uraz ten, z ostatnich doniesień z kadry, nie jest aż na tyle poważny aby uniemożliwić mu grę przeciwko Czechom

Skład reprezentacji Polski na mecz z Czechami nie zmieni się w stosunku do składu jaki wybiegł na boisko od pierwszej minuty w meczu z Rosją. Są to więc:

Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Murawski, Polanski, Dudka, Błaszczykowski, Obraniak - Lewandowski
skład Polski na mecz z Czechami

Skład Czechów nie zawiera nazwiska Tomasa Rosickiego co oznacza, że zacznie on mecz na ławce rezerwowych. Skład wyjściowy Czech na mecz z Polską:

Čech - Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limberský, Plašil, Pilař, Hübschman, Kolář, Jiráček, Baroš

Mecz Polska Czechy wyłoni najprawdopodobniej jednego z ćwierćfinalistów grupy A. Polska aby awansować musi wygrać, Czesi są w nieco lepszej sytuacji bo nawet remis może dać im awans. Oto możliwe scenariusze ostatecznego układu tabeli: